TÜRKİYE ' de en çok neyin eksikliğini hissediyorsunuz ?

adalet ?

özgürlük ?

şeffaflık ?

vs vs vs..

0|0
15|9

En İyi Kız Görüşü

• Olmazların olduğu bir ülkede nelerin eksikliği çekilmez ki!

"Bir ülkede demokrasinin olup olmadığını anlayabilmemiz için, o ülkede demokrasinin olmaz ise olmazı olarak kabul edilen hür seçim, bağımsız yargı, laiklik, özgür sendikalar, özgür üniversiteler, özgür medya ve siyasi partilere eşit koşulların sağlanması gibi bazı kıstasların varlığının ve hangi ölçüde gerçekleşebildiğinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu kıstaslar arasında muhalefet demokrasinin gerek şartıdır. Çünkü her rejimde iktidar mevcuttur ama muhalefet yalnız demokrasilerde vardır.

Yukarıda saymaya çalıştığımız, uygar ve çağdaş dünya tarafından demokrasinin olmaz ise olmazı olarak kabul edilen bu kıstaslar açısından değerlendirildiğinde ülkemiz ne yazık ki 10 yıl öncesine göre çok ama çok gerilerdedir. AKP iktidarının demokrasi bağlamında bugüne kadar yaptıklarını bundan sonrada yapacaklarının kanıtı olarak kabul edecek olursak gittiğimiz yol faşizm rotasıdır."

Türker Ertürk

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• hepsi eksik

.

0|1
    0|0
  • Tayyip gibi insanlıktan nasibi almamış yaratıklar varken evet İnsanlığın eksikliğini hissediyorum ..

3|3
    2|0
  • akıl, mantık

3|1
    2|0
  • Çoğu şeyin.

0|1
    0|0
  • Empati, objektivite, adalet, eğitilmişlik..

0|1
    0|0
  • Hepsiiii... Yanlis ustune yanlis...

0|1
    0|0
  • insanlık, samimiyet, vicdan, dostluk, birlik beraberlik.. vatanseverlik

0|1
    0|0
  • Akıl eksikliğini görüyorum.

1|1
    1|0
  • Hiçbiri yok bizim ülkemizde maşallah.

0|1
    0|0
  • Akp nin olması çok kişide eksik takıntılar

0|0
    0|0
  • Adalet Özgürlük

0|1
    0|0
  • şimdi akp karşıtları doluşurlar yorumlara.. ama objektif bir yorum yapmak gerekirse millet olarak bişeyleri dozunda bırakmayı bilmiyoruz özgürlük adalet eşitlik din bunların b.kunu çıkarmadan bırakmayrz adalet naraları atıp anlamını bilmiyrz özgürlük diye eşitlk diye bir tarafımızı yırtıyoruz ama lafta kalıyor.. 2 kanaldan haber dinleyip galeyana geliyrz.. bence bu ülkedeki en büyük eksiklik bilinçli nesil ve kaliteli siyaset...

0|1
    0|0
  • Tam olan birşey mi var ki?

0|2
    0|0
  • Türkiye'de neyin tam olduğunu sorsaydın belki daha net cevap verebilirdim..eksiklikler o kadar çok ki hangi birini söylemeli..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• adalet, adalet adalettt

0|1
    0|0
  • adalet tartışmasız eksik yıllardan beri ayrıca memlekette ama buna ek olarakta akıl eksikliği var bazılarında aklını kullanamıyolar akıl mantık sıfır

0|1
    0|0
  • Adalet ve biraz medeniyet.

1|1
    0|0
  • Adalet olursa ozgurluk olur seffaflik gelir

1|1
    0|0
  • sadece türkiye değil dünya genelinde var.. insan nesli hızla tükeniyor korumaya almak lazım...

0|1
    0|0
  • Yada bizim ilk once adam gibi bir basbakana ihtiyacimiz var

1|1
    2|0
  • Çok fazla saygısız insan var.

0|1
    1|0
  • Demokrasinin.Hala darbeci fosiller var memlekette...

2|0
    1|1
  • Şeref eksikliği görüşüyorum Şeref.

0|0
    0|0
Yükleniyor...