Kapalı Maraş'ın hikayesini duydunuz mu? Şansınız olsaydı burayı gezmek ister miydiniz?

Kıbrıs'a gidersem uzaktanda olsa görmek istediğim yerler arasında. Orda Kapalı Maraş ismini duydum ama araştırmamıştım. Sonrasında hayalet bir şehir olduğunu öğrendim.
"Bir zamanların en kaliteli ve en lüks tatil merkezi Kapalı Maraş yani Varosha Kıbrıs savaşın’dan sonra adeta çürümeye terkedilen bir şehir. Zamanının en güzel kumarhaneleri, otelleri, araba galerileri, evleri, sinemaları, süpermarketleri buradaydı. Ünlülerin en uğrak yeri Maraştı."Kapalı Maraş'ın hikayesini duydunuz mu? Şansınız olsaydı burayı gezmek ister miydiniz?Şimdilerde ise tampon bölge görevi görüyor. Bölgede sadece Nato ve Türk askerleri bulunuyor. Onun dışında orda bulunan kız yurdunda ki öğrenciler sadece o bölgeyi görebiliyor. Başka türlü girişler kesinlikle yasak. Dünyanın ilk 7 yıldızlı otelide burdaymış. Tabi rivayetlere göre. Aradan yıllar geçsede Türk ve Rum taraflarinin pazarlik masasinda bir kozumuz olarak elimizde. Belki bir gün tekrar turizme açılır.
Siz görmek ister miydiniz bu şehri?

0|1
198

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 19

Erkekler Ne Diyor 7

Yükleniyor...