Aşağıdaki şiirden ne çıkarıyorsunuz?

Aşağıdaki yazıdan ne çıkarıyorsunuz?

Edeb bir tâc imiş nur-i Hüdâ’dan

Giy ol tâcı emin ol her belâdan...

Edep iledir âlem-i nizâm,

Edep iledir kemâl-i âdem

0|0
7|7

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

Erkekler Ne Diyor 7

• Edep bir tac gibidir, takan her insana yakışır.

Edepli olan, beladan uzaklaşır.

Alemin düzeni edepten gecer

Edep iledir bütün alemin mutlulugu.

0|0
    0|0
  • Benim arkadaşım çok edepli(cümle içinde kullandım)

0|0
    0|0
  • Ahlak Allah'ın nurundan bir nurdur insanın üzerinde. Ahlak insanı her kötülükten uzak tutar. Bu dünya ahlak ile düzen bulur. özgürlük adına, hümanizm adına ahlak ve edep ortadan kaldırılırsa o zaman dünyanın düzeni bozulur. VE insan ancak ahlak ile olgunluğa erişir, mükemmele doğru yol alır.

0|0
    0|0
    • şimdi artık sadece şiiirlerde mısralarda gizli milletin ardamarı diye hiç birşeyi kalmadı rezillik had safhada...akla hayela gelmeyecek cinsi sapkınlıklardan tutunda her türlü manyak olaylara şahit olmaktayız ben diyorum ki şu maya takvimini bile görmez bunlar...

• evet çok haklısın kardeş. aile çok önemli bir kurum. bu kurumu ayakta tutmak gerekir.

• saol sevgili arkadaşım inan olay böyle benimde 3 tane yeğenim var biri 15 yaşında bi kız çocuğu ve ailesi tam ilgilenemiyor ben bunun büyüyünce az çok nasıl hatalar yapabileceğini şimdiden kestirebiliyorum veböyle binlerce yada onbinlerce örener var emin ol dünde gene burada bir talebe gizli profil ile şey yazmış dersana hocası bana yanaştı acayip şeyler hissseetim bak şimdi gelde sinirlenme o patalaneler dedim ama yok o kız ...meraktan...neyse..yain o haltı yiyecek bundan eminim yani

• edeb ya hû demiş :P

0|0
    0|0
  • edebin önemi.

0|0
    0|0
  • edepli olunca belada bulaşmaz diyor..

0|0
    0|0
  • Edep her şeyin başıdır.

0|0
    0|0