Sadece korku filmi izlemeyi sevenler yanıtlasın lütfen?

Korku filmi izlemek sizde ne tür bir zevk ya da tatmin yaratıyor? Ne hissettiriyor?
Bu konuda hissetiklerinizi ve düşüncelerinizi paylaşır mısınız?

Güncellemeler:
1ay "korku" kötü bir şeydir. Nasıl olup da kötü bir duygunun bir zevk nesnesi haline dönüşebildiğini anlamaya çalışıyorum sadece.

Peki benzer bir heyecanı sağlayan başka neler var?

0|1
18|58

En İyi Erkek Görüşü

• Acı biberi sevmemiz, acıklı filim sevmemiz, dertlenmeyi sevmemizle alâkalı. Bu sadece bizim kültürümüzle alâkalı değil, bizde herşeyin dibini kazırız, mesele insan, acı çektiğinde, üzüldüğünde, korktuğunda vücudun salgıladıkları kimyasallarla alâkalı.
    turgutyalcin.com/.../...-salgi-bezleri-300x277.jpg
    İnsan bu duygularıda istiyor bazen, hatta adrenalin bağımlısı gibi işi abartıyor. Diye düşünüyorum.

1|0
    0|0
    • 1ay

Acı var!!! Mümptelayız biz ona. Hatta yarışırız, "en çok nen çektim" diye öbürümüzde der, oda birşeymi olum beni bir miktiler askerde, yok böyle birşey" yani öyleki erkeklerimiz, eş cinsellikten nefret eder, ama o eş cinsinin ona yaşattığı sıkıntıyı "mikilmek" diye tarif eder ve o mikilmekle övünür.😊😀😁

• 1ay

Evet. enteresan bir tespit.

• 1ay

Teşekkür ederim ☺

En İyi Kız Görüşü

• Eğer işin sonunda filmi yarıda kapatmiyorsam, demek ki korkmuyorumdur ve bu da kendime güven sağlıyor.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 57

• Korku kötü bir şeydir önermesine ben katılmıyorum. Genelleme olmuş. Korku da tüm hisler gibi bir histir. Kendini koruma ve savunmaya geçme içgüdüsünü tetikler. Fakat kendini savunma içgüdüsü ile yemek yeme içgüdüsü (iştah diyelim mesela) arasında İYİ ya da KOTU olma açısından bir fark görmüyorum. İkisi de hayatta kalma iç güdüsü. Hatta cinsel arzu duygusu da hayatta kalma içgüdüsüdür.
    Bu nedenle diğer tüm duygular (İştah, cinsel arzular vs.) hayatta kalmamız için hissettiğimiz şeylerdir. Evrim boyunca bizleri hayatta tutmak için bu duygular hep içimizde kalmstır ve bize yardım etmistir. Biri iyi biri kotu degildir.
    Korku kotu bir seydir onermesiyle sorarsanız biraz narkoz ve uyusturucu zerk etmis olursunuz beynimize. Korku kotu degilse, sadece bir duyguysa, insanlar da bu duyguları bir takım oykuler içinde gormeyi seviyorsa bunda garip bir durum gormuyorum.
    Yani erotik film izleyen nasıl ki hayatta kalma icgüdüsü olan cinselliği orada kutluyorsa, korku filmi seven kişi de korku duygusunu o filmi izlerken kutlamış oluyor bence. Selamlar saygılar

1|0
    0|0
  • Keşke o makaleyi bulabilsem. İnsanların korkuları kendi çıkmazında sürekli bir devinim ve "bağımlılık" içerisinde. Korktuğunu bile bile yine de sonunu dört gözle izleyen tek canlı belki de insanoğludur. 'Nasıl korkabileceğini merak etme' heyecanı ve isteriği, insanı korkuya karşı bağışıklı/istekli kılarken, fakat yine de bu durumdan dayanılmaz derecede irkilen, eli ayağı boşalan ve ölecekmiş gibi hisseden eşi benzeri olmayan tarifsiz bir duygu-korkunçluğuna uğratarak, kişiyi zevk doruklarına ve korku kaplı zincirlere sürüklüyor.
    Her bir korkunun eroininde, bir sonraki heyecan spazmı için yeni bir oluk açılıyor ve bu durum bizi korkunun ansızlığına, şiddetine ve gizemine bağımlı bırakıyor. Bu devinim sürekli kendi içinde geveleniyor, isteklere bir yenisi ekleniyor ve kişi önü alınmaz bir çığ gibi gittikçe korku eşiğinin sınırı genişletip bir sonraki korkuya hazırlanma süreci içine çekiliyor.

