Çalıkuşu kitabını nasıl ozetlersiniz?

Çalıkuşu kitabını okuyanlar, kitabı bana kısa ama öz bir şekilde anlatabilir misiniz? En önemli karakterleri ve en önemli olayları? Şimdiden çok teşekkür ederim

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• Feride (Çalıkuşu): Fransız okulundan mezun; çok güzel, haşarı, canlı, cıvıl cıvıl, yaramaz, duygusal ve akıllı, canayakın, sevimli bir İstanbul kızıdır.

Kamuran: Feride’nin teyzesinin çok kibar, yakışıklı, sarışın, yüksek öğrenimli, fakat zenginliğinden dolayı herhangi bir işle uğraşmayan oğludur.

Doktor Hayrullah: Canayakın, iyi kalpli, yaşlı, sevimli, biraz inatçı ve sinirli biridir. Hayatını insanların mutluluğuna adamıştır.

Munise: Küçük, sarışın ve güzel bir köy kızıdır. Güzel olduğu kadar zeki ve nazik bir kızdır. Feride’nin yalnız geçen günlerinin tek dayanağı olmuştur.

bunun hikayesini kısa özetlemek zor olur. Anlatsan yine roman olur :D

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kamuran diye erkek ismimi mi olur?

0|0
    0|0
    • 2ay

Kamran olacak otomatik düzeltti.

• 2ay

Eski isimler ve şimdi ki isimler gerçekten baya farklı romandan bunu anladım sadece 😂 bir de televizyonda gosterilen kamranin ne kadar ona benzemedigini 😂

Erkekler Ne Diyor 7

• Kuş varmış çok çalı topluyomuş anneside ona yavrum bu kadar çalıyı napcan diye söylenip duruyomuş. o sırada iki tane kötü niyetli güvercin geliyo çalıkuşu şu topladığın çalılara gitsekmi falan ne dersin diyo çalıkuşuda anlamıyo tabi gidelim diyo. İşte orda çalıkuşunun hayat hikayesi başlıyo😂😀bunuda nerden anlattım bilmiyorum işsizlik iştee😀

0|0
    0|0
  • bu kadar da belescilik olmaz

0|0
    0|0
  • Bütün kızlar orusbu

0|0
    0|0
  • Odevmi var )😀😀

0|0
    0|0
  • kamuran ferideyi boynuzluyo olay bu

0|0
    0|0
  • Acıların kızı feride

0|0
    0|0
  • Anlatmak uzun sürer bunu oku.
    kitapozetleri.blogcu.com/.../3567980

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Ödev mi bu 😏 özetleyemem kendin yapmalısın bunu ama çok güzel bir kitap ben severek okudum 😊

0|0
    0|0
Yükleniyor...