Taksimdeki olayları nasıl yorumluyorsunuz,

sizce hükümet gidecekmi,yada erken seçim sözkonusu olabilirmi

0|0
8|16

En İyi Erkek Görüşü

• oncelıkle sozlerıme 'cogulculuk' ve 'cogunluk' kavramına degınerek baslamak ıstıyorum.cogunlukcu sısteme gore oy cogunlugunu alan kesımın kararları her zaman etkındır ve azınlıkların fıkırlerı dınlenır ama hıcbır zaman saygı duyulmaz.anayasımızda 1924 yılında uygulanmıs sıstem budur.1961 anayasıyla cogunlukcu sıstemden cogulculuk kavramına gecılmıstır...buna gore oy cogunlugunu alan partının azınlık haklarını gozetmesı ıstenmıstır.ama hıcbır zaman bu kavram uygulanamamıstır.soyle gecmıse bır gıdelım: ismet ınonu bu ulkede ezanı turkce okutmadı mı?halk ıstemedıgı halde bu demokrası mıdır?okudugum ve anlamlandıramadıgım o donemde “İlksan” adlı kuruma devletten para transferi olayıdır. Demirel bu konuda “Verdimse ben verdim, kime ne?” demişti. Bu bir demokraside olabilir mi?hele kı cogulcu sıstemde..sonra Ecevit donemıne bakalım: En bölücü sloganı “Su kullananın, toprak işleyenindir!” dedi... Ülke ideolojik olarak bölündü. Yıllar boyu emek verip, alınan evlerin, tarlaların tapuları iptal miydi? Demokraside böyle bir söylem kabul edilebilirmıydi? sonra özalın zamansız parayı konvertbıl yapması 1994 ve 2001 krızlerını tetikledi.bu demokratık olarak mı yapılmıstı.erdal ınonu ve demırel donemınde emeklılık yasları dusuruldu.bu da ulkemıze buyuk kayıplar yasattı.simdi gencler bu kaybı kapatmak ıcın 2040 kadar saglam bır sekılde calısmalı.(bu olayların faturası ulkemıze 1.5 trılyon dolar) son olarak tayyıp erdogan yuzde 50 oy aldım herseyı yaparım demesi..

Özel yaşama müdahaleyi hepimiz severiz, çünkü demokrasiyi pek anlamayız. Kimimiz başı kapalı kızın üniversiteye gitmesini engelleriz. Kimimiz de alkolü, metroyu bahane ederiz. Kesin olan kültürümüzde demokrasinin yokluğudur.simdi su yazıdan sonra herkes bır oturup dusunmelı acaba nerde yanlıs yapıyoruz dıye.son olayların da ulkemıze ekonomık faturası ılerde bellı olacak

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Orada gerçekten anayasal haklarını savunan vatandaşlar da var fakat en az onlar kadar da vur kaç yapıp ortalığı karıştırıp ve anında kaybolup olayı o masum vatandaşların üzerine yıkan provokatörler de var. O gösteriden nemalanmaya çalışan kişiliksizler de var fakat bunları temizleyemiyorlar içlerinden. Neden biliyor musun? Çünkü onlar işlerini çok iyi yapıyorlar ve böyle şeyler emek ister insanlık ister bu tür şeyleri de provoke etmek çok kolaydır.

1|1
    1|0
  • tepki akp ye değil tepki tamamen RTE ye yapılıyor.Diğerleri mecliste el kaldırıp indiriyor zaten.Akp kalsın tayyip gitsin.

1|1
    0|0
  • Erken seçim olmaz

Hükümet gitmeyecektir

Ama eninde sonunda bir özür açıklaması gelecektir, ortalıgı yatıştıracak açıklamalar olacaktır, bu da olayları biraz yatıştıracaktır diye düşünüyorum...

Eğer eylemler sonlanırsa provakasyoncular kalacaktır geriye, bir sürede onlar devam edecektir diye tahmin ediyorum..

0|0
    0|0
  • Yeni gelin gibi sarılmış tayip bırakır mı :)

3|2
    0|0
  • gitsin ya link şu 2 adamdan biri gelsin ya :) güle bile rağzı şu gönlüm

1|1
    1|0
  • sanmam akp bunları gösterip oyunu biile arttıracak bakın görün

1|0
    0|2
  • Hala bunu 2 ağaç için yapılan bişey oldunu zanneden ne kdar . Varsa onların.

0|1
    0|0
  • ikisi de olmaz. başkanlık sistemine geçilir, referandumla anayasa değişir yine onu seçerler 10-15 yıl daha kalır :D istediği gibi at sürer. çünkü rakibi yok.

0|0
    1|2
  • hı hı .. hatta rejimi değiştiriyoruz direk gomünüsme kaycaz.. iki olay oldu ya yeter..

1|0
    1|1
    • ha haa :D :D bayılıyorum böyle adamlara ya:D çok acımasızsınız dalga geçiyosunuz yaaa:D :D

• daha napacaktım ki böyle (..) soruya böyle (..) cevap

• hukumetın dusmesı ve erken secım bunlar hayal urunudur :D

1|0
    1|3
  • hayır .

0|0
    0|0
  • yine akp kazanacak bence

1|0
    1|3
  • Gitmeleri için mücadele ediyoruz hakkımızda hayırlısı.

0|0
    1|0
  • Hükümet dünyanın gözünde düştü

1|2
    1|0
  • farkli üc bes grup var , hatta iclerinde terörist kürtler bile var. bayrak yakiyorlar, camiide iciyorlar polis tasliyorlar, belediye otobüslerini polis araclarini yakip is yerlerini yagmaliyorlar. böyle devrimci mi olur lannn? anarsist hepsi , bence hepsini iceriye atsinlar..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Bu karışıklıkta erken seçime gitmeleri söz konusu olamaz.

İstifa eder mi?

İstifa etmek de gururlu, onurlu insanların işidir.

0|2
    1|0
  • Biraz yumuşadı ortam diye sevinen bir gerzeğin istifa edip onuruyla yaşaması imkansız gibi.

0|0
    0|0
  • hiç sanmıyorum aynen devam eder .

0|0
    0|0
  • yazık oldu dunya gundemındeyız.

0|0
    0|0
  • erken seçim filan olmaz

0|0
    0|0
  • Gitmeli gider mi orası meçhul..Erken seçimde beklemiyorum.

0|0
    0|0
  • hükümettt git-miy-cek! nokta

1|1
    3|4
  • bence durmalı artık.

0|0
    0|1
Yükleniyor...