Popüler kültür nedir sizce?

popüler kültür nedir arkadaşlar...sizce popüler kültürün mimarları bizlermiyiz?

0|0
5|6

En İyi Erkek Görüşü

• Sistemin içinde olmamızı istediği, insanları düşünmeden uzak tutan, bunu yapmak için kaygan figürler ve sürekli değişen yüzler sunan, biryleri magazinsel medyasal olarak doyuran ve esas gerçeklerden uzak tutan kültürdür. Popüler kültürün kaygan figürleri de işte bunu yapan insanlardır. Sürekli değişirler bu insanlar ki toplum sıkılmasın yeni yüzler aynı ilgiyi çekmeye devam etsin.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• kapitalist düzen sonucu oluşan kitle kültürüdür. kitlelerin onlar için hazırlanmış hazır ürünleri-buna her tür ürünü katabiliriz- çabuk ve seri şekilde tüketmesidir. bu sayede fazla düşünmeyen, üretmeyen sadece tüketen bir toplum yaratılmak isteniyor...

1|1
    0|0
  • Kitle silahından başka bir şey değildir ...

0|1
    0|0
  • evet bizleriz.herşeyin başında gene biz insanların beyni ön palndadır

0|1
    0|0
  • bu site popüler kültür mesela

0|0
    0|0
  • Popüler olan hiçbişeyle ilğilenmiyorum..

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 5

• Popüler kültür şu anda güçlü bir silahtır. Kültür bir ülkeyi ülke, milletleri millet yapan en önemli unsurdur. Ülkelerin kendi benliklerini unutmaları, Milletlerin birlikte yaşama arzusunun zayıflatılması gibi amaçlarla; gelişme, çağdaş yaşam, moda vb adlarla pompalanan ve özellikle ülkemiz üzerinde son derece etkili olmuş bir silah.

0|1
    0|0
  • Bana kalırsa; sadece önüne sunulanı almaktır, farklı yollara sapmadan önündeki yol seni nereye götürüyorsa oraya yürümektir, sadece gözlerinin önündekini bilmektir. tercih ve tercihsizlik meselesidir...

0|1
    0|0
  • Bizler göz yumanlarız.İnsanları hayvan yerine koymayı planlayan belli başlı kişilerin yapmış olduğu bir şey.

0|1
    0|0
  • Herşeyin mimari bizleriz, yani insanoğlu

0|1
    0|0
  • Benim ne düşündüğümün pek önemli olmadığı bir kültür.

0|0
    0|0
    • öyle deme...herkesin fikirlerine yorumlarına popüler kültür saygı duymasa yada önemsemese de bizlerin ihtiyacı var... .))

Yükleniyor...