Sözleri cehalet kokan insanlar neden bilgelik taslıyor?

kültür adına hiç bir birikimi olmayan kulaktan duyma bilgilerle tv. kültürüne sahip kahve kültürüne sahip sözleri cehalet kokan insanlar neden toplumu yanlış yönlendiriyor ve toplum neden bu insanların sözlerine aldanıyor?

• Cahiller meclisinde bilgelik taslıyor...
    22% (2)33% (1)25% (3)Oy Ver
  • Laf cambazlığı yapıyor...
    11% (1)33% (1)17% (2)Oy Ver
  • Cahile laf anlatmak deveye kötek atmaktan daha zor...
    33% (3)34% (1)33% (4)Oy Ver
  • Cehaletin esareti altında yaşıyor...
    11% (1)0% (0)8% (1)Oy Ver
  • Diğer....
    23% (2)0% (0)17% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|14

En İyi Erkek Görüşü

• Açıkçası bahsi geçen insanlar ülkemizde çok fazla.Hele ortamda otoriter kişilikte oldukları zaman insanlar bu bahsettiğiniz şahısları bütün ciddiyeti ile dinlemekte.Ben kimseye akıl verecek değilim.Kimseye bir şey sormam gider kendim araştırır öğrenirim.Üstelik sorduğum kişiler konuyla ilgili uzman ve tahsil görmüş insanlar olur!

Mesela bir kere silah muhabbeti açıldı.Arkadaşın birisi silah alacakmış.Model sordu ben maddi açıdan ne kadar ödersin diye sorduğum anda lafa birisi atladı "git sarsılmaz kılıç al."dedi.Bu silah tamamen yerlidir.Pek dayanıklı olduğu da söylenemez.Yerli silahlar bir yağmur yağsa çalışmazlar o derce berbat üretilirler.Bende "yerli silah alma, kalitesi çok düşük fazla para ödemek istemiyorsan ikinci el ithal silah al."dedim.Bana "Sen vatan haini misin?"dedi.

Ben arkadaşımın sağlığını düşünürken o konuyu dönderip siyasete getirmeye çalıştı.Tartışma gereği bile duymadım.Gitsin yerli alsın, bana ne ben mi kullanacağım dedim içimden.

Yerli silahlar emniyet,dayanıklılık ve kalite bakımından çok iyi değiller ve bir silahtan önce emniyete önem verilmelidir!

Ama bu düşünceye vatan hainliği olarak bakılması onun cahilliğidir.Neyse ki yeni nesil okudukça aydınlanıyor ve bu insanları yok saymaya başlıyor.Yarın bir gün onları takan olmaz!

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 8

• her toplum elbet bır gun uyanışa geçer.. ama bu demek deılkı cahıllık..:=) esas cahıllık yüzyıllar suren sankı bır sessızlıktı.. haksızlığa karsı dur dıyememk

1|1
    0|2
  • Cahile laf anlatmak deveye kötek atmaktan daha zor.

0|0
    0|1
  • Cahilligini belli etmek istemiyordur..

0|0
    0|1

0|0
    0|0
  • İnsanlar başaklara benzer; içleri boşken başları havadadır, doldukça eğilirler.

0|0
    0|1
  • Cahile laf anlatmak deveye kötek atmaktan daha zor...

0|0
    0|1
  • Cahil insalar eğitimsiz insanlar demektir

0|0
    1|1
    • bence bu konuda yanlis dusunuyorsun canim, kenan isigin programi varya. Gecen oraya bir coban adam cikti, universiteli insanlardan bile fazla para kazandi gitti :-D

• Cehalet köleleri işte.

0|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 13

• Biz toplum olarak kulaktan dolma bilgilere inanmaya cok musaitiz.Kimse isin aslini arastirmada duyduklari ile hükümveriyor.

Filanca böyle yapmis diyor birisi herkes aman filanca böyle atmis.

Delinin birisi kuyuya bir tas atmis kimse cikaramamis hesabi.

0|0
    0|1
  • Kim anlatırsa anlatsın ne anlatırsa anlatsın herkes işine geleni alır. Bu böyledir abicim. Cahiline kültürlüsüne bakmıyor yani maalesef.

1|0
    0|2
  • "insanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim." Robert Bosch

Bunu da neden yazdığımı bilmiyorum mk..

0|0
    0|1
  • Bu soru eğer Nihat Genç ve Rasim Ozan gibilerini hedef alıyorsa 6 yıldız veririm

0|0
    1|0
  • Beyni olan düşünür bilader

0|0
    0|1
  • Ne kadar anlatırsan anlat işine geleni alır

0|0
    0|1
  • ahile laf anlatmak deveye kötek atmaktan daha zor

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Laf cambazlığı yapıyor...

0|0
    0|0

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Hayal dünyasını yansıtıyorlar ışte amaçsızca..

0|0
    0|1
  • insanın doğduğu yer ve aile ile de alakalı. bir çoğumuz ailemizden gördüğümüz şeyleri ugulamaktayız. yine bir çok birek ya dur bakayım karşı taraf ne diyor ne istiyor bu ne anlama gelip araştırmıyor farklı kaynaklardan teyit etmiyor. bu yaşantımızdaki herşey için geçerli. bu gün burada çeşitli görüşleri savunan insanlar o görüşleri ailesinin aktardığı gibi çevresinden duygudğu gibi karışt görüşleride yine çevresinden duyduğu yalan yanlış bilgilerle öğreniyor, dolduruluyor, fanatizme ulaştırılmaya çalışılıyor. evet cahil diye nitelendirdiğimiz insanları bügün heryerde görebiliriz. kendini geliştirmemiş içinde yetiştiği siyasi kültürel akımlardan bile bir haber. okuma yazama araştırma oranının yüzde 5 olduğu bir ülkede ne demokrasiye saygı beklenir ne insanların özgürlüğüne. kim kime diş geçirirse.

0|0
    0|1
Yükleniyor...