Öleceğini bile bile sigara içen insan benzeri gibi, korkacağını bile bile film izleyen insanı "neden yapıyorsun bunu?" diye sorgulamak ve ayırmak, bana göre pek de enteresan değil. İkisinde de rol oynayan faktör bağımlılık zira.

Kısacası korku insanı feci şekilde ürkütse de, yine de bu öldüresiye ama müthiş duygudan sıyrılma "bağımsızlığını" gösteremiyor, neden izlemeye devam ettiğini tam kestiremediği halde yine de seyre koyuluyor insanoğlu.

İnsanlara neden sigara içiyorsun dediğinde gözlerinin içinde dönen anlamsız cevap arayışıyla aynı hegamonya: bağımlılıktan başka bir sebebi yok.

1|0
    0|0
    • 2ay

Hmm. Kayda değer bir açıklama.
      Sen işin özünde bağımlılık olduğunu söylüyorsun.
      Peki korku filminden zevk alan herkesin bağımlı olduğunu söyleyebilir miyiz?
      İçki içtiğinde keyif alan birine alkol bağımlısı diyebilir miyiz?

• 2ay

Sende varmış.

• 2ay

Nasıl anladınız?

• Benim portrem geniş olmasına rağmen korku filmlerini çok tercih eden biri değilim. Psikolojimi etkiliyor diyebilirim. Düşünsene kumrucuğum hiç aklına gelmeyen bir şeytanlığı o esnada görüyorsun. Buna tanık olunca gerçekte sıradışı yaşanan cinayetlere gayet normal bakıyorsun. Sonuç olarak kişide bıraktığı etkiyi tepkiye çevirebiliyor.

1|0
    0|0
  • Sadece türk korku filmi izlerim yabancı filmler hep insanları korkutucu gösterir misal filmin adı şeytan ama şeytan rölünü insan üstleniyor ama Türk filminde üç harfliler genelde kullanılıyor hem varlıklarına inandığım için hemde gizem yarattıkları için seviyorum
    Bana öz güven veriyor çünkü beraber izlediğim kişiler hep korkuyor ve ben daha çok cesaretleniyorum

1|0
    0|0
  • Türk korku filmlerini saçma buluyorum dinsel ögeleri fazlasıyla kullanıyorlar ve tamamen bu yüzden insanlar korkuyor sürekli bu tema dışına çıkamıyorlar mesela ben ilk Halka filmini sinemada izlediğimde Samara'nın televizyonun içinden çıktığı sahnede sinema koltuğunun içine gömülmüştüm. Bu tarz korku filmi istiyorum sonrasında bende uzun süre gece yataktan çıkmamamı sağlıyor korku filmi.

1|0
    0|0
    • 2ay

Soru bu değil ki. Tamam büyük zevk alıyorsun. Bunun farkındayım
      Kötü bir şey nasıl zevk nesnesi olabiliyor?
      "korku" kötü bir şeydir. Nasıl olup da kötü bir duygunun bir zevk nesnesi haline dönüşebildiğini anlamaya çalışıyorum sadece.
      Bu konuda bir fikrin var mı?
      Peki sana benzer bir heyecanı sağlayan başka neler geliyor aklına? Kıyaslama yapmak isterim

• 2ay

Korkuyu zevk unsuru olarak görmüyorum bana göre korku zevk vermez zaten benim için zevk mesela partnerimin oral yapması ve boşalma anları olarak nitelendirebilirim ama korku kesinlikle zevkle alakalı bir durum değildir bence

