Lys'de edebiyat konusnda ?

edebiyat konusnda çıkabilck yazar ve eseri tahminen. kesin çıkabilir dedikleriniz ?

Güncellemeler:
soruma cevap istedm yorum geliyo CEVAP vericekler lütfen

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• artık ösym bilindik yazarları eserleri değilde kıyıda köşede kalmışlara yöneldi tahmin etmek zor.

Yılanların Öcü. Fakir Baykurt

Üç İstanbul. Mithat Cemal Kuntay

Sarı Traktör.Talip Apaydın

Oğuz Atay.Tutunamayanlar

Aylak Adam, Anayurt Oteli.Yusuf Atılgan

Orhan Pamuk.Benim Adım Kırmızı, Kar

Boğaziçi Şıngır Mıngır,Ah Beyoğlu Vah Beyoğlu.Salah Birsel

Jurnal.Cemil Meriç

Yılkı Atı.Abbas Sayar

Sabahattin Ali.Kuyucaklı Yusuf, Kürk Mantolu Madonna

Bedri Rahmi Eyüboğlu.Şiiriyle resimleri benzerlik gösterir..Delifişek, Karadut

Aka Gündüz . Sarı Zeybek

Recep Bilginer. Sarı Zeybek, Ben Devletim

Orhan Asena.Tanrılar ve İnsanlar, Hürrem Sultan

Kemal Tahir.Esir Şehrin İnsanları

Necip Fazıl Kısakürek.Kaldırım Şairi

Fazıl Hüsnü Dağlarca.Çocuk ve Allah, Üç Şehitler Destanı

Ahmet Kutsi Tecer. Aşık Veyseli tanıtmıştır.

Sebahattin Eyüpoğlu-->Anadolu Hümanizmi--->Mavi ve Kara, Yunus Emre'ye Selam

Haldun Taner.ilk epik tiyatro yazarı(Keşanlı Ali Destanı),Şişhaneye Yağmur Yağıyordu, On İkiye Bir Var

Peyami Safa.Server Bedii takma adıyla polisiye romanlar yazmıştır (cingöz recai)

Melih Cevdet Anday.Rahatı Kaçan Ağaç, Mikadonun Çöpleri

Ziya Osman Saba.Sebil ve Güvercinler

Bunlar fazla ön planda olmayıp fakat önemli olan eserlerdir. Bunlar eser olarak bilmeniz ve türünü bilmeniz yeterli. Fakat daha önemli sanatçıların özelliklerinide bilmelisiniz. Roman özetlerine, kahramanlarına tekrar göz atın derim. Batı edebiyatından 4 e yakın soru bekliyorum. Büyük ihtimalle karma dilbilgisi soruların aralarında olacak. Yani arkadaşlar çok farklı birşey gelmeyecek fazla stres yapmaya gerek yok. Allah yolumuzu açık etsin, inşallah çalışanlar emeğini karşılığını alacaklar...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• orhan veli ,ömer seyfettin.sait faik,namık kemal,ahmet mithat efendi,ahmet hamdi tanpınar ve tarık buğra gibi yazarların eserlerini bil yarısından çogu cıkar

0|0
    0|0
  • hayatda kesin diye bir şey yok

0|0
    0|0
  • daha yazılıarda çıkabilecekleri tespit edemiyoz ama araba sevdası kesin çıkar

0|0
    0|0
  • Ona göre mi çalışacaksın?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• 1923-40 yılları arasındaki tüm şairlere ve yazarlara çalış. Sınırlandırma yok. Her sene değişiyor. Sen verdiğim senelerin edebiyatçılarına yüklen.

0|0
    0|0
    • Kalp kırmak için söylemiyorum, dobra olmak iyidir:)

Arkadaş harici mesaja kapalısın, cevap veremedim. O yüzden buraya yazdım.

• bncede bnde çok severim açık sözlü dobraları ekle istersen

Yükleniyor...