Yurt dışında okuyanlar var mı?

Türkiyeden yurdışına okumaya gidenler var mı? Nasıl oluyor yapılabiliyor mu ? Orda dışlıyorlar mı ? ve daha fazla bilgi almak istiyorum :)

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

• Türkiye'deki dışlamanın zerresi orada yok.

Burada yapılan muameleyle orada yapılan arasında milyonlarca fark var. Ne buradaki gibi dinine, görüşüne, ırkına göre adam kayırıyorlar ne de kendilerini üstün görüyorlar. Bi kere netler abi, bir öyle olup bir böyle değiller.

0|0
    0|0
    • Hangi ülke orası, hemen gelicem :)

• Aslında normal kendi ülkende okuduğunda yıllık harcama masraflarınla orada okuma masraflarını karşılaştırınca pek bir fark görmüyorsun. Sadece birden elinden fazla para çıkınca çokmuş gibi geliyor ama aşağı yukarı aynı ya.

• Anladım :) Bazı sitelere girdim bu yurt dışı eğitim danışmanlık şirketleri çok pahalı yerler var ya :D mesela örnek link bir bak :)

Kızlar Ne Diyor 4

• ben gelecek yil gidicem babam londra da bir okula beni kayit ettrmiş

aslinda okadar'da zor degil sadece biraz maddi durumunun iyi olmasi gerekiyor

0|0
    0|0
    • Maddi durumdan kasıt tutupta yıllığı 20.000 $ olan bir okula babam beni kayıt ettiirmez.

• Amerikaya gitmiştim yine gitmeyi düşünüyorum. Dışlamanın zerresi yok zaten bir sürü yabancı öğrenci var gayet normal bir durum. Dilin iyiyse ve ailenden arkadaşlarından uzak kalmaya dayanabileceksen yapılabiliyor :)

0|0
    0|0
    • onlarda sorun yok :) Amerikanın ücretleri biraz fazla gibi :) tam net birşey bulamadım ki yıllık ne kadar harcarım orda toplam bilemedim :)

• 30 bin dolar mı :D yani yıllık 60 bin lira :D maşallah :)

• Nerede okumak istediğine bağlı gerçekten :)

• 1 yıllık gidicem bakalım. Yapılır illa ki.

0|0
    0|0
  • yurt disinda okuyorum ama Turkiyeden gelmedim, ailemde burda. aslini sorarsan, burda dogan Turkler nedense basarisiz oluyor okulda, dik basli oluyorlar.

0|0
    0|0
    • Peki tavsiye eder misin. Ben türkiyedeyim ve babamla görüştüm denklik olan üniversitelere başvuru yapmayı planlıyorum.

• çok pahalı değil mi ? :D

• pahali :) o ingilizce ogrenmeye gelen arkadasta saniyorum 10-20 bin arasi odemisti :D

Erkekler Ne Diyor 2

• ingiltere için söyliyebilirim dışlama falan yok. bilimsel gerçekler ve araştırma var. he birde arkadaş çevren olur onlarla takılırsın.

0|0
    0|0
  • bende düşünüyorum sen nereye gidecen

0|0
    0|0
    • Farketmez. Sadece bilgi almak istiyorum. Oraya gidip hata etmeyelim diye :) sen nereyi düşünüyon?

• kardeş ben makedonyayı cok araştırdım okuyan arkadaşlarda var orda cok iyi diyolar fiyatta cok cok uygun eger ciddi düşünuyrsan bana mesaj at

• ben şu an iki yıllık okuldayımda makedonya ya iyi diyorlar bana bilgi verebilir misinız ? biraz

Yükleniyor...