Kapat

Okuduğunuz kitabı unuttuğunuz oluyor mu

Ben bir roman okuduğumda 15 gün sonra aklımdan gidiyor. karakterler olsun romanın içeriği olsun neden oluyor anlamıyorum.Hızlı okuyurosun,anlamadan okuyorsun demeyin gayet düzgün okuyorm Bazılarına soruyorum 2 sene önce okuduğu romanı anlatıyor. Benim aklımdan hemen uçup gidiyor.anca o romanla ilgili bir ipucu verirse aklıma geliyor.Sizde de oluyor mu okudugunuz romanı unutabiliyormusunuz

0|0
11|3

En İyi Kız Görüşü

• Evet unutuyorum sıklıkla.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 10

• Olayları konuyu falan unutmuyorum ama yabancı karakterler varsa isimleri gidiyo aklımdan belli bir süreden sora.

0|0
    0|0
  • o an herseyı anlrm okurum zevk alırm sonra unuturum hersey boyle benım ıcın neden acaba fazla etkılenmedgm ıcınmı ya da gunluk yasadgm ıcınmı mesela kavga edeyım aksamdan sevglmle baya buyuk bır kavga ama sabah uyandgmda unutmus oluyrm herseyı yanı konustgmz seylerı en son ne demıstm ben ona acaba telefonu benimı kapadm suratına :D:Dneyse at yınede mesaj dıyrm oyle devam :Dfilmlerde de oluyr unutuyorum hep hıc aklımda kalmaz:)

0|0
    0|0
  • Bendede var o sorun 15 gun olmasada 1 yil icinde unutuorm ama ozetini okuyunca hatirliorm

0|0
    0|0
  • Bende de aynı şey oluyor. Okuduğum kitaplar, yazılar. Çok fazla yabancı dizi, film izliyorum. Tabi ki hepsini aklında tutman imkansız. İnsan hafızası gereği bellli bir süre sonra siliniyor.

0|0
    0|0
  • Ya hadi içeriğini geçtim ben okuduklarımın adını yazarını bile aklımda tutamıyorum :(

0|0
    0|0
    • Hadi ya senin ki daha vahim miş ben okadarını aklımda tutuyorum:)

• Sende böyle teselli edersin artık kendini :D

• sağol ya gerçekten artık rahatça okuyum eğer unutrsam tekrar bu siteye girip senın yorumuna bakar tekrar azim kazanırım:)

• Yıllar önce okuduğum kitaptan dahi herbir şeyi hatırlarım.

Sindirerek oku panpa.

0|0
    0|0
  • evet unuturum ama içinden bir kaç cümle söylersen hemen aklıma gelir y da 1-2 dk. zaman verirsen :D beynim çok yorgun

0|0
    0|0
    • benımde aynen bir kaç cümle gelirse aklıma geliyor. sanki boşuna okuyorum diyorm

• eğer yeni bir şeyler öğrenmiş oluyorsan boşuna değil. ben mai ve siyahın azını okumuştum okuyamadım zaten ne biçim kitapsa neyse işte arada tanınmadık kelimeler hep bir de uzun mektup gibi yazılar var ben onları okusamda anlamıyorum hep geçiyordum hoca işte kitaptan sözlü yapıyordu ben her soruduğunu bildim ve sonra dedi ki bu mektup gibi yazılmış yrleri okuyor musun bende atlıyorum dedim sonra dedi ki eğer atlayarak okuyacaksan yeni birşeyler öğrenmeyeceksen neden okuorsun ki okuma dedi dvm vr.

• 100 alacakken 60 aldım. yani unutuyorsan tekrar oku.

• Ben bütün okuduklarımı birbirine karıştırıyorum. :D

0|0
    0|0
  • o bende de mevcut yaa çok zevk alarak okusam bile bir süre sonra yok olmuş..

0|0
    0|0
  • içeriği değilde ismini unutuyorum :/

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Unutuyorum. Olayları, karakterleri vs. Aklımda tutmak için de çabalamıyorum zaten. Okurken almak istediğim şey başka. Yoksa adamın biri hatunun birine aşık olmuş, biri birini öldürmüş, bana ne

0|0
    0|0
  • Aynı durum izlediğin filmler için de geçerli mi? Yani bir film izlediğinde kısa sürede unutur musun? Unutuyorsun hafızan zayıf demektir. Unutmuyorsan, kitapları yeterince anlayarak, kitabın dünyasına girerek okumadığın sonucu çıkar.

0|0
    0|0
    • yok filmi hayatta unutmam geçmişte yaşadıgım şeyleri bile kolay kolay unutmam ama bu kitaplara gelince olmuyor. 100 sayfalık bir kitabı okusam bile 15 20 gun sonra aklımdan gidiyor anca onla ılglı ipucları yakalarsam. kitabın yazarını falan unutmuyrm

• Görsel hafızan iyi. Okuduğunu unutuyorsan, dediğim gibi kitabın dünyasına girerek o kitabı okumuyorsun sonucu çıkar.

• evet, sürekli olarak..

0|0
    0|0
Yükleniyor...