18 yaşındayım. Şiir yazmaktan çok hoşlanıryorum. Sizce yazdıklarım güzel mi? Lütfen gerçekleri söyleyin.:))?

1. Şiir;
ZAMAN
Hayat konuşuyor
Gökyüzünde fırtınalar kopuyor
Ölüm yaklaşıyor
Tir tir titriyorum
Yağmurun altında kaldım
Zaman su oldu
Akıp gitti
Tutamadım bir ucundan
Ah gençliğim Ah
2. Şiir;
HAYAT DAİR
Gökkuşağını düşün
Sevdiklerini düşün
Kabul et
Hayatın tadını çıkar
Mutlu ol
Her şey çok güzel
Gökyüzü
Yıldızlar
Zaman
Bir musluktan akan
Savunmasız bir damla gibi
Yakıyor yürekleri
Damla damladıkça
Zaman ölüyorNe gerek varÜzmeyeNe gerek varKızmayaHer şey sevgi dolu olsaHayata sevgiyle bakanSolar mı o güzel yüzümüzYıldızlar kayarken yıldızları izleGüneşin doğuşunu, batışını izleSev KucaklaAğlaAma sakın kötü olmaÇünkü sen iyi olursanDünya bambaşka olurHuzur içinde yatarsın Mezar taşlarında

0|0
1|22

En İyi Erkek Görüşü

• Şöyle ki senin yazdıkların aralarında bağ olan kelimelerden olusmus bişey gibi.. Şiiri okurken karşıdaki kişide tat bırakmalısın. Kimisi bunu kafiyeyle yapar kimisi bunu milli duyguları güderek kimisi gerçek yaşamı tüm gerçekliğiyle akatararak.
    Burda önemli olan karşıdaki kişiye birşeyler hissettirebilmek. Mesela okuyana umutlu olması gerektiğini ''Bilmezlikten gelme Ahmet Abi
    Umudu dürt
    Umutsuzluğu yatıştır'' şeklinde dil ile oynayarak onu güzel hale getirerek yazmalısın. Tabi dil ile oynayabilmek cok fazla kelime bilgisi gerektiriyor. Bunuda ancak cok kitap okuyarak kazanabilirsin.
    ''Gecelerden daha karanlık
    Sinsi örümceklerle kaynar
    İflah oldu sanarım anlık
    İçinde şeytan oyun oynar'' buda benden dörtlük olsun.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 21

• Şiir yazmak illa kalıp ve kafiye yapısına oturtmak değildir şiir özgürlüktür şair ise zincirsiz bir ruhtur kalemin kağıdının üstünde sergilediği bir danstır bütünlük ve uyumdur şair hayallerini duygularını her şeyini katar yazdığı mısralara şiir şairin gönlünün aynasıdır derim hep bende bir şairim yaklaşık sekiz yıldır bende şiir yazıyorum şiirlerin güzel insanların şiirlerine iyi veya kötü demesinin bir manası yok önemli olan senin şiirinde neler anlatmak istediğin ve hislerin , her insan şair olmaz ve her insanda okuduğu şiiri anlayamaz
    yazmaya devam et yazdıkça daha iyi dans edecek kalemin kağıdın üzerinde ,
    sen yazdıkça şiirlerin aynan olacak çok şiir oku fakat şairin gözlerinden okumaya çalış şiiri hisset , şiirde yağmur yağıyorsa o yağmurda ıslanmalısın sende şairle birlikte güneş açmış sabah olmuşsa sende merhaba de doğan güneşe en karanlık gecede bile şiir sen ol ki şair olasın :)

0|0
    0|0
  • Düz yazıyı seviyor gibisin. Akışta bir problem var. Konu bütünlüğü tam yok. Bolca edebi eserler oku ve sevdiğin şeyinde peşini bırakma. Bende şiir seslendirmeye bayılıyorum ve kötü yorum yapanlar her zaman oluyor. Ben hiçbir zaman geri adım atmadım. Bunu birileri beğendiği icin değil ben sevdiğim icin yapıyorum.

0|0
    0|0
  • Gayet başarılı olmuş kardeşim , acemilik biraz belli oluyor ama zamanla onu ortadan kaldıracağına inanıyorum.

0|0
    0|0
  • Gençken bende yazardım, hepsi sayfalara gömülüp gitti

0|1
    0|0
  • Başlangıç için fena değil ama çok düz yazıyorsun duyguyu verebilmen için karışık cümleler kullanmalısın ve kelime tekrarların çok fazla

0|0
    0|0
  • şu ıkıncı yazdıgın bı kac kesıt kullanablrmyz parca yaparken zaman bır musluktan akan kısmı gıbı bolumlerı

0|0
    0|0
  • igrenc

0|0
    0|0
  • Baslangic için çok iyi destekloyorum seni

0|0
    0|0
  • yetenek var gibi.
    siirler oku derim. bol bol. yetenegini gelistir ;)
    bende severim. ama türkçe 3. dilim oldugu için kelime hazinem çok kötü

0|0
    0|0
  • kusura bakma ama bence güzel değil

0|0
    0|0
  • ilki hip-hop şarkısı gibi, güzel kardeşim..

0|0
    0|0
  • nazım hikmet esintisi var gibi sanki

0|0
    1|0
  • yetenek var pesini birakma serbest olcuyu sevmesemde begendim

0|0
    0|0
  • Eline emeğine sağlık güzel olmuş (okumadı)

0|0
    0|1
  • Güzel yazmışsın

0|0
    0|0
  • yazmayaı asla bırakma. yazdıkça gelirtirirsin kendini...

0|0
    0|0
  • Şiir yazmayı acilen bırakman gerek. s. s

0|0
    0|0
  • Siiir değeri yok bunların düz yazı bunlar

1|0
    0|0
    • 2ay

Ne alakası var?

• 2ay

Kendimi geliştirmek için elimden geleni yapıyorum