Konuşmalarınıza dikkat edermisiniz ?

Yani konuşurken napıyon değil de, ne yapıyorsun, bekliyom değide, bekliyorum gibi ben her zaman dikkat ederim sizde dikkat ediyormusunuz ve kitap okuyormusunuz ?

0|0
19|16

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 18

• çok kitap okurum, konuşurken dikkat ederim ama bazen yazarken dikkat etmem öyle yazarım..

0|0
    0|0
  • konuşurken eve t dikkat ederim ama yazarken o biraz zor çok uzun oluor ve yaz yaz bitmior :) kitap okumayada bayılırımm

0|0
    0|0
  • Evet mümkün olduğunca dikkat eder, özen gösteririm sadece konuşma değil mimik ve jestlerimi de kontrol etmeye çalışırım.. Bana göre diksiyon karşımızda ki kişiye vereceğimiz değer konusunda önemli bir ip ucudur..

0|0
    0|0
  • kitap okuyorum ama yazarken ya da konuşurken çok dikkat ettiğim söylenemez sembollere takılmam yani anlatmak istediğimi karşıdaki anlıyosa benim için yeterli.

0|0
    0|0
  • varyaa benim kadar apır sapır konuşan yoktur ha :D laz kürt macır kibar her siveyi karıstırıp salata ederim:D

0|0
    0|0
  • merak sardığım kitapları okurum ama her türlü kitabı okuyan birisi değilim..konuşma işine geldiğimizde aslında çok dikkat etmiyorum mesela "bir şey" diyeceğime "bişi" diyorum çünkü normalde mesela "bişi var" derim ve öyle yazarım.ama bu "napıyorsun" gibi şeyler bende eski bir arkadaştan alışılmış bişi..çok hızlı yazmak istesem bile aynı modda..

0|0
    0|0
  • pek okumam...evet dikkat edilmesi gerekir, ama o kadarda kafaya takilacak birsey degil bence. sonucta sen her ne kadar dikkat edersen et insanlar yine anlamak istedikleri gibi anliyor, gormek istedikleri gibi goruyor, duymak istedikleri gibi duyuyor.

0|0
    0|0
  • Kitap okuyorum sürekli olarak, konuşuken dikkat ediyorum fakat yazarken espiri mahiyetinde yazdığım oluyor arada

0|0
    0|0
  • kitp okurum ama şu sıralar bıraktım pek fazla değil ama ben şive ile konuşurum çok ciddim kamalar hariç :)

0|0
    0|0
  • çok samimi olduğum kişilerle konuşurken o kadar önemsemiyorum rahatça konuşuyorum.ama diğer insanlarla konuşurken dikkatliyim.

0|0
    0|0
  • Tabiki dikkat ederim ;)

0|0
    0|0
  • Dikkat ederim.

Ek bilgi olarak; -musunuz eki ayrı yazılır.

0|0
    0|0
  • konuşurken evet

0|0
    0|0
  • Ege'de yaşamama rağmen düzgün konuşurum :) Kitap da okuyorum.

0|0
    0|0
  • Evet,ederim.

0|0
    0|0
  • genel de günlük konuşma dilinden uzak yazmaya çalışırım.

0|0
    0|0
  • üşeniyom nasılsa ben ne kadar güzel yazsam da sen öyle okucan :D

0|0
    0|0
  • Her zaman dikkat ederim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• ederim tabiki ama ters yönde bazen bazı kişilere muhabbet ederken şiveli konuşmak daga güzel ve samimi arkadaşlığa sebep oluyr :D

0|0
    0|0
  • Aynen ediyorum hatta geçen gün anneme söyledim evdeyken neden millet geliyorum yerine "geliyom" der diye, eskiden de dikkat ediyorum ama world ve ona benzer programlarla ayrıca bu sitede olduğu gibi imla hatalarını gösteren sitelerde yazı yazarken, takıldığım bilgisayarla ilgili donanım sitelerinde filan iyice aklıma kazındı artık dahada imla kurallarına uygun konuşmaya başladım. Normal kitap okumak beni açmıyor yani roman türü onun yerine hem kitap okumuş olmak hemde kendimi daha iyi motive edebilmek adına kişisel gelişim tarzı kitaplar aldım onları okuyorum birde mizaç türü kitaplar vardır. Hatta bilgisayar kasasının yanında kitap ve ufak spor aletleri var :) göz önünde olunca daha çok uğraşıyorum.

0|0
    0|0
  • çoğunlukla

0|0
    0|0
  • Aslolan doğal olmak, içinden nasıl geliyorsa öyle konuşmak. Günlük hayatta Muğlalıca konuşurum, İstanbul ağzıyla konuşmuyorum. Sadece iş görüşmelerinde "resmi ağız" tuttururum, o da gelip geçici

0|0
    0|0
  • Emmi sağlığın sıhatin nasıl durumu ortam değiştiğinde beyefendi nasılsınız şekline dönüşür.. Bir sınıfın insanıyım diyene son derece itici tabii ki ama onlarda aynı şekilde bana itici..

0|0
    0|0
  • Angara şivesi vardır

az birşey

ama Türkçem ve konuşmam gayet iyidir.

nazik kibar tane sakin konuşurum

malum önemli şeyler bunlar

Kitap okuyorum

bu sıra kuranın Türkçe mealini okuyorum

daha sonra başka bir kitap okumaya devam edecem

0|0
    0|0
  • ben dikkat ederim ayrıca alışkanlık ile alakalı bu konuda çeşitli eğitimler dealdım iş hayatında çok etkili oluyor insana değer katıyor

0|0
    0|0
  • Konuşmalarıma elimden geldiğince çok dikkat ediyorum.

Kitap tabi ki okuyorum. Okumadığımız an öldük demektir.

0|0
    0|0
  • kitap okumaynan ne alakası var bunun gardaş

0|0
    0|0
  • edecek insanı var etmeyeceği var

0|0
    0|0
  • ederim. kötü söz kullanmam ve kırıcı olmamaya gayret ederim.

0|0
    0|0
  • hangisi en kolayıma gelirse o şekilde konuşurum. yani dikkat etmiyorum :/

0|0
    0|0
  • Genelde dikkat ediyorum kelime tam olmalı..

0|0
    0|0
  • Dikkat etmiyorum...

0|0
    0|0
  • Kitap okuym ve çok tikkat ediom ben :)

0|0
    0|0
  • Konuştuğum kişilere göre değişir o.

0|0
    0|0
Yükleniyor...