Asimile edilmiş Osmanlılar mıyız?

Türk tarihiyle ilgili bir belgesel serisine başladım ve izlerken aklıma böyle bir soru geldi. Anadolu coğrafyasında. türkiye Cumhuriyeti'nden önce Osmanlı İmparatorluğu vardı ve Anadolu'nun konumu gereği farklı milletlerden, farklı ırklardan insanlar beraber yaşayabiliyorladı. Zamanla gerçek kimlikleri yok oldu, Osmanlılaştılar. Osmanlılaşan bu insanlar daha sonra Türk olduklarına mı inandırıldılar sizce? Asimile mi edildiler dersiniz? Bizim gerçek Türk ırkı olduğumuza inanıyor musunuz gerçekten? Ne düşünüyorsunuz?

0|0
2|18

En İyi Erkek Görüşü

• asimilasyon osmanlı döneminde değilde cumhuriyet döneminde oldu ve dna testlerinde türkiye avrupanın en karışık milleti olduğu ortaya çıktı ve sadece %4 asya geni var safkan türküz diyenler acaba bir fenotiplerine bakabilirmi birde şunu biliyormusunuz türkiyede ırkı belirlemek için yapılan dna testleri yasak nedeni ne sizce? çok basit türk olmadığınızı öğrenmemeniz için ayrıca asyadaki türklere birde türkiyedeki sözde türklere bakarmısınız bir benzerlik kurabilecekmisiniz? ama ona rağmen gerçekten asyalı fenotipe sahip insanlar var bunuda es geçmemek gerek zaten osmanlının daha eski zamanlarında çizilmiş minyatürlerde halkın çekik gözlü olduğunuda görebilirsiniz türkler anadoluya gelmeden önce kafkaslarda baya bir karıştılar anadoluya girince rumlarla ermenilerle ve anadoluda yaşayan diğer semtik halklarla karıştılar doğuya ve balkanlara ilerleyince osmanlı slavlarla ve semtlerle daha çok karıştılar bunun sonucundada türk ırkı eridi türk diye bir ırk vardır ama türkiyedekiler türk değildir bunu karıştırdıkları için bazı salaklar türk diye bir ırk yok diyorlar türkiyede türk ırkı yok demek yerine

1|0
    0|0
    • 1ay

devamını bekliyorum...

• 1ay

Cumhuriyetin ilan edildiği ilk dönemlerde mi yasaktı? Bence bu topraklardaki dil bile asimile edildi. Ama sonuçta o dönemin gerçek koşullarında belki de halkın çoğu şu an konuştuğumuz dile yakın bir dil konuşuyordu, o yüzden bu dil gelişmiş olabilir..

• 1ay

Evet hatta sadece cumhuriyetin ilk dönemlerine değil 2000e kadar türkçe dışında dil konuşmak türkçe dışında isim yapmakta yasaktı ve türkçeye çok fazla yabancı kelime katılmış ama ona rağmen hala gagavuzcaya benziyor tamamen yok olmamış dil

En İyi Kız Görüşü

• Gerçek türklerin gözleri çekiktir. Daha doğrusu bozulmamış Türk boylarındandır

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Asimile edilmedik de yozlaştık epeyce. Mesela memleket meselelerini bir kenara bırakalım. Buradaki 90lı ve yukarısı olan arkadaşlar öyle sorular soruyorlar ki ağzımı bırakıp gtümle gülüyorum. En basit sorunlarının bile içinden çıkamıyorlar. Yok biriyle tanışmak istiyormuş nasıl yapacağını bilmiyormuş (Selam verip tanışmaya ne oldu?) yok babası 3 tane dildoyu çantaya koymuş amacı ne olabilirmiş (Sakın o aletleri gtüne sokuyor olmasın) kafası beğen tuşuna basmaktan başka bir şeye çalışmayan 35 milyonluk bir gençlik düşün. Bilmem anlatabildim mi?

