Almanya da yaşayan türkler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Almanya da yaşayan türkler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ben şahsen hiçbir sekilde uyum sağlayamadim. Bana burda yaşamak hala çok zor geliyor. İlk paylaştığım video daki cocugun dediği gibi okuldan snra iş vs vs.. Ben şahsen 15 yaşımdan beri çalışıyorum. Ve bu burda çok normal brsey. Burda doğduğum büyüdüğüm halde sevmiyorum burayi. Havasıda insanlari gibi soğuk. Nefret ediyorum burdan. ALLAH nasip ederse seneye türkiyeye taşınmak gibi bir planim var. Şu an ev iş aramasındaym :) biliyorum ben bir çok zorluklar bekliyor ama ben her zorluğu çekmeye hazırım. Dahada mutlu olabileceğime inanıyorum. Türkiye nin sistemine alışmak dahada zor olacak bunun da farkındayım. Almanyayla kıyaslarsak, burda herşey daha da yavaş gelişiyor. Yani mesela bir sonuca ulaşabilmek için baya uğraşıyorsun ( kağıt işlerinde felan) Almanya da ise işler hızlı yapılıyor ve hemencecik hal ediliyor. Peki siz almanyada yaşayan türkler hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|0
12|12

En İyi Erkek Görüşü

• Gel kardeşim vatanına hep nefret etmişimdir bu ülkeyi kötüleyenlerden zaten bakma onlara. Vatanımın her karışına canım feda.

1|0
    0|0
    • 2ay

Napmışsın sen yeğenim EİG ℅67 ne demek NASA ortak mı çalışıyon torpil mi geçiyolar anlamadım

• 2ay

@nafretarslan boş insan çok kardeşim adam gibi sorulara adam gibi cevap vermeye çalışıyorum.
      @Basiderttex3 eyvallah sağolun.

• 2ay

Doğru yoldasın böyle devam et

En İyi Kız Görüşü

• Onların bir sözü var aslında herşeyi açıklıyor ; Orada Almancı, burada yabancı. Pek fazla söze gerek yok

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• keşke yerlerinde olsam dediğim kişilerdir. Almanyada yaşayıp geri dönmek istemeyen bir sürü türk tanıyorum

0|0
    1|0
  • Hayat çok garip... insanlar hep istemedikleri yerde

1|0
    0|0
  • var oda akrabalarım ulkem dısında hıc bıyerde yasayamam

1|0
    0|0
  • Çok zor bir durumdalar. Hep ikinci sınıf vatandaş gözüyle görülüyorlar diye düşünüyorum.

2|0
    0|0
  • Türklerin hele dini yönü ağır olanlarının bir merkez Avrupa ülkesi ile kaynaşması zordur

1|0
    0|0
  • Şanslılar.

0|0
    0|0
  • Türk demeyelim sivaslılar diyrlim 😂😂

0|0
    0|0
  • Türk nüfusunun artması için daha fazla çocuk yapmaları gerektiğine inanıyorum. Tabi bugünkü Almanyayı zengin eden milletten bir tanesi...

0|0
    0|0
    • 2ay

Almanya'da cok az çocuk ve çok fazla yaşlı var. Yani calisan az alan cok. Bu yüzden dolayı emeklilik maaşları büyük ihtimal düşecek. Yani daha çok işçi doğurup (çocuk bebek demiyorum) almanların karnını doyurmak gerekiyor.
      O yüzden ben çocuğumuTürkiye de doğurup, türkiye için hizmet etmesini istiyorum :)

• 2ay

Türkiye'de kendini geliştiremez. En azından orda pişsin ki bildiklerini Türkiye'de uygulasın ☺

• Acun abi

0|0
    0|0
  • Orda kal ve buraya gelmek gibi bir hata yapma

0|0
    0|0
  • Sıradan insanlar sadece.

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Napcan kader... bir taraftan güzel ya degişik degişik insan lar görüyorsun degşik hareketler sevincler falan

1|0
    0|0
  • Avantajlarından biri birkaç dil birden konusabiliyorlar. . Dezavantajı ise memleket hasreti içinde yaşamalari

1|0
    0|0
  • memleket özlemi var, buranin insanini sevmiyorsun, buranin yerlisi gibi hissetmiyorsun kendini ama iki cok farkli ülke oldugu icin türkiye gibi hayat sarti olan bir yere adapte olmak cok zor olur senin icin..

1|0
    0|0
  • Genelde Turkiyedekiler gurbetçileri sevmez ( diye bilirim ) !!!

1|0
    0|0
  • Hollandada yasiyorum. Gayet memnunum mutluyum, insanlarida genel olarak cok iyi. Tabi iyi yanlari oldugu gibi kotu yanlarida var.
    Ama ulkemin bir avuc topragin yerini bile tutamaz hic bir yer!

0|0
    0|0
  • iyi şeyler düşünüyorum alıştım işte

0|0
    0|0
  • Yaşasın banane

0|0
    0|0
  • Hep aklıma açun abi ben Almanya'dan geliom diye bişey geliyo😂

0|0
    0|0
  • Uyum sağlayamayanları sevmiyorum

0|0
    0|0
  • Bende almanyada yasiyorum

0|0
    0|0
  • Alman erkeklerin şu sapsarı olanlarının geneli gay diyorlar doğru mu acaba?

0|0
    0|0
    • 2ay

Yok ya ;D

• 2ay

Ben bir Alman erkekten çok hoşlanmıştım ama o otobüste yanyana gittiği erkek arkadasının omzuna kafasını yaslayıp yol boyunca öyle gitti uyanıktı. Onlar da normal mi yoksa cocuk gay mi?

Yükleniyor...