• Korku filmi izlerken pek çok sahnede geriliyorum ve heyecanlanıyorum. Bu gerginliğin bitiş anları, heyecan içinde beklediğim ya da filmin gizemi içinde ne olacak diye merak ettiğim şeylerin çözülmesi bir tatmin ve rahatlama duygusu yaratıyor. Korku filminin kurgusuna göre bu gerilme ve rahatlama sahneleri tekrar tekrar ortaya çıkıyor ve aynı zevki film içinde defalarca yaşayabiliyorum. Ben belki karakterimin yansıması olarak temposu yüksek olmayan fakat uzun soluklu ve ağır şekilde gerginlik hissini yükselten filmleri seviyorum. Bu beni daha çok havaya sokuyor ve gerginlik çözüldüğünde hissettiğim rahatlamayla birlikte tatmin ve zevk daha fazla oluyor.

0|0
    0|0
  • bilmiyorum inan ki. ama hoşuma gidiyor nedense. ve artık yeteri kadar korku gelmiyor filmler. şimdiye kadar beni en çok korkutan dabbe 4 oldu

1|0
    0|0
    • 2ay

Ben de bunu soruyorum zaten. Kötü bir şey nasıl zevk nesnesi olabiliyor?
      "korku" kötü bir şeydir. Nasıl olup da kötü bir duygunun bir zevk nesnesi haline dönüşebildiğini anlamaya çalışıyorum sadece.
      Peki sana benzer bir heyecanı sağlayan başka neler geliyor aklına? Kıyaslama yapmak isterim

• 2ay

olayları analiz etmek ve sonuç üzerinde tahminde bulunmak ve yorumlama yapmak, galiba hoşuma giden bu korkudan ziyade.

• 2ay

bu heyecanı sağlayan başka bir şey yok gibi

• Hayata dair tüm gerçekleri bildiğimden bana komik geliyor. o cinli perili hortlaklı filmler. ama konu güzel olursa bu saydıklarım olmazsa zevk alabiliyorum.

1|0
    0|0
    • 2ay

Acaba ne biliyosun hayatla ilgili çok merak ettim :)

• 2ay

@cagataymachine amanda aman büyümüşte sanaldan laf sokarmış. ne kadar hoş aferin.
      sahip olmadığın şeylerden bahsetme bana. sen ne bilirsin beyni.

• 2ay

Tamam abicim senin eşşeğin kancık olsun tamam hadi gitde oyununu oyna okuluna geç kalma o okulada boşa gitme bişeyler öğren biraz

• Bugüne kadar hiçbir korku filminden korkmadım. Hiçbir filmden de etkilenmedim. Çünkü olaylar sırasında her zaman arkada kameraların olduğunu ve ''kestik !'' diyen bir yönetmenin olduğunu biliyorum. Film seyredince de önemli sahnelerde istemsizce aklıma geliyorlar ve filmden hiçbir zevk alamıyorum. Aksiyon dolu montajlı filmlerde de arkada yeşil bir perdenin olduğunu düşünmeden edemiyorum.

0|0
    0|0
  • katilin yerine kendimi koyuyorum, bunu hayal ediyorum ve hayatımdaki kötülerin hepsinin ellerini ayaklarını koparmak kesmek bagırsaklarını deşmek istiyorum, ama bunların hepsi eskide kaldı tedavi oldum :D

1|0
    0|0
  • yalnız ken izlemeyeceğim veya yapmayacağım bir durum. ama kız arkadasım ya da kendi samimi olduğum arkadaş ortamımda bır kac kez izlemişliğim var :)