0|0
    1|0
  • Osmanlı içerisinde 7 farklı ırk barındırır. kim dedi ki Osmanlı Türktür diye. Osmanlı'dan arda kalan toprakları Atatürk ve kurmayları savundu sadece. onlar da Türk'tü bizde onların torunlarıyız. tarih derslerinde de bize Osmanlı'yı Türk olarak kakaladılar yıllar boyunca ortak değerler pekişsin diye.

2|1
    0|0
    • 1ay

Osmanlı'yı kurtaranlar da Türk değildi.

• 1ay

Atatürk Türk değil miydi? kim kurtardı oradaki halkı? Bir çok ırk dağıldı göç edenler kaçanlar hıyanet edenler.

• tabiki hepimiz öyleyiz =D en basiti padişahların cariyeleri felan farklı ırklardan dı hep en basiti kendimden örnek veriyim bulgar göçmeniyim he bulgarların özü de türk slavlarına dayanıyor =D hadi bunları geç osmanlı bir bölgeyi fetih ediyorsa o bölgeye kilisenin yanına cami yaptıran bir uygarlık oraya zamanla türk insanları gelicek orda ki halkla ilişki yaşıycak =P sen hiç istnabulda oturupta 3-4 göbek istannbullu olan tanıdın mı çok zordur yani

0|1
    1|0
  • Sana nerden anlatsam ki. Herşey birbirinden etkilenir halifeliği aldığımızda bile bir şeylerden etkilendik. Ama bir dönem biz Türk olduğumuzu unuttuk tabi bu baya bir çetrefilli konu. Melezleştik zaten saf Irk diye bir şeyin kaldığına inanmıyorum. Türkistsnda bile Ruslarla melezleştiler konu çok uzun ve detaylı

1|1
    0|0
    • 1ay

Şu an Asya'nın merkezi kabul edilen Tavu'daki Türk ırkı en saf Türk ırkıymış ve gözleri çekik, biraz esmerler. Biz onlara hiç benzemiyoruz. Bence biz Osmanlıyız ve Osmanlı güçlü olduğu için bizim Türk olduğumuz söylendi, Avrupa korktu belki de. Zaten Türkiye, Türk'ten çok Avrupalı bir halk. Tiplerimize baksana. Hiç Türk'e benzemiyoruz. Ben DNA testi yaptıracağım galiba. İnternette görmüştüm bir ara..

• 1ay

Bütün Türkler esmer tenli değil. Gakoğuz (gagavuz Türkleri) var onlar sarışınlar renkli gözlüler. Oğuz Kağan ında sarışın mavi gözlü olduğunu bir yerden okumuştum. Bazı Türkçü geçinenler buna karşı ama benim şahsi görüşüm bizi güçlü kılan İslamın sancaktarlığını yapmış olmamız tabi sadece çalışmada var. Ama şuda var Osmanlının yıkılmasının en büyük sebeplerinden biride dönmeleri yönetime getirmek onlarda kuyruk acısıyla zarar verdiler. Oamanlıdan önceki bir sürü imparatorluklarda kurduk Büyük Selçuklu Hazar Kağanlığı Hun İmparatorluğu gibi bir çok devlet. Başkurdistan da daha saf ırk sayılabilir ama onlarıda Ruslar pek rahat bırakmadı lidersiz toparlanamadılar. Türklerde kendi ırklarıyla soyunu devam ettirselerdi daha güçlü olurlardı işlerine duygu karışmazdı ama başkaları tarafından beklenen Türk olurmuydu hiç sanmam

• Asimile politikası her daim oldu bu topraklarda.

1|1
    0|0
  • Bence insanız.

1|0
    1|0
  • E senin bu kafana göre Osmanlılarda, asimile edilmiş Selçuklular oluyor. Bu taa 1071 yılına kadar dayanır. Türkler anadoluya gelmeden öncede anadoluda gayri müslimler yaşıyordu. Yani sen şu an müslüman mısın bilmiyorum, asimile edilmiş bir gayri müslim mi oluyorsun :D

0|0
    2|1
  • gerçek Türk diye bisey yok Anadolu da herkes melez ve gorusune katılıyorum

1|1
    0|0
  • Devşirme denilen bir kavram olduğuna ve çeşitli fetihlerin yansıtır göre birçok halk asimile demektir. Özellikle de balkanlar.

