Kadınların okuması haram mıdır?

Cübbeli diyor ki kadınların okuması haram. Hatta caizdir diyenin alnını karışlarım diyor izleyebilirsiniz. Şimdi bu adama hayran olup hemde üniversite okuyan hemcinslerim var mı?

Güncellemeler:
2ay Videoyu izlemeden yorum yapmayalım
2ay Amacım kışkırtma yapmak değil. Kimseye hakaret etmek zaten doğru değil. Saygı içerisinde fikir belirtmek gerek

0|2
15|27

En İyi Erkek Görüşü

• Kadınların okuması haram demiyor ! Yahu şunu niye çarpıtarak konu detayı yazıyorsunuz :)

Adam "Kızlarımızın erkeklerle oturması, konuşması, çalışması, göz göze gelmesi haramdır ve fitne sebebidir." diyor. Yahu adam İslam dininde ne varsa onu ortaya döküyor. Bunun neresi iğrençlik? Cübbeli hoca gibi İslam'ı doğrudan ve adam gibi halkın anladığı tarzda ve yakınlıkta anlatan adam bulamazsınız.

Benim tavsiyem bu anlatılanları inkar edeceğinize kabullenin. En azından tövbesi var öteki türlü inkara girer valla ALLAH korusun inanıyorsanız da dinden çıkmaya aday olursunuz arkadaşlar. Yapmayın.

Haram haramdır. Helal helaldir. Hocanın günahını almayın ve laflarını çarpıtmayın.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• ben üniversite mezunuyum ve hayranım
    kapalı veya akpli değilim
    sen üniversiteye okuyorsunda ne işe yaramış
    lafları cımzılayıp milleti provake etmeye çalışıyorsun aklınca
    kadınların erkeklerle aynı ortamda okuması haramdır diyor
    kadınların okuması haram değildir
    nerenle izledin bunu

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• Erkeklerle karma eğitimin haram olduğundan bahsediyor. İslamiyette bunun dışında bir söz söylemiyor zaten. Nikah düşen karşı cinsiyle aynı ortamda bulunması haramdır her insanın. Bu husus tartışmaya açık değildir, haram olduğu kesinliktir. Bahsedilen okumak değil, karşı cinsleriyle aynı ortamda bulunmasıdır. Git kız liselerinde, kız yurtlarında oku onun sakıncası yok. Ulan İslama karşı insanları nasıl provoke edeceğinizi şaşırdınız bre münafıklar sizi..

0|4
    1|3
    • 2ay

Ben müslümanım. Bana münafık dersen kendin kafir olursun hadis var

• Adam doğru söylüyor. Eğer kadınlar okursa köleleşmez , bunların cariyesi olmaz sorgular ve özgür birey olur bu da bunun gibi sapık din tüccarlarının işine gelmez. İşte bu yüzden okuyun hanımlar okuyun ki bu tip şerefsizlerin eline düşüp cariye olmayın eşinizi prens yapıp Prenses olun 😘

2|1
    0|2
  • bir tarafindan dinleyenler var kesin. videoyu izlemedim lakin cubbeliyi iyi taniyan biri olarak kastettigi sey şudur.;
    Kiz-erkek bir arada okullarin olmasi sebebiyle boyle bir fetva vermistir. Okullarda liselerde bile hamile kalan kizlari bilmeyen var mı?
    Ee demekki kiz-erkek bir arada olmasi dinen mesru değildir.
    Okuyun okuyun ki cahilliginiz ukalaliginizi gölgede biraksin :)

0|1
    0|1
    • 2ay

İzlemeden konuşuyorsan seni zaten ciddiye almam

• Türkiye şartlarında haram, kız erkek ayrı eğitim görmeli ve çalışması gerek ama yapan var mı yok..

Şimdi referandum olsa % 30 şeriat ister ama şeriata göre yaşayan % 1 bile çıkmaz.!

0|0
    0|1
  • kızları okutmak istemezler hastaneye gittiklerinde erkek girmesin doğuma derler mal beyinliler mk şunları gördükçe çıldırıyorum nefretim bir kat daha artıyor

0|1
    0|1
  • İslam kadın düşmanı ve onları kole yapan bir dindir. Muhammed bencil ve kendini düşünerek yazmıştır o kadar

0|2
    1|4
  • bunların dını ımanı para gecsın bu ayakları

0|2
    0|1
  • buna inanan varsa gitsin intaar etsin nediim

0|0
    0|0
  • Bunlar köle arıyor yok öyle birşey sorgulamayan insanın dinde de yeri yoktur

0|0
    0|0
  • Boş konuşuyor sapık herif

0|3
    0|1
  • Haram değil..