1|0
    0|0
  • benım şuanda merak ettıgım konu, korku fılmınden nasıl bır zevk ya da tatmın alıyorsunuzkı hanfendı? korku uyarıcıdır tüylerini ürpertir. ilişkiniz sırasında korkarak ilişkiyemi girdiniz yani bundan dolayı heyecan ve haz mı duydunuz?(bu soruyu sormamın sebebıyse sizi bugun tesadufen gördum ve ilgimi çektiniz tumbler sayfanızı okudum ve şaşırdım itraf etmek gerekirse değişik bir insansınız ve cinsellik hayatınızın en önemli parçası gibi geldi)
    (wikipedia açıklması)
    Korku, bir belirsizlik karşısında tehdit algısı ile tetiklenen, rahatsız edici ve olumsuz bir his.
    Korku belirli bir ağrı veya tehdit olarak algılanan bir olay sonucunda, uyarıcı bir tepki olarak ortaya çıkan yaşamsal bir mekanizmadır. Korku görünüşte evrensel bir duygudur. Herkes bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde çeşitli korkulara kapılabilir.[1] Tehlike ile karşılaşan bir kişi korkar ve bu korku sonucunda kaçmak için bir tepki oluşturur.

0|0
    0|0
    • 2ay

Bu benim sorduğum soru zaten.
      Eğer bir cevabınız var ise duymak isterim

• 2ay

bana saçma geldi korku filminden zevk almak, zaten bende bunu anlayamadığım için size sordumya? siz demek ki böyle bir zevk almışsınızki böyle birşey sormuşsunuz. bence korku zevk vermez tam tersi zevki söndürür! mesela size zorla biri tecavüz etse ve sizi sonunda öldüreceğini söylese (çünkü diğer türlü zevk alabilrsnz belki çünkü ölüm korkusu yok) bundan nasl bir zevk alabilirsinizki ölüm korkusu içinde? hep aklınızda ölmek olacak.. mesela üç harflilerden korkar mısınız?(film dediniz ya) üç harflilere inanan birisi olarak dewamlı içinizde bir korku olmazmı filmi izlerken? buda sizi her an tedirgin etmez mi? şu dürtü ile hareket ederiz"acaba ne çıkacak ne olacak"? zaten buyuzden korku filmlerini sevmiyor muyuz? aslında korkunun boyutlarına göre değişebilir bu durum, eğer sadece tedirginlik ise durum bunun sonunda zevk alabılırsınız "vay be güzel filmmiş yenisi çıkarmı?" ama korku boyutuna geçerse durum "anasını sikiyimm bu ne laaannnn bidaha görmek istemiyorum lanet olsun"

• 2ay

Aslında durumu tam acıklayamadım 1000kelimeye sıgdıramadım! aslında burda demek ıstediğim aslında korku fılmı ızlerken ciddi anlamda korkmuyoruz bunada tedirginlik deniyor, yanı sadece tedirgin oluyoruz!(buda korkunun bır evresıdir korku değil) buda insanlarda aşırı heyecan ve merakın verdiği bir zevk yaratıyor. yoksa korkudan zevk alınmaz! sana enbüyük örneğni vereyim; üç harflilern filmini izlerken yenı bölmü çıksa ızlersın değil mi? ama gerçekte görsen? "tekrar yeniden çık lütfennnn bir gelsene konuşalım" demezsin :) o an öyle bır çarpıntı geçirirsinki dona kalır ya da bayılırsın... yanı asıl korku budur. umarım bıraz olsun anlatabılmışımdır. yani diğer yazdığımda ikileme düştüğümü sanmayın dıye açıklamak ıstedım.

• Sert davranmayı seviyorum içimdeki hyvanı ortaya cıkartıyo filmler :D adrenalin hosuma gidiyor :)

1|0
    0|0
  • insan korktuğunda adrenalin yaşadığı için korku ve heyecan karışıktır

1|0
    0|0
  • Daha akıcı geliyor sıkılmıyorum ürpermek hoşuma gidiyor aniden

1|0
    0|0
  • genelde erotik iceriklilerini izliyorum korku ve zevk karisinca guzel oluyoo

1|0
    0|0
  • G*t korkusu sonra sabaha kadar yorgani başına çekme. dd

1|0
    0|0
    • 2ay

orası muhakkak. ama benim sorduğum bunun sana nasıl bir tatmin sağladığı...
      Bunu anlayabiliyorum. Ama "korku" kötü bir şeydir. Nasıl olup da kötü bir duygunun bir zevk nesnesi haline dönüşebildiğini anlamaya çalışıyorum sadece.

