Albert Einstein'ın gerçekten neler yaptığını biliyor musunuz?

Onu bukadar zeki gösteren keşiflerini teorilerini biliyor musunuz?
Zeki kişileri genelde einstein ile nitelendiririz peki ne yaptığına dair bir fikriniz var mı? Bu adam bu sıfatı nasıl kazandı hiç araştırdınız mı?
Albert Einstein'ın gerçekten neler yaptığını biliyor musunuz?

Güncellemeler:
2ay Neden bilgi vermedim hala anlamadınız mı araştırın arkadaşlar araştırmak bir şey kaybettirmez !
2ay +++

3|1
18|9

En İyi Kız Görüşü

• Biliyorum. Makalerden öte bilgim yok kendisi hakkında. Izafiyet teorisini geliştirmiş bir bilim adamı.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Halen araştırılan önemli konularda insanların ufkunu açtı. Belkide onun başlattığı yolda ilerlenerek evrenin sırrı bile çözülebilir ilerde.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• 0|1
    0|0
    • 2ay

sonra neden yerimizde sayıyoruz

• 2ay

Ciddiye almasana, dünyanın en trol spor programı :)

• 2ay

her şeyin yeri zamanı vardır en çok trol seven kişilerdenim emin ol bu tür programlar reyting uğruna insanları iyice aptallaştırıyor ne yazık ki o yüzden ciddiye alıyorum bu soruyuda bazı noktalara parmak basmak için sordum...

• izafiyet teorisini biliyorum başka aklıma gelmedi

1|1
    0|0
  • evet cok calismasi, israrli olmasi teorileri, degisik karakteri, ve niyeyse huzunlu buldugum biri

0|1
    0|0
  • Kuantum u biliyorum tek

0|1
    0|0
  • Arastirmadim doğrusu

0|1
    0|0
  • Hayır ama bir gün merak edip okuyucam ben bu adamın hayatını

0|1
    0|0
  • Merak etmedim

0|1
    0|0
  • Hayır

0|1
    0|0
  • Uzay ve fizik konusunda çok başarılı

0|1
    0|0
    • 2ay

dikkat ederseniz einsteini sormadım neler yaptığını biliyor musunuz dedim einsteinin nerede başarılı olduğu size birşey kazandırmaz yaptıkları kazandırır soruyu sorma amacım da buydu :)

• Teslayi tek geçerim

1|0
    0|0
    • 2ay

yav bilim adamları kıyaslanmaz bunun alanı farklı o farklı ayrıca benim göstermek istedğim nekadar araştırıyoruz soru amacım bu bilgi vermek istesem zaten direk yazardım :)

• 2ay

Ablasi, sen önce düzgün yazı yazmayı öğren istersen. Bilim adamı nedem kiyaslanmasin, böyle bir kural mi var?

• 2ay

ablacım magazin değil bu bizi bulunan şeyler ilgilendirir ayrıca eistein birşey keşif eder tesla bu keşif sayesinde diyelimki transistörü bulur biri fizikçidir biri mühendistir bunlar ve benzeri nedenlerden dolayı kıyaslanmaz mantık dışıdır kural değil hepsinin önemi ayrı mesela einstein kimsenin akıl edemiyeceği kolay kolay bir çok keşifte bulunur ama insanlar sadece atomu parçaladı der geçer buda ayrı bir mesele misal

• Hayır

0|0
    0|0
  • Yoo bana ne

0|0
    0|0
  • Atom parçaladı

0|0
    0|0
    • 2ay

sadece bu kadar değil evren algımızı temelinden değiştirdi ve daha nice şeyleri var araştırmanızı tavsiye ederim ;)

• 2ay

geçmiş olsun çok ayrıntıya girmek istemiyorum özeldir belki ben mesajımı verdiysem yeter :)

• 2ay

Sağol 😂😂 bura kafa dinlemeye geldim sorunlar gene açıldı konu 😕😕

• Atomu parçaladı. Ve yahudiydi. Tek bunu biliyorum.

0|0
    0|0
  • Araştıracağım

0|1
    0|0
    • 2ay

teşekkür ederim amacım araştırmaya bilgiyi hazır beklemeye değil bilginin peşinden koşmaya insanımızı şevk etmek buna birazcık şevk edebildiysem ne mutlu bana :)

• Atom parçaladı adam. Ne yapsın daha

0|1
    0|0
    • 2ay

emin ol dahası çok

• 2ay

Bir sürü araştırması var ztn ama bizde bilim değil siyaset konuşulur ne yazıkki

• 2ay

ne yazıkki ama bu mazeret değildir onlar konuşur sen araştırırsın sen kendinde başla değişime bak ben bir soruyla kaç kişinin kafasında soru işareti bıraktım bilgi paylaşmak kolaylaştı bilgi çağındayız değişime kendinden başla çevren değişsin küçümseme kendini hiç bir zaman :)

• Bilmiyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• benim için nikola tesladan gerisi hokkabazdır

0|1
    0|0
    • 2ay

tesla çok değerli bir bilim adamı ama bunu yazma amacım birşeylerin dikkatinizi çekmesi için o şeylerin gündeme gelmesini beklememeli insan biraz araştırmalı ayrıca tesla değerli bir bilim adamı ama o ayrı einstein ayrı bohr ayrı planck ayrı değerde bilim adamlarıdır dram istiyorsanız isterseniz planckın bir hayatına bakın ve o hayattan şuanda anlaması imkansız kuantum mekaniği çıkmıştır

• 2ay

onu makarasına söylüyorum canım. heralde büyük bir bilim adamı. ama dediğim gibi benim için nikola tesla nirvana noktasıdır. en iyisidir

• 2ay

tabi bu sizin fikriniz saygı duyarım zaten ben bu paylaşımı örnek teşkil etsin diye yaptım bir çok şeyi insanlarımız ne yazık ki hazır bekliyor bilgi hazır beklenilmeyecek kadar önemli bir şey teşekkür ederim yorumunuz için :)

• Saygı duyuyorum ama tek ilgi alanım var oda Nicola Tesla...

0|1
    0|0
  • İzafiyet teorisi 😃

0|1
    0|0
  • Pek zeki sayılmadığı ve matematikten anlamadığı gerekçesiyle yüksek lisans başvurusu reddedilmişti.

0|1
    0|0
  • Arastırdım karısının cok buyuk katkısı vardır kesıflerınde

0|1
    0|0
  • merak etmedim ama madem sordun yazsaydın

0|1
    0|0
    • 2ay

amacım insanlarımızın bir nebze olsun araştırmaya yönelmesine vesile olmak ve sadece bu ufak şeyden dahi aslında ne kadar şeyi sorgulamadıklarını anımsamalarına vesile olmak emin ol buraya uzun uzun yazsam yaptıklarını onu okumayacaktır zaten hiç araştırmak istemeyenler :)

• Keşke soyleseydin de bilgi sahibi olsaydım

0|1
    0|0
  • Kimdi hatirlamiyom adini simdi ama onun arastirmalarini yok etmis. Onu biliyom bide baskasinin yaptigini ben yaptim diyerek tanitmis

0|0
    0|0
    • 2ay

herşeye inanmamk lazım o yüzden magazinlere değilde biraz yapılanlara odaklansak sonuçta kişiler değil bulunanlar önemli

Yükleniyor...