Düşüncenizi alayım bu söz hakkında !? Nedir?

Yüzsüzdür insanoğlu kimse bilmez fendini, "Kime iyilik ettiysen ondan koru kendini".

0|0
9|12

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 11

• Misal, bir adama iyilik yaparken, aynı zamanda ''iyilik yapacak kadar da küstahlaşmış'' olursun farkında olmadan..

Hani, ''sen kimsin, ne kadar büyüksün ki bana iyilik yapıyorsun?'' gibilerinden..

Nankörlüğün çıkış noktası tam olarak budur işte!

İnsanoğlunun emdiği süt, bu yüzden çiğdir..

Her semavi din boşuna demiyor, garibanın eline para sıkıştırırken kimsenin; hatta garibanın bile haber olmasın vs. vs. diye..

1|0
    0|0
    • Haklısın ama bazılarınınacıtmak için en azından dokunması için demek gerekiyor bazen

• İyilikden maraz doğar demiş

0|0
    0|0
  • vay arkadaş yıllardır dilimin ucunda olupta söyleyemedigim sözü sen buraya lak diye yazmışsın bizi kavuşturdugun için sana çok tesekkur ederim :D

0|0
    0|0
  • uzak doğu felsefesine göre tanımlarsak bunu iyilik yaptığın kişi senin yakınındadır. insanın içi dışarı çıkmayı bekleyen bir canavar gibi kötülükleri hapseder. bir insanı yakınına alarak o canavarı da yakınına almış olursun. ki eğer fendini bilmez ve rahat oluşum başlarsa o canavar kendini gösterir karşıdaki çoğu zaman farkında olmadan canını yakar .

0|0
    0|0
  • İyilik yapacağın insanı seçmek diye bir alternatif seçenek devreye sok.. Herkese iyilik yapmak zorunda değilsin.. Ki bazıları haketmez zaten..

0|0
    0|0
  • DOSTUNU YAKIN TUT , DÜŞMANINI DAHA DA YAKIN :))..

0|0
    0|0
  • dostlarımı ve deger vermem gereken kışılerı doğru secemiyorum un farklı bir versiyonu.

0|0
    0|0
  • bir insanı kibirlendirenbir söz

0|0
    0|0
  • acima yetime döner koyar ... öyle bisey demek...

0|0
    0|0
  • Doğru söze ne hacet

0|0
    0|0
  • insanın bencil olduğunu ilik yap kötülük bulcanı diyor ... besle kargayı oysun gözünü misal

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Hep aynidir.Isi biten sirtini döner.Menfaati bitenin bir gun muhakkak muhabbeti de biter.

Ve gunu geldiginde size silahlarini dogrultmaktan da asla cekinmezler.Gözlerinizin icine baka baka hem de yaparlar bunu.

Yani yaptiginiz iyiligi menfaat olarak gören insanlardan kendizi sakinin

insanligin karanlik tarafini unutmayin

diyor söz... :)

0|0
    0|0
  • Mesela kısa zaman öncesine kadar iyi bir insan olduğum için her türlü kötülüğü gereksiz aptalca basit görürdüm herkezi bana karşı iyi sanırdım. Sonra anladımki kötüler hertürlü bahane üretebilrmiş : Kötüler sadece kötüdür bukadar.Sen insanlara iyisin die onlar iyi olıyım dıe değil bu salak die düşünürlermiş :) kendisine fayda etmeyenler varken seni yakar zaten onlara göre kimse dost diğildir..

0|0
    0|0
  • insanoğlu nankördür

0|0
    0|0
  • Acıma acınacak hale gelirsin türü birşey.

0|0
    0|0
  • bu söz herkes için geçerli değil ama katılıyorum iyilik yap çöpe at diye boşuna demiyorlar

her insanla samimi olmayacaksın arada mesafeni koruyacaksın

0|0
    0|0
  • Bunu söyleyen kimse, iyilik edip iyilik bulmamış olmalı. :) Katılmadım

0|0
    0|0
  • Güzel demiş.

0|0
    0|0
  • Kime iyilik ettiysen ondan koru kendini fazla doğru.

0|0
    0|0
  • Ben yinede iyilik yapmaktan vazgeçmem

0|0
    0|0
Yükleniyor...