Hristiyanlıkta Hz. İsa diye birinin olmadığını biliyor musunuz?

Gizli Üye
Vatikana olmayan bir jesus için bizden vergi alamazsınız diyerek dava açan ve mahkemeyi kazanmış eski bir Papazdan bahsetmek istiyorum. Araştırmacı yazar Aytunç Altındal bu konuyla ilgili iki kitap yazmıştır. Tv proğramlarında saatlerce anlatmış yüzlerce makalesi ve ispatıyla öyle bir dinin olmadığını kanıtlamıştır. Modern anlamda hristiyanlık antik putperestliğin kalıntılarının tekrar yaşatılması olarak hayat bulmuştur. Örnek verecek olursak Papazların kıyafetleri figürleri Sümer tapınak rahiplerinin ritüellerinin kopyasıdır. Birbirinden farklı bilinen 5 isa hikayesi vardır. Luigi Cascioli davası denen olayda eski Papaz vatikanı mahkemeye vererek dinini sorgulamıştır. Mahkeme öyle bir din peygamber olduğunu ispat edememiştir dava sonuçsuz kalmıştır. Aytunç Altındal o mahkemede araştırmacı olarak görev yapan ilk ve tek Müslümandır. Vatikan bu duruma sessizliğini koruyor.

İnanmadıkları dinlerini para karşılığında yayacaklarını düşünüyorlar
Evet Hz. İsa sadece İslam kaynaklarında geçiyor
Gerçek hristiyanlık yahudilerin elinde bozuldu
İşlerine gelmeyecekleri için görmek istemezler
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Güncellemeler
+1 yıl
Din diyerek papazlar ortaçağda halkı soydu üstüne saltanat kurdular yeni çağda sömürgelerine zorla inanmadıkları dini dayattılar madenleri altınları elmasları çaldılar üstüne uydurma inançlarını zorla benimsettiler. Şuanda bile her milletin her rengin kendi teninde renginde jesus putu var. Dinleri bu mu?
Hristiyanlıkta Hz. İsa diye birinin olmadığını biliyor musunuz?