Yabancı dizi izlemenin ne faydası vardır?

Bu aralar ingilizce diziler izliyorum alt yazılı. Bunun ingilicemi geliştirmeme yararı dokunur mu? Yararını gören oldu mu?

0|0
610

En İyi Erkek Görüşü

• Valla ben yıllardır iziliyorum, aklımda kalanlar :)

Take Position!

Kill them all

Roger That

Copy That

get out here

Fuck Off

Are you sirius

are you kidding me

Damn it

bull shit

hey hey hey! calm down!

How is going

whats up man

get out way

0|0
    0|0
    • Her hangi bir fayda gördün?

• yok be ne faydası. ama bak sana ciddi olarak şunu önereyim. İSMEK'in ücretsiz kursları var ve eylülde kayıylar başlayacak, bende gitmeyi düşünüyorum. İstersen bir incele. öyle filmle falan olmaz bu işler. link

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 9

• Ben ilk başlarda ingilizce videoları ingilizce altyazıyla izlerdim çünkü bazen konuşmadan cümleyi çıkartamazdım. Sonra türkçe altyazıyla izlemeye başladım ama sarmadı. O işime fazla yaramadı gibi geldi. Fakat ingilizceyi özellikle düzgün ve uygun bir şekilde türkçeye çevirmeyi amaçlıyorsan işine yarayabilir. İnglizce altyazı anlamama yetiyor.

0|0
    0|0
  • kelimeleri daha iyi anlarsın kulağın gelişir , belki birkaç kelime kaparsın.bu kadar yabancı dil öğrenme konusunda çok şey bekleme.yabancı dizi izlememin asıl amacı bundan zevk alamam aptal türk dizilerini izlemekten iyidir.

0|0
    0|0
  • yabancı dizi, film veya herhangi bir program izlemek başta kulak doygunluğu olur ve bir süre sonra kelime öğrenirsin ve cümle kurmakta zorlanmazsın ve alt yazıya bakmadan anlarsın ne dediklerini...ingilizce öğrenmede önemli bir adımdır...

0|0
    0|0
  • genelde diziler 1 ya da 1,5 saat sürüyor...

hem yazıyı okumak hemde diziyi seyretmek herkesin işi degil...

biraz beyin yorgunlugu cekebilirsin...

0|0
    0|0
  • dikkatli ve bu amaçla izlersen olabilir tabi

0|0
    0|0
  • Valla izlediğin dizi ya da filmlerin konusuna bağlı. Bir dönem erkekler sinemada aynı gün 3 film birden izlerdi, Almancamız sınırlı kelimelerle de olsa baya ilerlemişti :)

0|0
    0|0
  • alt yazıyıda ingilizce koy ozaman faydalı olur

0|0
    0|0
  • ing veya hangi dilde izliyorsan ona faydası vardır

0|0
    0|0
  • Altyazıyı izlerken azaltirsan zamanla intermediate seviyesine rahatça ulaşırsın 2 haftada

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Eğer hem ingilizce dinler hem de altyazıyı ingilizce yaparsan bir işe yarar. 1.5 yıldır yurt dışında yaşıyorum gelmeden önce dilimi geliştirmek için bende altyazısı Türkçe olacak şekilde izliyordum dizileri kulak dolgunluğu olur dediler. Fakat geldikten sonra anladım ki durum böyle değilmiş. Anlamasan bile Türkçe altyazı olayını bitir. İngilizce altyazı ve ingilizce dinlemen en güzeli. Başarılar ;)

0|0
    0|0
  • Alt yazılı izleme yazıları okurken konuşulanları kaçırırın. Gözlerin yazıları okumaya yoğunlaştığından seslere odaklanamazsın. Alt yazısız izle veya yabancı haber kanallarını izl ;) bide sevdiğin şarkıcıların şarkılarını dinleyip bir yandan sözlerini de okuyup sende sesli söylemeye çalış. Böylece telaffuzun ve hızlı konuşman gelişir ;)

0|0
    0|0
  • 2-3 kere izlemekle ingilizceni geliştirmen zor yıllarını vermen lazım

0|0
    0|0
  • yararı olur. ben yıllardır izliyorum ama kendin de pratik yapmalısın mesela ben şu an bir yerde ingilizce konuşulurken anlıyorum çok fazla terim felan olmazsa ama kendim konuşamıyorum pratik şart yani

0|0
    0|0
  • oluyo ben uzun süredir izliyorum tabiki bülbül gibi konuşamazsın ama bir süre sonra kulak aşinalığı oluşuyo ve bazı cümleleri anlıyosun

0|0
    0|0
  • Evet hem dinle dinlerkende asagıdan takip et telafuz ve kelime bilgisnde yardımcı olur.

0|0
    0|0
Yükleniyor...