Gezi parkı ve diğer olaylar

sizlerin yorumlarınızı bekliyorum, bir kısım insanı isyana, direnişe götüren sebepler nelerdir. lütfen fikirlerinizi sağlam argümanla savunun. sadece salt hakaret de yazabilirsiniz tabi :)) fakat ben sadece genel bir yoklama yapmak istiyorum... ?

0|0
7|3

En İyi Kız Görüşü

• bir başbakan ki, bir konuşma yapacak ise, önceden 10 kere düşünüp konuşmalı. halkını teşvik etmemeli, faşistlik yapmamalıdır. bir başbakan 'ne bakıyorsun bilader'' diye kavga çıkaracak bir karakterde olmamalı, bir ağırlığı bir saygınlığı olmalıdır. nesiller önceden gelen eşitliği ve özgürlüğü bozmamalıdır. ulu önder atatürk'e çapulcu dememelidir. halkın düşünme ve eylem yapma hakkını elinden almamalıdır. en nihayetinde bu ülke atatürk'ün kurup geliştirdiği bir ülke. ülkenin kalkınıp gelişmesi, yeşil alanlara alışveriş merkezi dikmekle olmaz.

bizlerde halk olarak el ele verdik. ileriye gitmek için önce yobaz düşünceler yontulmalı. gerici harekete 'bi dur allasen' diyebilmek için meydanlarda yerimizi aldık selim ağbi.

0|3
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Çünkü bu ülkede demokrasi yok

Özgürlük yok,

Yasak var,

İnsanların özel hayatlarına müdahale var,

Ve belki de bu tepki verilmeseydi, daha ne yasaklar olacaktı, ama şimdi ne olacak, birşeyi yaparken, 40 kere düşünecekler.

İşte bu senin, benim, herkesin özgürlükleri için.

**

Akpliler onaylamıyor ama 3 maymunu oynuyorlar onlar :)

2|1
    3|1
  • "bir kısım insanı isyana, direnişe götüren sebepler nelerdir. " karara saygı gösterilmemesi ve kışkırtılmak.

4|0
    2|1
  • İnsanlarin ozel yasamina, tercihlerine saygisizlik.

Yeterince acik mi? Evet.

3|1
    3|0
  • hala anlamadınmı arkadasım.. ?

0|1
    4|0
    • bana soruyorsan, benim kendi fikirlerim tabiki var. hatta daha evvelden de böyle bir olay olacağını tahmin etmiştim. ama bu derece şiddetli bir şey beklemiyordum. fakat genel olarak konuştuğumda insanlar yuvarlak cümleler kuruyor. isyan eden çok ama konuya vakıf değiller. sorunca özel hayata müdahale. biraz daha detay lazım. ve tutarlı cevaplar...

• bir de -mı ayrı... ben de -ki ekini ayırmamışım :DDD

• bidakine dikkat ederiz artıkın :D

• Konu sadece gezi parkı değil bu apaçık iyi oldu devletin böyle ayaklanmaya ihtiyacı vardı

1|0
    1|0
  • Abartıldı. Tepki gösterilmesi gereken bir durumdu fakat işin içine toplumun dini inancı ve siyaset karıştırıldı . Sonuç nereye gidiyor ?= kaçınılmaz iç savaşa tabikide. Gerekenler baştan yapılmış olsaydı bunca zarar ziyan hiç yaşanmamış olurdu. Gezi parkına tepki gösteren bazı gruplar biz farkında değiliz ama pkk üyeleridir. Fırsattan istifade ediyorlar açık bir şekilde. O omuz omuza direndiğiniz kişiler TÜRK olmayabilir dikkat edin derim :)

0|0
    4|2
    • Türk olmasa ne olacak?

• Senin gibi korkaklar ne yapılırsa yapılsın sesinizi çıkaramazsınız iç savaş çıkar diye tek bildiğiniz bize dokunmayanlar bin yaşasın

• Yazdığımı tekrar oku . Tepkini göstericeksin tabi bu senin en doğal hakkın sorun zaten sende değil polislere emri verende . Dediğim gibi gerekenler baştan yapılmış olsaydı bu kadar karışıklık çıkmazdı millet protestosunu yapar giderdi. Ha bu arada benim sesimi çıkarıp çıkarmadığımı da görmeden bilemezsin boş yorumlarla vakit kaybetme aç gazete oku. Beynine bişeyler girer hiç olmazsa

Erkekler Ne Diyor 3

• İktidardakilerin kendini padişah sanması,insanların ne içeceklerine,ne giyeceklerine hatta yatak odalarına dahi karışmaları,her istediklerini yapablieceklerini sanıp KENDİ HALKINA''biz istersek sizi bir kaşık suda boğarız'' diyebilecek kadar kibirli olmaları,ülkeyi parsel parsel satıp AMERİKAN yandaşlığı yapmaları hatta AMERİKAN ın KUÇU KUÇUSU olmaları ,kitap okuyarak eylem yapanlara biber gazı sıktıktan sonra halk isyan edince halka marjinal,terörist,anarşist muamelesi yapılması.. Bunlar hepsi birer isyan sebebi olabilir.Devlet halk için vardır halk devlet için varolmamıştır. Ben derim ki Tanrının seni özgür yarattığı dünyada kimsenin boyunduruğu altına girme.

4|0
    1|0
  • padişahın fermanı

3|2
    1|0
  • şu parkı açmayın yeter...

0|0
    3|1
Yükleniyor...