İnsanlık anıtı yıkılıyor...

İnsanlık Anıtı yıkılıyor. Kars'ta bulunan ve Erdoğan'ın ucube olarak nitelendirdiği İnsanlık anıtı yıkılmaya başlandı.

Not: 35 m boyunda binlerce lira harcanmış sanat eseri birileri beğenmedi diye yıkılması sizce ne kadar doğru... Bence yapılan çok yanlış, B seçeneği diyenlerdenim...

• Yıkılsa da olur, yıkılmasa da
    10% (4)18% (7)14% (11)Oy Ver
  • Bu yapılan sanat eserlerine saygısızlık kesinlikle yıkılmamalı
    67% (26)50% (20)58% (46)Oy Ver
  • Zaten ben de beğenmemiştim yıkın gitsin
    13% (5)20% (8)16% (13)Oy Ver
  • Erdoğan doğrusunu bilir yıkın dediyse yıkılmalı
    10% (4)12% (5)12% (9)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|13

En İyi Erkek Görüşü

• Müslümanız deyip ülkede islama en fazla zararı veren, Ermenistan uğruna Azerbaycan'lı kardeşlerimizi satan bu zihniyet, Ermeni'lerin iddialarının karşısında olan her şeyi ucube olarak nitelendirir.

Yıkıma karşı tek seçenek olan B seçeneğini seçtim ama konunun sanata saygısızlık olması sebebiyle değil, ülke menfaatlerinin ayaklar altına alınması ile ilgili olduğunu düşündüğüm için yıkılmamalıydı.

2|4
    1|6

Kızlar Ne Diyor 7

• C diyorum..bencede bir ucube! bu nedir yahu..üstelik bitmemiş sürünüyor orada..bir an önce bitirselerdi madem.. böyle ne olduğu belli olmayan şekilde kalmazdı. ikiye ayrılmış insan modeli neymiş dostluğu simgeliyormuş da bilmem ne..bu mu sanat eseri allah aşkına!

1|6
    2|6
    • not: cevabımın altına yorum yapmayın bu benim fikrim saygı duyun

• senin söylediğinin bi benzerini 1900 lerin başında pablo picasso için de söylemişlerdi.o nasıl resim öyle kadın hem yandan görünüyo hem önden yamuk yumuk çizimler falan falan falan...aslında burada önemli olan heykelin şekilsizliği ya da şekli önemli değil neyi anlatmak istediğiydi ve bu heykel eğer bi sanat eseri olmuşsa senin ya da benim söylediklerimizle olmadı sanatçıların da desteğini alarak sanat eseri oldu.şimdi biz bu sanat eserini bi b*ka benzememiş bu diye parçalıyoruz.

• (bkz: sürrealizm)

• İçim acıyor.. Sanat adına uygarlık adına tüm yaratıcı ve güzel olan duygular adına.. Sağduyu adına inanç adına. En çok sanat adına içim acıyor.. B.

2|3
    0|2
  • Önce karanlık zihniyetleri yıksak da "insanlıktan" uzak dursak herşey daha iyi olacak...

1|3
    0|2
  • her şeyi bitirmişti tayyip bi bu kalmştı zaten

3|3
    0|3
  • yıkılmasın tabikide

0|2
    1|2
  • Soruna 5*

Yıkılmamalı. Ülkeyi kendi istediği hale geitiricek. Allam ya

0|0
    0|0
  • Yıkılmamalı bence .

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• iki uzun beton yığınının (bence zerre kadar sanatla alakası olmayan) yanyana durmasından kaynanacak olan sonuçtan "insanlık adına!"ne çıkardınız? yahu banada verseler onca para değil 35m boyunda 50m lik beton yığını dikıverem sizlere! Allah aşkına birisi de siyaseti alet etmeden bana desinki bu heykel şu şu şu nedenden dolayı insanlık anıtı ismini hak ediyor!

güldürmeyin insanı!avrupalılar neler eser haline getirirken bizde iki taşın yanyana durmasını insanlık anıtı unvanını veriyorlar!yooook daha neler :))

bence o iki beton yığının ismine "insanlık anıtı" verilmeseydi yıkılmasına gerek yoktu hatta yapılmasınada gerek yoktu...insan daha doğru düzgün birşey "görsel"birşey çıkarır meydana.

1|4
    0|1
    • bu arada bence bu heykeli sözde insanlik aniti adi verilen ucubeyi insaa eden vatandas insanlik ve insanligin anlamiyla resmen kafa bulmus!