• 2ay

Naıl desem Kumru insan bir garip oluyr izlediğinde mesela bir anda korkulu bişe çikinca filmde onu kendi başina glemiş gibi hissediyorsun, verdiği duyguysa o anın heyecanını yaşamanın korkunun gerilimin o dizideki karakterlerin değilde tüm olayları senin de onlar gibi hissetmeni sağliyor mesela korkulu bir filmde o korkuyu biri yendiğinde ve ya iyi sonla bittiğnde insan içinde seviniyor ohh diyor bitti artk yani filmi izlerken ayni zaman o kafayı o duyguları yaşamamız sağlanıyor

• Korku filmini çok seviyorum. Nedeni her zaman böyle şeylere ilgim olmuştur. Cin hayalet ruh vs vs.
    Ama tek başıma izlemek baya sıkıcı oluyor. Korkmak zevk veriyordu bana.
    Saat 12 de sinema salonundan çıkmak ve ışıkların altından tek başına yürüyerek gitmek. Bizim ora biraz ıssızdır. Ama artık o zevk kalmadı bende. Hiç bir korku filminden korkmuyorum. Eski heyecanı kalmadı yani

0|0
    0|0
  • İnsanoğlu yüzlerce duyguya sahip,
    Bazen acı çekmek ister, bazen sevgilmek, bazen de korkmak ister.
    Korku tatminini en "güvenli" şekilde filmlerden sağlayabiliyorlar.
    Yani insanın içinde bir pik noktası var, o pike değdirince film, o zaman tatmin ediyor.
    Ama dediğim gibi , sadece duygu tatmininden beri geliyor:)
    Açıkçası kimin neye ihtiyacı var ise o tür filmlere ilgi duyuyor.

0|0
    0|0
    • 2ay

Orası muhakkak dediğin gibi de benim sorduğum korku ne sağlıyor? neyi tatmin ediyor? nasıl tatmin ediyor?

• 2ay

Peki ya uçurumdan paraşütle atlamak?

• 2ay

O da aynı etkiyi yaratır bence

• Gece basit bir şekilde geçmiyor ve ne kasar korksamda tarif edilmez bir heyecanı var.
    Üzerimde etkisi olduğu için izliyorum.

0|0
    0|0
    • 2ay

sana heyecan adrenalin ve enerji sağlıyor yani.
      bunun dışında sana benzer enerji adrenalin ve enerji sağlayan başka neler geliyor aklına?

• 2ay

Aşk filmleri de etki bırakabiliyor. Ex Machina diye bir film var. 1 hafta konuşmayacaktım neredeyse 😅
      Gerçi ben her filmin duygusunu saniye saniye yaşayabilirim. Duygusal Zekaya sahibim ve bu hoşuma gidiyor :)

• Zevk meselesi. Bazıları sadece meraktan veya öylesine dizi popüler diye izler. Bazıları gerçekten zevk alır. Daha önce işkence sahnesi izleyip mast yapanları gördüm. Konu zevk olunca, nasıl olduğunu anlamamız mümkün değil. Yapıyla alakalı.

0|0
    0|0
  • Bilim kurku , Aksiyon ve korku filmlerini severim cunku sıkıcı hayatimdan biraz da olsa uzaklastiriyor. kendimi basroldeki kisiyle özdeşlestirip olaylari 120 dk boyunca yasiyormus gibi hissederim.

0|0
    0|0
  • Bir bütünlük hissi yaratıyor. Filmden kopamıyorum... Sadece film ve ben... Futbol oynamak gibi... Sevişmek gibi...

0|0
    0|0
    • 2ay

Futbol oynamak, sevişmek "iyi" şeyler.
      Bunu anlayabiliyorum. Ama "korku" kötü bir şeydir. Nasıl olup da kötü bir duygunun bir zevk nesnesi haline dönüşebildiğini anlamaya çalışıyorum sadece.

