Kitap yazmaya başlıcam ama basım işleri filan nasıl?

oluyor 50 tane basmanın maliyeti ne kadar olur büyük planlarım yok sadece amatör olarak yazıcam sadece tanıdığım kişilere hediye edicem ayrıca daha fazla basılmasını engellemek için telif hakkını nasıl alıyoruz?

0|0
0|3

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• Önce hikayeni bir kağıtlara yazıyorsun sonra basınevine gidiyorsun onlar okuyor. Eğer basmaya uygun görürlerse ilk olarak 1000 adet veya daha fazla ya da az basılıyor. Eğer kitabın tutarsa 2. Baskı olarak bir 1000 vs daha çok basılıyor. Eğer sadece aile içi falan dersen o kadar az şeyi basmazlar zaten. Sen bastırmak istiyorsan kendi basan yerleri bulucaksın kitap basın evi değil Matbaacı'ya git o yaparsa onlar yapar. Kitabı zaten sözleşme olarak imza atıyorsun.

0|0
    0|0
    • 1ay

yani kitap beğenilirse basım ücreti filan almıyorlar satılan her kitap başına belirli bir komisyon alınıyor anladığım kadarıyla?

• 1ay

Sen kitabı basarken mi alıyorlar falan bilemiyorum tutulursa keserler tabi kendi paralarını ya da basım aşamasının öncesinden mi alınıyor tam bilmiyorum.

• http://www.kitap72.com
    Eğer sadece kendinize ve yakınlarınıza bastıracaksanız linkini verdiğim siteye bakın. Giriş sayfasında basit bir hesaplama bölümü var. Gerekli kutucukları doldurup online toplam hesaplama yapılıyor ve ödeyeceğiniz miktar belirtiliyor.
    Kitabınız en kısa sürede elinize ulaşıyor. Ama bu kurum, yayınevi işlevinde değil.

0|0
    0|0
  • samimi söylüyorum antisitenes eğer öğrenirsen lütfen bana da bir bilgi salla.

0|0
    0|0
Yükleniyor...