Sanat ve politika ile ilgili olanlar bakabilir mi? Sanat nasıl bir şey size göre?

Bir sanatçı düşünün ki Hitlerin yakınında bulunuyor. Hitler onun filmleri için bütçe sağlıyor. Ama kadın yahudilere karşı düşman falan değil. Nötr biri. İlk zamanlar Hitler'i seviyor. Sonra sevmemeye başlıyor ama söylerse öldürülecek. Belgesel Filmlerinde Hitler'i epik göstermiş ama filmleri hep beğenilmiş ve örnek alınmış. Sonra başka belgeseller çekmiş. Bu filmler düşman devletler tarafından bile sonradan çok beğenilmiş ve ödüllendirilmiş Sanatçı ise dünyanın en iyi belgesel film yönetmeni seçilmiş.
İnternette bakıyorum kimisi yerden yere vurmuş kimisi göklere çıkarmış. Ben göklere çıkarıyorum çünkü çalışmaları çok güzel karşı koyamıyorum. Ne bu sizce?

1|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• Yine sen. leni riefenstahl a kafayı takmışsın :)

Şu anlattığın beni rahatsız etmedi ve ilk önce çalışmalarına önem veririm. çok uç şeyler olmalı çalışmalarını önemsememem için.

0|1
    0|0
    • 2ay

Leni Riefenstahl nasıl bir yönetmen ya. Her izleyişimde aynı tat aynı estetik güzelliği yakalıyorum filmlerinde. O kadar çok ayrıntı var ki daha öğrenilecek.

• 2ay

İzleyip yorum yapmanı merakla bekliyorum.

• 2ay

Mavi ışık filmini izledim şimdi de tieflandı izlemek istiyorum bulamıyorum nerden izlemiştin sen.

Kızlar Ne Diyor 1

• Sanatta siyasi görüşlere bakarak sanatçı yargılayamayız. Sanat herhangi bir doğal durumun estetiğini ve ahengini yakalamaktır. İşini güzel yapmışsa her kim olursa olsun alkışlanır.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Bence iyi bir şey.

0|1
    0|0
Yükleniyor...