• 2ay

Beni düşünmeye sevk ettiğin için teşekkür ederim.
      Hiç bu açıdan bakmamıştım.
      "Korku"... Kötü bir şey elbette. Ama burada ki korku başkasının korkusu. Birebir korkunç son seni beklemiyor. Başkasının içinde olduğu bir korku içinde dünyanın tüm sıkıcı şeylerini unutuyorsun.( Yapman gerekenler, ödemelerin, görüşmelerin vs.) Bir afyon gibi... Bunun için keyif veriyor olabilir.
      Dış dünyanın sıkıcı şeylerini , Futbol, seks, bütünlük hissi uyandıran filmler dışında bana unutturan ve keyif veren başka bir şey ne olabilir? Balık avlamak olabilir. Doğa yürüyüşü olabilir... Şimdilik aklıma bunlar geldi...

• Bu hayatı algılayışla ilgili bir şey. Meraklı maceracı sorgulayan beyinler hayatı her yönüyle deneyimlemek isterler. Korkunç şeyler değil o gördükleri onlar için ilginç merak uyandıran. Kaldı ki korku filmleri aşk filmlerinden daha çok adrenalin salgılatır beyine. Aynen paraşütten atlamak gibi. korkunçtur ama hazzın doruk noktasıdır

0|0
    0|0
    • 2ay

Tamam büyük zevk alıyorsun. Bunun farkındayım

• 2ay

Kötü bir şey mi neye göre kime göre. bu bir entertainment kurgu yani kurgunun iyisi kötüsü olmaz ki kurgu kurgudur. Aslında öyle olmayan şeydir. Ve insanların farklı beyin merkezlerini harekete geçirir. Bu da insanların haz duyduğu salgılar salgılatır. Adrenalin dopamin endorfin. yüksekten düşen insanların orgazmdan 40 kat daha etkili bir his yaşadığını biliyormusun. ve yineliyorum. Acı biber sana göre acı veren bir şey iken bana göre çok lezzetli bir şey bunun gibi düşün

• Şöyleki; korku ve heycanın vücutta salgılamış olduğu adrenalin aslında sevişirken vücudun sağladığı ile aynı ölçüd2 diyebiliriz. Adrenalin her zaman libidoyu yükseltir. Ama korku sürecinde beyin farklı algılara kapalı olduğundan sadece tatminkarlık hissedersin. Eğer korktuğun bir korku filminde beyninin kendini kilitlemesine izin vermezsen yani tam en heycanlı yerinde algılarını filmsen kopartabilirsen aslında ne kadar arzulu olduğunu farkedebilirsin

0|0
    0|0
    • 2ay

hmm enteresan bir izahat.
      peki buna benzer başka ne tür örnekler geliyor aklına?

• 2ay

Sadistlik mazoşistlik vs... adrenalin salgılatan her durum buna benzerdir

• Hic korkmuyorum nedense

0|0
    0|0
  • Ne kadar korkutursa o kadar zevk aliyorum ama o zevki betimleyecek hangi kelime var ki?

0|0
    0|0
    • 2ay

• 2ay

Cevap verenlerde bir ön yargı oluşmaması için bu konudaki duruşumu bu aşamada nötr tutuyorum

• 2ay

Anladim, sonuc olarak korku filmi bir tutkudur.

• İngilterede yapılan bir araştırmada korku filmi severlerin aldatmaya daha meyilli kişiler olduğunu okumuştum. ( soruyla alakası olmasada :)

0|0
    0|0
  • Ben korku filmi izlerken bizim korkmamız için değilde filmdekinlerin film icabı korkmalarını izliyoruz herbişeyde seneryo bu hayatta zaten

0|0
    0|0
    • 2ay

yani aslında korkmuyorsun öyle mi?

• 2ay

Yok çoğu film korkutucu değil bazı filmler var onlardan belki ama zaten çoğu zaman tercihim hep korku olmuştur.

