Bu suçlar hangi kategoriye girer?

Ne saçma soru demeden önce iyice okuyun derim.

Mesaj yoluyla tehdit etme
Adam kaçırma
Psikolojik olarak işkence

Bunlara TÜRKİYEDE hangi birim
bakar ve kaç yıldan başlar? Yerli olmadığım için bilmiyorum. Lütfen bilgisi olan cevap versin. Sorumun özel bir nedeni var o yüzden neden soruyorsun da demeyin. DÜZGÜNCE cevap vereceklere şimdiden teşekkürler..

Güncellemeler:
2ay Arkadaşlar beni veya çevremi ilgilendiren bir durum yok. Sadece bilgilenme ve özel bir nedenden dolayı sordum. Birde bu saydıklarım 5-6 kişiden fazla kişi ile yapılıyor.

0|1
1|13

En İyi Erkek Görüşü

• Mesaj yolu ile tehdit etmek öncelikli olarak bilişim suçlarına girer...
    Tehdidin kendisi de ayrıca suçtur...
    Adam kaçırma, "kişi hürriyetinden yoksun bırakılamaz" maddesine ihlale girer ki bu CMK'da cinayetten sonraki en ağır suçtur.
    Psikolojik işkence ise ispatı zor bir konudur...

Tüm bu suçlar ispat edilir ve mahkeme suçun sabitliğine kanaat getirirse toplamda 20 yıldan az olmamak üzere ağır hapis cezası alır... Ceza infaz kanununa göre üçte birini yatar yani 6,5 yıl hapis...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• direk git polise adam kaçırma varmış

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Bu suclarin hepsi bütün olarak 5 yil eder.. mesaj piskolojik iskence para cezasi m. Adam kacirma ciddi bir suç.. yatari 5 yil gibi cikar

1|0
    0|0
  • aslında ciddi anlamda bir ceza alacağını sanmıyorum fiziksel olarak başka birine zarar verenler bile bırakılıyor sen düşün

0|0
    0|0
  • Savciliga gidip ifade verirsen 3'unun de ayri suclar oldugunu, 3'unun de ispati halinde farkli cezaya tabii olduğunu göreceksin. TCK'nun hangi maddelerine girdigini google dan ogrenebilirsin. Geçmiş olsun.

0|0
    0|0
  • savcılığa şikayet ediceksin

0|0
    0|0
  • Turkiyede adalete pek guvenme

0|0
    0|0
  • Adam kaçırmaysa direk git polise

0|0
    0|0
  • bununla özellikle ilgilenen yerler var evet

0|0
    0|0

5 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...