En son okuduğun ya da şu an okumakta olduğun kitap nedir?

En son okuduğun ya da şu an okumakta olduğun kitap nedir?

Güncel edebiyat takip eden var mıdır?

Edebiyatta vazgeçilmezleriniz nelerdir?

Klasiklerin yeri biliniyor, peki bugünkü edebi eserlerden hangileri klasik olabilir?

0|0
8|1

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 7

• Kağıt Kesikleri diye bir kitap okuyorum şuan.

Bence bir kitabın edebi eser olmasından çok okuyuca nasıl geçtiği daha önemli.

Kitap edebi yönden zenginleştirilirken duygu yönünden yavanlaştırılıyo aslında.Dünya klasikleri olarak bildiğimiz eserlerin yanına fazla kitap koyamayacığız bence çünkü hem edebiyatı hemde duyguyu tadında veren fazla yazarlar yok diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
    • Bu kadar karamsar değilim yeni klasikler konsuunda... Sonuçta; her kitap şişeye koyulup denize atılan bir mektuptur. Ne zaman ve nerde karaya vuracağını kimse bilemez. Kaldı ki; ekmek parası için Cingöz Recai serisini yazan Peyami Safa bu günleri görse nasıl yaşardı, ya da nasıl şaşırırdı. değil mi?

• Aslında ölüm farkındalık sağlıyo çünkü özelliklede genç ise müzisyenlerdede böyle öldüğü yıllar albümlerinin en çok satıldığı yıllar olur genelde.Onları sevenlerin ölüme baş kaldırması gibi bir nevi.Hayattayken adı bile doğru düzgün bilinmeyen yazarların öldükten sonra uzun yıllar en çok satanlar listesinde kalmasıda bu dediğimize kanıt.

• Olabilir, ama edebi olarak da sanki bir fark gibi bence. Mesela; Sabahattin Ali den alınan tadı başka yerde bulmak imkansızdır, hakeza Orhan Veli de buna bir misaldir...

• Tess gerritsen/ruh koleksiyoncusu

0|0
    0|0
    • Çok fazla seri katil ve polisiye okurum .Tess'in de bir kaç kitabını okudum ama beğenmedim. Çakma Hollywood filmleri gibi, sürekli bir hareket sürekli bir koşuşturmaca, ama edebi bir yanı yok bence...

• Ben şu an; Russel'ın üçüncü kitabındayım. sırayla gidiyorum :)) Kanlı Kartal - Kanlı Masallar ve şu an elimde de ölümsüz var zaten :)) Fabel ile yolculuğa devam ediyoruz. Bu arada sakın spoiler vereyim deme...:))))

• Jack Ensign Addington - %100 Düşünce gücü

0|0
    0|0
    • Okudum onu :)) Ama işin ucunu biraz sipiritüalizme kaçırıyor sanki... Ayrıca kendisi de bir avukat olup meslektaşımdır. Hatta bu konuyla ilgili bir yazımın içinde de bahsetmiştim. Blog'umdan bakabilirsin: link

• teşekkür, çekim yasasına inandığım için bu tarz kitapları seviyorum

• Denememe bir göz atmanı isterim aşağıda link de mevcut kendisi... Yorumunu merak ettim bu konuda...

• dostoyevskinin budalasına başladıydım taa ne zaman. bayadır elime aldığım yok ya :(

0|0
    0|0
  • Bin Muhteşem Güneş-Khaled Hosseini

0|0
    0|0
  • zülfü livaneli -serenad

0|0
    0|0
  • tarla kuşları

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Yalçın Küçük - Türkiye Üzerine Tezler'in 5.cildine göz gezdiriyorum. Ne yazmış ama

0|0
    0|0
Yükleniyor...