Sizce felsefe nedir?

Bence felsefe, uçsuz bucaksız bir yoldur. Sonsuz cevap vardır.

0|0
6|16

En İyi Erkek Görüşü

• Ben felsefe hakkında hiçbir şey bilmiyordum, dünya ile ilgili birkaç soru sordum kendime 13 14 yaşındayken, çok tuhaf hissettim artık odaklandığım şeyler tuhaf geliyordu falan, neden yaşıyoruz dünyadan neden var tanrı niye var falan, sonra bunların felsefe olduğunu öğrenince çok sevindim, çünkü ben bunu ruhsal problem olarak algıladım, felsefe hocama danıştım, ne zaman düzelirim diye ve bana dedi ki "Düzelme, hep böyle kal böylece bilinçli ve sorgulayan bir insan olmuş oluyorsun, yeterince zeki bir öğrencisin." ondan sonra daha derinlere inebildim tabi, insanın yapısına kadar her şey felsefede saklıymış meğer... Felsefe insan beyninin limitlerini çok zorluyor cidden, ama bir şeylerle uğraştıkça biz bunları algılayamıyoruz, fark etmek, algılamak, bakmak değil de görmek, büyük marifet.

1|0
    0|0
    • 2ay

Sonuna kadar haklısın. Peki senin felsefi görüşün nedir?

• 2ay

şu an felsefede birinci seviyedeyim, tek farkedebildiğim gerçek var yani hayatta, o da;Hayatta farketemediklerini düşün, farkettiklerini gör, gördüklerini, yaşa, yaşadıklarını hatırla bunları yaparken bir şeye odaklanma, hayat boş, belirli bir mantığı olamaz, belki de olur, hayat ironik yani. Insanlarla ilgili tek söyleyeceğim şey ise;Insanlar sürekli değişir, işine geleni duyarlar, bir gün futbola merak duyarsın, bir gün kadınlara, bir gün kediye, bir gün her şeyden bıkarsın, bir gün her şeyden zevk alırsın, kısacası insanlara güvenme, kendine güven ve her şeyi yaşa, ölmeyi de, ölümden dönmeyi de, saçmalamayı da yaşa, saçmalamaktan korkma, en fazla ölürsün, bunları yaparsan ölürsün diye korkuyorsan zihinsel olarak ölmüşsündür, ama kuşlar uçmak istemese o kanatlar hareket eder miydi, bizden ne farkları olurdu. Sen hayatı yaşa, hayat seni yaşatmasın, zorla yaşamıyorsun, intihara geleceğim şimdi, intihar çoğu kişi için bağımsızlık, bence de öyle, ama tam bağımsızlık , hayattaki özgürlük.

• 2ay

En güzel açıklayanlardansın bu düşüncelerini paylaştığın için teşekkürler ☺☺

En İyi Kız Görüşü

• Felsefe caliliklarin arkasinda saklanmis essegi aramaktir aslinda orda ne cali var ne essek ara dur iste ama:n

0|0
    0|0
    • 2ay

Farklı

• 2ay

Bazen bende de devreler yanıyor anlamadığım onca şey varki😑

• 1ay

Thank you canım beni siz var ettiniz😉

Erkekler Ne Diyor 15

• Felsefe kimi için bir araç, kimi için bir amaç bazısı içinse evrenin kendisidir.

1|0
    0|0
  • Felsefe soru sorgulamaktır.

0|0
    0|0
    • 2ay

Campanella "felsefe eleştiridir" demiş seninki de ona benziyor haklısın. Felsefe sorgulamak bir neden aramaktir.

• Beynin karar vermedeki en önemli ihtiyacı

0|0
    0|0
    • 2ay

Yani düşünmek midir?

• 2ay

Sadece karar vermek de değil bir çok sendeki kararın bile değişiyor insan kendini sorgular hale geliyor. şahsen bu benim hoşuma gidiyor

• 2ay

Yaşamı felsefe haline getirmişsin bazen tecrübede etmek gerekiyor

• parçalanası bir şey = )

0|0
    0|0
  • sonsuz düşünceler ya. uzun hikaye iste 😉

0|2
    0|0
  • Felsefe ilk olarak insanın nasıl düşünmesini bilmesi demektir sormak sorgulamak öğrenmek. Felsefenin gelişmediği bir ülkenin tam bir ülke olduğunu düşünmüyorum

0|0
    0|0
    • 2ay

Sana katılıyorum. Peki felsefi görüşün nedir?