0|0
    0|0
  • "bir adam dinden, diyanetten fazla bahsetti mi, bir bokluk vardir." demis kemal tahir. hakli oldugu asikar.

0|0
    0|0
  • Bu adamin da ne olduvunu gorduk

0|0
    0|0
  • kadının görevi evde kocasına hizmet etmek ve eşine yardımcı olmaktır. kadınlar okuması veya çalışması caizdir. kadın çalışır evine eşine çocuklarının bakar

0|0
    0|0
  • Adam özellikle okumak haram dememiş ki. Erkeklerle olan mesafeden bahsetmiş. Amacın kışkırtmak mı?

0|1
    0|2
    • 2ay

42 yazmasından anladım Cübbeliyi savunacağını ah siz Konyalılar :)

• Bu adam müthiş bir komedyen. İpiyle kuşağı jet skiyle kaşağı var bunun.

1|0
    0|1
  • haram tabi ne sandın

0|0
    0|2
  • bu nasıl bir cahilliktir ya nasıl inanıyorsunuz böyle din tüccarlarına

0|0
    0|1
  • Saçmalamış

0|0
    0|0
  • yok öyle bir şey okumana devam et

0|0
    0|1
  • Mantıksız

0|0
    0|0
  • Atam yarim biraktin.

0|0
    0|0
  • amaç belli, okumayan cahil kalmış toplum, ondan sonra da dini alet ederek gibi keselerini doldurmak. bu şerefsiz herif en son peygamber terliği mi satıyordu ne.. cahilden başka kim dinler ki bu soysuz kpkleri

0|0
    0|0
  • kadının görevi evde kocasına hizmet etmek ve onun kulu kölesi olmaktır. kadınlar okuması veya çalışması caiz değildir. benim karım olsa asla okuyamaz ya da çalışamaz. döver gebertirim onu.

0|0
    2|1
  • cahiller işte cahil gediler cahil gidcekler

0|1
    0|1
  • Kadınlar için en hayırlı yer evleridir. Bir çok kadın yüzünden ortalık göz zinası haline bürünmüş. Erkeklerden daha serbest giyinen kadınlar yüzünden milletin yuvası ve huzuru bozuluyor..

0|2
    1|6
    • 2ay

Uçkuruna sahip çıkamadıklarından bozuluyordur o

• 2ay

@Somedhuhhu her iki taraf suçludur. O adam kendi günahını işlemiş olur. Ama o kadın gün boyunca kaç erkeğim günahına girmiştir acaba! Onun hesabını da sen düşün kardes..

Kızlar Ne Diyor 14

• Bu yüzden islamafobiğim ya işte. Kadın değil koyun köle lazım bu iğrenç dincilere.

0|0
    0|0
  • Sen okuma nolur zaten bir b*k olmaz

0|3
    0|3
  • Bu cübbeliyi ciddiye alıyosunuz hala adam nasadan iyiyiz dedi. 😂😂

0|0
    0|0
  • Cübbesine edeyim bir bok bildiği yok

0|0
    0|0
  • Şeriat kafası yavrucum ne bekliyorsun ki
    Bunlar kadın cehennem odunudur yazan hadislerede inanıyorlar :)

0|0
    0|0
  • Bunlar sahtekar

0|0
    0|1
  • "Cehaletin en büyük korkusu kadındır çünkü kadın öğrenirse çocuklarına da öğretir."

1|1
    0|3
  • Ben hayranım, master yapıyorum. Var mı bir diyeceğin?

0|0
    0|1
  • Boşver cübbeli yi

0|0
    0|0
  • oyle sey yok dinimizde hatta sevaptir okumak

0|0
    0|3
  • KADINLAR ERKEKLER GIBI HUR VE OZGURDUR ESITTIR BUNU O YOBAZ VE COMAR BEYINLERINIZE SOKUN ARTIK

0|0
    0|0
  • Bırakın ya itimat etmeyin

0|0
    0|0
  • Eve kadın bakmak zorunda olmadığı için bu böyle. ama bakmak zorunndaysa esi yoksa ya da hastaysa çalışabilir. okuma kısmını bilmiyorum

0|1
    0|3
  • Paylaşmayın şöyle şeyler sonra dini iğrenc yerlere cekenler var

0|2
    0|4
Yükleniyor...