• korku filmlerinde daha çok gerilim filmleri ni seviyorum özellikle sonunu tahmin edemediğim filmler bende heyecenın doruğa yükselmesine neen oluyor

0|0
    0|0
    • 1ay

insan herzaman farklı duygular yaşamak ister yaşadıktan sonrada alışır ve tat almamaya başlar korku bu duygularun en baskınıdır alışmaı zor olduğundan dolayı uzun zaman insana yeter mesela yamaç paraşütü kullanıyorum ilk başlardaki heyecenım kalmadı artık korkumda yok onun için zevk almamaya başladım bende paraşütsüz ve koruma halatları olmadan atlamaya başladım ve eski heycanı yaşıyorum

• Erkekler Devam
    27

Kızlar Ne Diyor 17

• Ben sevmem, sadece arada gerilim tarzı filmler haz verebilir ama fazlası zarar benim için.. 😒
    Ama en yakın arkadaşım çok seviyor. Korku filmlerin yarattığı etkiyle biraz olsun gerçek sorunlarından uzaklaşabildiğini söylüyor.. Gerçeklerden kaçmak için korku filmlerine sığınıyor yani..

1|0
    0|0
  • Kötü bir duygunun, düşüncenin zevk unsuru oluşturduğunu cinsel fantezilerde, kat'illerde, işkencelerde de görebiliyoruz. Sizin merak ettiğiniz, tüm bunların ardındaki gerekçe mi, yoksa nörolojik süreç mi...

0|0
    0|0
    • 1ay

katiller, işkenceciler zaten "kötü"
      ama korku filmi izleyenler de içlerinde benzer bir kötülük mü taşıyorlar?
      cinsel fanteziler demişsin. hangileri mesela?

• Kumru korkuyu kötü ve olumsuz olarak nitelemissin ama bunu belirleyen insanın bakış acısıdır filme gelirsek kişi film izliyor ise korkunun zevkini çıkarmak niyetindedir yani korkuyu nasıl gördüğün ve işlediğine göre olumlu da olabilir olumsuz da

0|0
    0|0
  • Korkulacak birsey olmadigini anliyorum

0|0
    0|0
  • Hoşuma gidiyor korkmama fağmen en sevdiğim film türü korku

0|0
    0|0
    • 2ay

• Eskiden eseverdim de artık korkutucu gelmiyor

0|0
    0|0
  • ekşın oluyor 😂 ya cidden korkarak izlersem o korkunun yarattığı kalp atışı falan çok başka yani sırf o heyecanı hissetmek için izlediğim doğrudur

0|1
    0|0
    • 2ay

• Korkmak istiyorum çnku

0|0
    0|0
    • 2ay

neden korkmak istiyorsun peki?

• Korkmak için izliyorum zevkli oluyor ama daha korkutan bir film bulamadım :/

0|0
    0|0
    • 2ay

• Aşırı aşırı güzel yani bir gerilim bir merak

0|0
    0|0
    • 2ay

• 2ay

Ya bu aşk gibi bişey bence nedensiz seversin sana iyi gelir ya da kendi korkularımı unutup başkalarının korkularını gördüğün için hani neden komedi çünkü gülüyorum neden korku merak ediyorum heyecanlanıyorum

• şu tekdüze ve aksiyonsuz hayatta adrenalini ancak korku filmlerinden sağlayabiliyoruz demek ki...

0|0
    0|0
  • Diger filimler vicik vicik oluyor bu daha heyecanli

0|0
    0|0
  • Heyecan ve korkuyu ayni anda yasamak harika

0|0
    0|0
    • 2ay

• Yanımda başkaları varsa cok eğlenceli oluyor

0|0
    0|0
  • insanın hayal gücünü geliştiriyor bence. Bazıları çok komik oluyor

0|0
    0|0
  • Adı üstünde Korku

0|0
    0|0
    • 2ay

evet korku.
      Ama soru şu: Kötü bir şey nasıl zevk nesnesi olabiliyor? "korku" kötü bir şeydir. Nasıl olup da kötü bir duygunun bir zevk nesnesi haline dönüşebildiğini anlamaya çalışıyorum sadece.

• İçimde ki canavarı görüyorum yaşamak istediğim olaylar gerilim falan seviyorum

1|0
    0|0
Yükleniyor...