• 2ay

bir felsefi görüşüm yok. Felsefeyi realizm rasyonalizm gibi sınıflara ayırmayı doğru bulmuyorum sonuç olarak bu bir siyaset değil başkasının görüş ayrılıklariyla felsefeyi sınıflandırması seninde parti seçer gibi bunlardan biri seçmen anlamına gelmez bu senin düşüncen senin için doğru olan ney ise senin felsefen o dur bunun bir ismi olması gerekmez bence 😊

• 2ay

Pekala senin felsefen nedir?

• Merak

0|0
    0|0
  • Düşünmektir, felsefecileri severim daha anlayışlı oluyolar farklı düşünelere ve zevklere karşı.

0|0
    0|0
    • 2ay

Bende severim. Kendi kendime farklı aynı tür fakat farklı şekilde felsefeyi tanımlamaya çalışırım.

• 2ay

Aynen öyle, keşke herkes böyle olsa

• 2ay

Keşke

• felsefe oturduğun yerden en güzel hayalleri kurmaktır

0|0
    0|0
  • bu sandalyenin burda olmadığını bana ispatla

0|0
    0|0
    • 2ay

Eğer o oradaysa onun orada olmadığını kimse ispatlamaya çalışmazm

• 2ay

Evrim kanıtlanan birşey zaten / ''insanları yoktan var ettik ''cümlesiylede evrim çok uyuşuyor bence , Hani pat diye oldu demiyor. hiç birşey yokken yavaş yavaş evrimleşip insan kıvamını aldı diye düşünüyorum ben :)

• 2ay

Evet

• Garip bir olay ya. f

0|0
    0|0
  • Geçim derdinden muaf olanların yapmaya zaman bulduğu boş muhabbetler bütünüdür

0|0
    0|0
    • 2ay

Yanılıyorsun

• 2ay

Bende sana mizah yapıyorum anlayana tabi de başından beri ters gidiyorsun herneyse hadi bak işine

• 2ay

Ters gitmiyorum farklı görüşleri anlamda çalışıyorum bir senle böyle ters düştük senin gibiler derken ben hakaret anlamında bahsetmiyordum.

• beyin yakan olay

0|0
    0|0
    • 2ay

Garip

• 2ay

:D kendi kendime konuştuğumu sanıyom o şekilde düşününce diyom kendime piskopatmıyımlan ben diye bunu dememin sebebi deminki düşüncelerimi açıkladığımda bunu diyolar :D

• 2ay

Yok yok psikopat felan değilsin 😂

• Felsefe Budur.

0|0
    0|0
    • 2ay

Nedir?

• 2ay

İçme işlemiş 😂

• 2ay

Kesinlikle 😂👏🏻

• Felsefe binlerce soru ve sonsuz cevapsızlıktır bence..

0|0
    0|0
    • 2ay

Cevapsizlik değil sonsuz cevaptir. Cevap çoktur hepsi farklı kisilere göre doğrudur.

• 2ay

Pekala ☺

• 2ay

Tamam o zaman :)

Kızlar Ne Diyor 5

• Felsefe yolda olmaktır

0|0
    0|0
  • tek soru sonsuz cevap

0|0
    0|0
    • 2ay

kabul etmemek vardir

• 2ay

EvEt sonsuz cevap vardır çünkü her filozofun ve bilim adamının düşünce tarzı farklıdır bunun için farklı görüsler farklı cevaplar ortaya çıkar.

• Öznelleşmiş sanatsal dil.

0|0
    0|0
  • Çook severim felsefe 😂

0|0
    0|0
    • 2ay

Bende.

• 2ay

Ooo harikasınn

• 2ay

Tisikkirlir 😂😂

• Düşünmek sorgulamaktır

0|0
    0|0
    • 2ay

T. Hobbes " felsefe yapmak doğru düşünmektir " demiş sende ona katılıyorsun sanırım

• 2ay

Evet :)

• 2ay

Guzel

Yükleniyor...