Miraç Kandiliniz mübarek olsun.İlgili sureler hangileri acaba?

Birşey soracam,Miraç kandiliyle ilgili sure ve ayetler hangileri? Bu akşam Kuran okuyacağımda,ondan soruyorum. Hangi surelerde hangi ayetlerse gecenin hayrını kazanmak için onları okuyayım bari.

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 8

• herkezin kandili mubarek olsun

2|1
    0|0
  • İSRA SURESİ...Subhânellezî esrâ bir abdihî leylen minel mescidil harâmi ilel mescidil aksallezî bâreknâ havlehu li nuriyehu min âyâtinâ, innehu huves semîul basîr(basîru)... Kendisine âyetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu (Muhammed’i) bir gece Mescid-i Haram’dan çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa’ya götüren Allah’ın şanı yücedir. Hiç şüphesiz O, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir...

1|1
    0|0
    • iyide onun alakası yokki,benim sorumla. Yani orda Mescidi haramdan,mescidi aksaya götürüldüğü bilgisini veriyor,

bu gecenin öneminden,kutsal oldugundan ya da hayrından bahsetmiyorki.

Örneğin Kuran kadir gecesinden bahsediyor açıkça,ama hiçbir yerde miraç kandili ya da diğer kandillerin gecesinden bahsettiğini göremedim

• arkadsım bende Kur an ı Kerımde gectıgını gormedım.. Sadece Kadır gecesınden bahseder.. Insanlar tarafından oluşturulmuş dını bır gun olarak kabul edılıyor..

• ya Kuranda sadece kadir gecesi var diğer kandiller geçmez...ama bu olayın olduğu geçer... kandil kutlamak peygamberimizden sonra oluşan bir şey

• komünistler ne ara kuran okur olmuş, çok ilginç :))

0|4
    2|2
  • cevşen ül kebir...

1|0
    1|1
    • o ne ki ya? tövbe töbve ayrı bir Kuran mı yaptınız?

Bne Kuranı Kerim de hangi surelerde diye sordum

• 0|0
    0|0
  • internetten bak bakıyım

0|0
    0|0
  • isra suresinin ilk ayeti konu ile ilgili olması lazım. bir gece bir kulunu kimi ayetlerini göstermek için göklerdeki bir mescide çıkaran çok yücedir, yanlış yazmış da olabilirim. google da aramak zor geldi de. ama sen baştan bir oku. garanti olsun.

0|1
    0|0
  • bi adamın ata binip yıldızların üstüne çıkıp yaratıcıyla konuştuğuna inanan insanlar dünyanın ve evrenin bilimsel verilere göre 4 milyar yılda oluşup insalık tarihinin evrimleşerek maymunlarla ortak atadn geldiği ile dalga geçmesi beni dine karşı düşündürüyor..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Onu bilemem de miraç ile ilgili ayetler genelde isra ile necmde geçiyor bildiğim kadarıyla.

0|1
    0|0
    • baktım canım ama bulamadım, miraç kelimesi değil,aradığım şey miraç kanadili,yani bu gece ile ilgili ayetler

• peki teşekkür ederim canım

• Rica ederim

• isra suresi

0|0
    0|0
    • isra süresinde geceyle alakalı hiçbirşey yok

• din adamları öyle diyor:)

• din adamları beni bağlamıyor

beni sadece Kuran bağlar

Cenab ı Allah'ın kendi sözleri varken,hiç işim olmaz aracıların safsatalarıyla

ben suyu kaynagından içerim hep

Yükleniyor...