Fransız devrimi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Fransız devrimi hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
15|13

En İyi Kız Görüşü

• Ben yeminimde şunu söyledim; Faşizme, Komünizme, Kapitalizme, EMPERYALİZME ve Her Türlü Siyonizme Karşı, Son Nefes Son Nefer.. Milliyetçi Türkiye, Turana Kadar..

İtler hakkında bir düşüncem yok. Onlar için 2 saniye bile beynimi yormam. Saygılar.

0|2
    0|0
    • 1ay

Kardeş bizde sendeniz gördüğün üzere sadece olaya bakıyoruz

• 1ay

Beni anlayışla karşıladığın için ben teşekkür ederim asıl... Ricalar.. Günaydın. :)

• 1ay

Sizede günaydın :)

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 14

Erkekler Ne Diyor 12

• Yerinde yapılan ve bu güne denk süre gelen gerçek bir devrim.. Kilisenin devre dışı bırakılması ve soylu denilen para babalarının harcanması Fransaya çok şey kazanmdırdı..

1|1
    0|0
  • Ezilen halkın devrim yapması diye biliyorum hatta Tüm dünyada es getirmişti etkilemişti devrim iyi tabi haklı gerekçen varsa

0|1
    0|0
  • Fransa devrimini Yahudiler yaptırmıştır
    Zamanın da Kudus u Selahattin Eyyubi alınca oradaki Yahudiler Avrupaya göç ettirildi ticaret yapıp zengin oldular o zaman Fransa, İngiliz kralının araları bozuk , savaşlar oluyor du Fransa kralı 2. Fliph yahudilerden borç istedi ve imtiyazlar verdi kendi ibadetleri gibi kendine özel haftalık izin günü vs ve Fransa kralı 2. Fliph borc para aldıkça daha çok imtiyaz verdi en son Yahudiler kendi kilisesini yaptilar Avrupa daki gothic mimari yahudilerin eseridir , içerde şeytan figürü bulunur tabi bu yahudilerin yaptıkları deşifre oldu 2. Fliph ten sonra 3. Fliph tahta geçti ( yakışıklı Fliph )
    Yakışıklı Fliph yahudilerin çok canını yaktı bütün borçlarını sifirladi kiliselerini bastı herkesi işkence sorguladı yalniz bu gizli yapılanmayı tam cokertemedi ve yıllar sonra Yahudiler Fransa dan Maria Antoinette ten ( bence suçsuz du )
    İntikam aldılar aslında Yahudiler kraldan değil de rejimden intikam aldı
    Krallık , diktatör , patisahlik rejimi tehlikelidir as , as kes , kes , onca borcu bir emirle sildi yakışıklı Fliph dünya üzerinde halen tek liderli resimlerden bu yüzden korkulur

0|0
    0|1
    • 1ay

Yani sen diyorsun ki topraklarından ayrılan yahudiler Fransa'da Avrupa'da ayrıcalıklar kazanırken haksızlıklara uğramalarıyla rejime karşı savaş açtı ve destekledi

• 1ay

Kralları araştır gotik mimari kilisenin yapım yılını araştır
      O dönem Fransa siyasetini araştır parçalar yerli yerine oturur

• Teröristliğin meşrulaştırılmaya başlamasında en büyük rolü olan olaylardan biri

0|1
    0|0
  • Avrupa ve Avrupa'dan sonra birçok ülke için refah düzeyini arttıran, insanları sanata, eğitime teşvik eden, halkın iradesinin hakim olabileceğini gösteren, kilise baskısını ortadan kaldıran önemli bir devrim. Çok sevdiğim tarihi bir harekettir. İslam coğrafyasında da böyle bir devrimin gerçekleşmesini umut ederim.

0|0
    0|0
    • 1ay

İslam coğrafyasında hiç bir zaman Böyle birşey olmaz ümmetçilik her zaman milliyetçiliğin üstünde olduğu sürece böyle reform ve devrimler ve hareketler beklemeyin.

• 1ay

Beklentim yok zaten. Tabularını yıkmadıkları sürece milim yol kat edemezler.

• 1ay

Aynen öyle

• İnsan hakları, insan olmanın bilinci monarşilerin çöküşü 😎

0|0
    0|1
  • Halkın monokrasiye ve skolastik düşünceye karşı başarısıdır

0|0
    0|0
  • Sanki memelere özgürlük için yapılmış

0|0
    0|0
  • Halk iyi bile sabretmis

0|0
    0|0
  • Sağcı bir devrim olduğunu söyledi hocamız. Bizdeki Cumhuriyet Devrimi de bu devrim örnek alınarak gerçekleştirilmiş Attila Ilhan'ın Hangi Atatürk isimli kitabında söylediğine göre.

0|0
    0|0
    • 1ay

Olabilir ama daha çok halk eşitliği adında yapılan solcu bir emperyalizm karşıtı bir devrim düşünüyorum gerçi biz ülkücülerde emperyalizme karşıyız

• 1ay

Milliyetçilik ve ulus devlet fikrinden yola çıktığı için bana da sağcı devrim gibi geliyor. Sosyalist devrim olmadığı kesin, zaten o yıllarda sosyalizm henüz kuramsallasmamıştı yanılmıyorsam.

• 1ay

Haklısınız daha sonra 1968 de oluşacak Fransa'daki ayaklanmalar ve ABD Sovyet karşılaşmalarıyla Türkiye'ye de sıçrayarak

• Sevmiyorum Fransız köpeklerini

0|0
    0|0
  • Ekmek yoksa pasta yiyin😂😂

0|0
    0|0
Yükleniyor...