Ailenizde ahlakın önemi nedir?

Ahlak denince aklınıza ne geliyor ?

Ailenizde ahlak konusuna ne kadar özen gösteriyorsunuz. ?

Siz, eşiniz veya ailedeki diğer bireyler gelecek için ahlaklı bir birey yetiştirmek istiyor musunuz ?

0|0
11|5

En İyi Kız Görüşü

• ailemde bizde ahlak baya bir değerli önemli

büyüklerin yanında konuşmamız olsun oturmamız kalkmamız hep düzenlidir

asla aile içinde büyük yanında kaba söz küfür olmaz

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Ahlak önemli tabii, kimse hakkında dedikodu yapılmaz, aşşağılanamaz mesela kimse, alay edilemez, namusuna laf edilmez. Büyüklerin yanında oturmaya kalkmaya, lafa söze saygıya önem verilir. Anne Baba ya karşı gelinmez ses yükseltilmez, varsa bir derdin konuşursun derler...

0|1
    0|0
  • çok önemli..

dinin kurallarına uygun yaşamak geliyor,e bunun için de dinini bilmek lazım

Efendimiz sav ahlakı en güzel olan,Kur'an-ı Kerim ile ahlaklanan insandı,aklıma bu geliyor.

istiyrum tabi ki,hem de çok(olur inşaallah hayırlısıyla)..bunun için kendimi yetiştirmeye de özen gösteriyorum.

0|1
    0|0
  • Toplumlar parsızlıktan değil , ahlaksızlıktan çöker ... ama kime göre neye göre ahlak tanımı ?

0|1
    0|0
  • Ahlaki yon bizim ailede cok onemli...

0|1
    0|0
  • Çok ama çok önemli ahlak bizde.

1|1
    0|0
  • elbette önem veriyoruz dinimizi yaşayan , akıllı , sağlıklı , hayırlı evlatlarım olsun istiyorum ahlak konusuna gelincede bence hem ailenin yetiştirmesine bağlı hemde bireyin kendine bağlı.

0|1
    0|0
  • ahlak?bilmiyorum o da ne

0|1
    1|0
  • çok önemli

0|0
    0|0
  • Ahlak bana göre toplumun belirlediği belli bir yaşam anlayışından kaynaklanan davranış kurallarıdır.

Ahlak konusunda ailem önem verir. Ben daha farklıyım bu konuda. Kişileri belirli bir kalıba koymak bana göre değil.

0|0
    0|0
  • yok ben ahlaksız velet yetiştircem :/ bu nasıl soru ya?

0|0
    0|0
    • Soru kaç yaşında olduğu önemi olmayan birine doğum kontrol haplarının kullanımını ve teşvikini yapan arkadaşlar var.

• ne alaka? o haltı yiyene o öneride bulunursun mecburen.

Erkekler Ne Diyor 5

• Ahlak topluluk içindeki duruş, ve yaşayış biçimidir. Adab- muaşeret ahlakın bir parçasıdır. Yalnız dışa karşı değil kişinin kendine karşıda edepli olması gerekir. Haya bu noktada çok önemlidir.

Aile içinde ahlak konusunda çok titizizdir. İleride elbette topluma faydalı birer birey yetiştirmek istiyorum. Ama herşeyden önce ona güzel ahlak verilmelidir. Ahlakı olmayanın kendine bile faydası olmaz.

1|1
    0|0
  • Çok önemli.

Türk müslüman örf adetlerine ve ahlakına göre yetiştirildim

0|1
    0|0
  • Ahlak deyince aklima Ahlaksizlik geliyor.Çunku, Ahlak' i 2. plana atan bireyler turedi.

0|0
    0|0
  • benim aldığım ahlak ve erdem, 3 KS ye yeterdi

0|0
    0|0
  • ahlak herseyden öndedir bizde...

0|0
    0|0
Yükleniyor...