Hristiyanlıkta Hz. İsa diye birinin olmadığını biliyor musunuz?

Vatikana olmayan bir jesus için bizden vergi alamazsınız diyerek dava açan ve mahkemeyi kazanmış eski bir Papazdan bahsetmek istiyorum. Araştırmacı yazar Aytunç Altındal bu konuyla ilgili iki kitap yazmıştır. Tv proğramlarında saatlerce anlatmış yüzlerce makalesi ve ispatıyla öyle bir dinin olmadığını kanıtlamıştır. Modern anlamda hristiyanlık antik putperestliğin kalıntılarının tekrar yaşatılması olarak hayat bulmuştur. Örnek verecek olursak Papazların kıyafetleri figürleri Sümer tapınak rahiplerinin ritüellerinin kopyasıdır. Birbirinden farklı bilinen 5 isa hikayesi vardır. Luigi Cascioli davası denen olayda eski Papaz vatikanı mahkemeye vererek dinini sorgulamıştır. Mahkeme öyle bir din peygamber olduğunu ispat edememiştir dava sonuçsuz kalmıştır. Aytunç Altındal o mahkemede araştırmacı olarak görev yapan ilk ve tek Müslümandır. Vatikan bu duruma sessizliğini koruyor.

• İnanmadıkları dinlerini para karşılığında yayacaklarını düşünüyorlarHristiyanlıkta Hz. İsa diye birinin olmadığını biliyor musunuz?
    0% (0)20% (1)10% (1)Oy Ver
  • Evet Hz. İsa sadece İslam kaynaklarında geçiyorHristiyanlıkta Hz. İsa diye birinin olmadığını biliyor musunuz?
    20% (1)40% (2)30% (3)Oy Ver
  • Gerçek hristiyanlık yahudilerin elinde bozulduHristiyanlıkta Hz. İsa diye birinin olmadığını biliyor musunuz?
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • İşlerine gelmeyecekleri için görmek istemezlerHristiyanlıkta Hz. İsa diye birinin olmadığını biliyor musunuz?
    80% (4)40% (2)60% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
2ay Din diyerek papazlar ortaçağda halkı soydu üstüne saltanat kurdular yeni çağda sömürgelerine zorla inanmadıkları dini dayattılar madenleri altınları elmasları çaldılar üstüne uydurma inançlarını zorla benimsettiler. Şuanda bile her milletin her rengin kendi teninde renginde jesus putu var. Dinleri bu mu?

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• İncilde isadan bahsedilir uzun uzun. İncil isa var diyor yani. İslamda da isa var. Hani ona bakılırsa mısırın din adamı da tv de şey diodu kapanmak kuranda geçmez bu bizim geleneğinizdir diodu. Hani her dinde kendi adamları kendi kendilerine bir şey derler.
    Not: Hiçbir dine mensup değilim.

0|0
    0|0
    • 2ay

iyi ama kim neye göre nasıl bir İsa anlatmış ve İsadan kaç asır sonra yazılmış?

• 2ay

Kuran için de aynı şey söz konusu yalnız.

• 2ay

Kuran 2 bin yıl bile olmadı üstelik Araplar Kabenin duvarına şiir asardı orjinalliği aynıdır.

En İyi Erkek Görüşü

• isa ayni zamanda tanridir.. hristiyanlikta. dolayisiyla o dava tanri ya diye açıldığını biliyorum ben çunku gorunmeyen bir seye kantlanmayan bir seye para odemek istememis o kisi. yazik etmiş.. Çünkü hz isa da vardir. hz muhammed te vardir. Tek bir Allah ta vardir. inananlara ne mutlu.

0|0
    0|0
    • 2ay

• 2ay

hayır yanılıyorsun Aytunç Hocanın dediği hangi isa? Kendi inanmadıkları mı? Apolojanus denen nevşehirli bir şifacı mı yoksa tanrının oğlu olan mı? Yoksa Davincinin dediği gibi evli çocukları olan İsa mı?

• 2ay

sonuc ta bir isa var. aytunc bey de müslümandır.

Kızlar Ne Diyor 2

• Bütün dinler uydurma zaten uydurma dinden gerçek bir olay nasıl çıksın? Ayrıca tek bir kişiden tek bir kaynaktan okuyup öyle bir karara varmayı mantıksız buluyorum..

0|0
    0|0
    • 2ay

tek bir kaynak dediğin adam vatikan mahkemesinde öyle bir din var mı yok mu belgeleriyle sunan araştırmacı. Üstelik Türk ve Müslüman.

• 2ay

Türk ve müslüman olması umurumda değil sadece bazen bazı şeylerin göründüğü gibi olmadığını biliyorum.. Neyse ben şu an bir şeyi savunmuyorum.

• İncilde bahsediliyordur Hz İsa'dan tahrip ettiler ama gerçeği kendileride biliyordur

0|0
    0|0
    • 2ay

• 2ay

yanlış oldu pardon.. sana yazmadım.

• 2ay

@ddmuradd Sen aytunç altındal kitaplarını duydun mu?

Erkekler Ne Diyor 1

• İnanmadıkları dinlerini para karşılığında yayacaklarını düşünüyorlar

0|0
    0|0
    • 2ay

hayır koltuk sevdası onlarınki

Yükleniyor...