Sizin de dikkatinizi çekti mi?

Neden dizilerde sağcılar kötü ve solcular iyi olarak gösteriliyor (ki zaten doğrusuda budur )..:)))

0|0
10|13

En İyi Kız Görüşü

• Sagcılık sosyal esitsizligi ve sosyal hiyerarsiyi kabul eden sistemdir (Vikipedi)

Solculuk, sosyal eşitsizliği kaldırmak isteyen, maddiyatın ve sosyal adaletin eşit dağılımını destekleyen siyasi bir kavramdır. (vilkipedi)

sol görüşün çıkış noktası insandır.. dili, dini, ırkı için iki insanı bir tartıya koymaz.. hangisinin ağır bastığıyla ilgilenip ona göre bir yol haritası çizmek yerine, ne kadar fazla eşit olunabilir, eşitlikten, barıştan sapmak nasıl önlenebilir sorularına çözüm aradığı gibi etkileyen faktörleri de ikinci plana atmak için çabalar.. sol görüşe göre, yaşam tarzlarınız, inanışlarınız, kökeniniz, toplumda ve kanunlar önünde eşitsizlik yaratamaz, bunlardan etkilenen devlet şekli ve yönetim biçimi kabul edilemez..

sağ görüş ise kavramlar ve bilinmeyenler üzerinden gider.. insan olabilmenizin, ezilmemenizin, hor görülmemenizin, eşit olabilmenizin şartları vardır.. aynı ırktan olmak, aynı şeylere inanmak, aynı kalıpta yaşamak gibi... genelde kutsal kitapların insani öğretilerini, onlardan olmanız veya çıkarlarına alet olmanız için kullanırlar ki bu uğurda zulmetmek, bazen katletmek mübahtır.. ve onlardan olduğunuzda da yine kategorilendirilirsiniz.. hiçbir zaman eşitlik söz konusu değildir

2|0
    2|0
    • Vikipediyi yazanlar 15yasinda cocuklar diye solcu bir hocam soylemisti dogru soylemis.

Erkekler Ne Diyor 13

• farklı bir konuya değinmişsin cevabını sana şöyle açıklayayım türkiye de sol görüşü benimseyenlerin başında etelijansiye gelir yani aydın kesim.aydın sözünün meslek dallarını inceleyecek olursak ise yazar,gazeteci,yönetmenisenarist gibi türetmemiz mümkün bu durumun medyada ki etkisi dizilere ve senaristlere de yansıyor fakat son dönemler de sağ kesimlerin de filmleri mevcut mesela ülkücüler adlı bir film de çevrildi fakat pek başatılı olamadı.

1|0
    1|0
  • çünkü sağcılar gerçekte de kötüdür iğrenç insanlardır

3|0
    4|1
  • Basın kimin elindeyse kendi tarafını iyi gösterir elbette insanın iyi veya kötü olmasını sağ soldan ibaret olarak nitelendirenlere inönünün direkleri...:/

0|0
    0|0
  • Sağcıların geçmişte faşist davranışları olduğu için bence

0|0
    3|0
  • Senin kafanda olan sayısız insan olduğu için sürekli o iyi bu kötü diye sınıflandırılıyorlar.

0|1
    1|0
  • çünkü medya çoğunlukla kötüden yanadır yöneticilri nedeniyle

1|1
    3|0
  • dizi izlemiyorum hiç alakam yok o yüzden

0|0
    0|0
  • Çünkü solculara büyük eziyet edildi vaktinde

1|0
    0|0
  • İnsan tarafıylamı iyi oluyor ,sen hangi taraftansın?

0|0
    0|0
  • sınıflandırmak kötü

1|0
    1|0
  • demekki dizi yönetmenleri ve senaristleri de senin kafadanmış.!

0|0
    0|0
  • iyi ve kötü tam olarak nedir pardon?

0|0
    0|0
  • anlamam o işlerden bşwer

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Bana göre de solcular kötü sağcılar iyidir canım o da tvnin i*neliği tv de ne doğru olarak gösteriliyorsa tersini anla ki normal olabilesin

1|3
    1|0
    • Olabilir ... nekadar duyarli ve iyi olduklarini son olay gezi parkindada gorduk..sagci olarak kac kisi vardi? Ki oda sorun degil sizden kimse böyle birseyde beklemiyor..sizi asar bu olay...

• Haha yoksa su tomalar daha su sikmadan kacan sagci gurubun icindemiydin :))) yok beni asmazda seni zoruna gitmesin sekerim...naparsin artik sizede allah böyle vurmus..belki dünyaya birdaha gelirsen dogru tarafi secersin...kalp herzaman soldan atar ;)

• Hayır canım ben o sırada ilk yardım yapmakla meşguldüm gücüm çok kişiye yetmedi ama yardım ettiğim insanların içinde sağcı solcu ayırmadım eminim sen bilgisayar başında g.tünü kaldırmadan oturduğun yerden seyretmişsindir olanı biteni kalp solda atar ama insan doğru muhakameyi beyninin sağ tarafından yapar :)) Allah da sana böyle vurmuş emin ol bir daha dünyaya gelmek diye birşey yok emin ol bir daha şans yok ve ben şanslıyım :)) Allah olmayanlara da versin :))

• Cunku yıllarca medyayı ellerinde tutanlar ve sagcilara firsat vermeyenler solcular olmustur. Objektif gibi gorunmeye calissalarda bir sure sonra ne olduklarini belli ediyorlar dizilerde.

0|1
    1|0
    • 15 yasındaki cuk bile sagcılardan akıllı o halde :)

• duz mantigini sevym senin. sosyal esitsizlik isteyenler milleti gobegini kasiyanlar diye asagiliyor . onlar oy kullansada demokratik olmaz cunku onlar koledir diyor koleciligin varligini kabul ederek sosyal esitlik saglanir mi ? onu senin zeka seviyesine birakirim

• sosyal esitlik

• doğrusu bu değildir

1|3
    2|0
  • Günah çıkarma diyebiliriz..

1|0
    1|0
  • Kanalın başındaki kendi düşüncesini yansıtıyor neden olacak.

0|1
    2|0
  • ne sağcıyım ne de solcu. ama şu gerçek ki .n . solcu insan seni görüşünedene dolayı dışlamaz, itmez , faşist davranmaz.. sağcı bir insana solu savun da gör.! daha agresif yurdumun o kesim insanı :D

1|0
    2|0
  • kime göre doğru tartışılır !

0|0
    1|0
  • baslamıssınız bilee sag sol ayırmaya..

1|0
    2|0
  • Lütfen sağ sol bölünmeyelim.

1|0
    0|0
Yükleniyor...