0|0
    1|0
  • Böyle şeylere kafanı pek takma. Biz Türküz tabi ki :) O içimizde gezenler zaten dış güçlerin oyunu ile isyan edip kendilerine ülke kurma çabalarına girmişler ve ayrılmışlar.

0|0
    0|0
  • Gerçekten osmanlıysak safkan türk değiliz bir kere 😊 son dönemlerde osmanlıdan nefret eder oldum

1|0
    0|0
  • Sen çok yanlış anlamışsın mevzuyu

0|0
    1|1
    • 1ay

Doğrusunu anlat da bilelim o zaman 😊

• 1ay

Osmanlı yokken zaten Türk devletleri vardı en eski millettlerden biriyiz biz 500 milyon türk asya bölgesinden geldik ben oğuz boylarındanım asimile olduğumu düşünmüyorum osmanlı döneminde değilde şuanda asimile ediliyor insanlar araplaştırılarak sap gibi bir nesil yetiştiriliyor ama gerçek Türkler özünü unutmayanlar hala var ama senin dediğine gelirsek evet kendini Türk sanan ne olduğu belli olmayan bir çok insan var ama onların sonradan öyle inandırılması Türk ırkının osmanlıdan on binlerce yıl öncede var olduğunu değiştirmez dünyaya hükmedenler Türklerdi unutma :)

• Evet türküz. Çoğumuzun kökeni orta asyaya dayanır. Çokta soyluyuzdur. Kızılderilerde bile şaman inancına yakın kültür vardır. Kızıl derililerin soyu bile türktür

0|0
    0|0
  • asimile edilmiş falan değil biz o kültürden farklı bir türküz. yıllar geçmiş orjinal osmanlımı kalır

0|0
    0|0
    • 1ay

Zaten demek istediğim de bu. Osmanlı kültürü kalmadı, yok edildi.

• 1ay

Sorun kalmış olması ya da kalmamış olması değil. 3 kuşak geçti veartık köklerden ayrıldık.
      KAldıki osmanlının son döneminde yaşan insanlar bile tam osmanlı dğeillerdi. Çoğu avrupada yetişmiş ya da hayranlığı onlara dönen bir nesil vardı

• 1ay

Osmanlı Uygarlığı, Türk Uygarlıklarına göre çok daha yeni bir uygarlık. Gerçek Osmanlı insanının kalmadığını düşünüyorsan, Türk insanının hiç kalmadığını düşünüyor olmalısın..

• Türk veya bir başka ırktan olmak bir şey değiştiriyor mu?

0|0
    0|0
  • Türklük bir ırk değildir.

0|0
    0|0
  • Özün göçebeydi yarın yük !
    Dağıldı ottoman empire ayıl Türk !

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Madem anadolu tarihini merak ediyorsun o halde çalışmaya Sümerler'den başla.
    O zaman bir çok şeyi daha net görebilirsin.

0|0
    1|0
    • 1ay

Alakasız.

• 1ay

Ben soruyu gayet iyi anladım da sanırım sen benim cevabımı tam anlayamadın.
      Ben anadolunun tamamı Türklerden oluşur filan demedim.
      Diyorum ki elma ile armudu ayırabilmek için önce "elma"nın ne olup ne olmadığını bilmek gerek.
      Türk denilen şeyin ne olup ne olmadığını bilmeden kimin Türk kimin Türk olmadığını nasıl söyleyebilirsin?
      Ben naçizane bunu söylüyorum.
      Bana Türk nedir? Türk nasıl bir şeydir? Birinin Türk olup olmadığını nasıl anlarsın diye sorsam cevabın ne olur?
      Eğer bana DNA demeye kalkarsan sen Türk nedir ne değildir bilmiyorsun derim.
      Ve az önce yukarıda verdiğim linke bir daha bak derim.

• 1ay

Sen hiç anlamamışsın gerçekten :D

Yükleniyor...