Yabancı karakterlerle roman yazılırken nelere dikkat edilmeli..

Roman yazıyorum uzun zamandır. Yazdıkça da düzenliyorum ama bir eksiklik var mesela bazı cadde isimleri gerçek değil bunun gibi bir çok şeyi araştırıyorum bulamadıklarımıda sallıyorum. Sizde bu ne denli doğru?

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Hepsi aynı çizgide ilerlemeli,romandaki karakter hayali bir karakter ise ortamlarıda aynı şekilde yapman daha kusursuz görünür.Hayali karakter gerçek mekanlarda geçiyorsa bu mekanların adını özelliklerini iyi bilmen gerekir yoksa sürekli bir kusur bulunur.Burası neden böyle değil şurası şöyle olmalıydı gibi eleştiri alır negatif bir görüntü içerisinde kalır.

0|0
    0|0
    • şuanda hayali mekanlar işte

• Aynen öyle devam etmelisin.Birbirine karışık olursa dediğim gibi kötü görünür.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 2

• Sen zaten Roman yazıyorsun cadde isminin ne önemi var? Otobiyografi tarzı olsa amenna ama onun dışında Romanın karakteri hayali, konusu hayali, cadde ismi de hayali olabilir diye düşünüyorum.

0|0
    0|0
    • Yorumun için teşekkür ederim :)

• eskiden olsa seni anlayacağım romanın hangi şehirde geçiyorsa google map ten sokak isimlerini alabilirsin.bu biraz romanına realite katar hem

0|0
    0|0
    • Sokak isimlerini öyle alacaksında mesela bir cafe ya da bir market bulmak çok zor üç hafta oldu hala arıyorum yok yani o yüzden sordum

• zaten gerçek isimler kullanamazsın ama gerçekçi dükkan isimleri bul

Yükleniyor...