• eski belediye başkanı Naif Alibeyoğlu (o zaman akp 'deydi) döneminde başlanan ve heykeltraş Mehmet Aksoy tarafından yapılan anıtın amacı Ermenistan'la karşılıklı gelişen olumlu ilişkilere olumlu katkı sunabilmekti. bu anıt ermeni- türk dostluğunu simgelemek için dikilmiş bi insanın iki yarısı sembolündedir... Naif Alibeyoğlu şimdi Chp den Kars 1.sıra Milletvekili adayıdır. Tayyip beyin fermanın sebebi budur... Erdoğanın seçim yatırımları yalakalıkları...

• böyle düsünmemek lazim!yani benim siyaseten hic birisiyle ilgim yoktur hepsinide takip ederim ama fanatiklik derecesinde bir tutumumum asla yoktur!yani bazi seyleri bu kadar siyasetin icerisine sokmaya gerek yok diye düsünüyorum zaten öyle yaparsak yanilgilar icerisinde yasamaya calisiriz! ermeniler konusuna gelicek olursak tek tarafli duygularin kimseye faydasi olmaz!kaldiki gercekten heykelin insanlik anitiyla alakasi yok!bence cok cok daha iyisi yapilabilirdi!

• Malasef insanlar birbirlerini tanımadan fikirlere düşman olabiliyorlar. Asla akparti yandaşı değilim ama bence yıkılmalı. Ne olduğu belli olmayan ucube insanlığımı temsil ediyor yani ? Lütfen at gözlüğüyle bakmayalım olaya. Kılıçtaroğlou yıktırsaydıda desteklerdim, Bahçelide. Çünkü ben hiçbir partinin etkisinde değilim. . Lütfen aşalım artık şu parti olaylarını olaylara geniş bakmayı bilelim. Çünkü bu tip gereksiz tutucuğa devam etmek bizi gerçekten sıradanlaştırıyor.

1|3
    0|3
  • doğru değil yanlış

0|1
    0|2
  • ona hiç birşeye benzetemediğim taş parçasına binlerce lira harcayacaklarına daha güzel daha özel bir heykel yapsalardı içim acımazdı. ben giden paraya acıyorum hiç birşeye de benzetemiyorum o heykel denilen taş parçalarını insan diyolar insana benzeyen bir tarafı yok. gereksiz bence yıkılması iyi oldu.

1|3
    0|3
    • -1 bari o kadar para verilmiş orada kalsın paralar

• o kadar para verilmeseymiş gereksiz bişey için daha düzgün işlerde kullansalarmış

• öyle insanlık anıtı mı olurmuş, ne oldugu belli degil.yapacaksan adam akıllı yap,yapmayacaksan da öyle yarım bırakma.sanki hiç anıt görmedik de onu anıt diye söylüyorsunuz.

0|1
    0|2
    • arkadaşım cahil cahil konuşma. Bu heykelin tam hali, yarım değil zaten... Heykelin kimler tarafından oluşturulduğunu sonra bunu yapanların kimlere geçtiğini... amacın sitasi olduğunu idrak et öyle gel ... vay arkadaş hep böyle boş beleş insanlar geliyor karşıma yaw... ( eminim bu sözlerin üstüne çok iyi araştırırsın da gözlerini açarsın...)

• ha bi de tam hali bu.zaten heykele benzer yanı yok.siz heykel dikecek olursanız onun örneğini dikin olurmu? Korunması gereken tarihi eserler korunuyor,gereken destek yapılıyor ama görmesini bilene.başka bisey soylemek istemiyorum

• Keşke tarihi eserlerimize sahip çıkmayı bilsek. Şiddetle kınıyorum yıkmak isteyenleri...

0|1
    0|2
  • başbakan ucubedir diyorsa ucubedir.

1|2
    2|4
    • galiba bu gün eksi rekoru kıracam.:)))

• Basbakan adam mi ki?

• o da adam değilse diğerlerinin hepsi gidip kendini denize atsın o zaman.

• Pek yüce başbakan her bir şeyin en doğrusunu bilir. Biz halk olarak ne anlarız ki? O ki gemiciklerin lordu, ananı da al git dükü, iyi öldüler şeyhi... O emreder ki "ucube yok edile" gerisi zamanın etkisidir. Biz kimiz ki, zavallı halk... Bize ne zaman laf düşmüş?

0|0
    0|0
  • İnsanlığın kendi yıkılmış, anıtı yıksan ne yıkmasan ne.

0|0
    0|0
  • B: Bu yapılan sanat eserlerine saygısızlık kesinlikle yıkılmamalı

0|0
    0|0
  • Hakikaten Türkiye'nin sanata verdiği değeri ortaya koyuyor.

0|0
    0|2
  • Bu yapılan sanat eserlerine saygısızlık kesinlikle yıkılmamalı

0|0
    0|0
Yükleniyor...