Sebük Tigin'in kurduğu ekmeğini Gazneli Mahmud'un yediği Gazneliler'i tarihten tanıyormusunuz?

biraz Türk tarihi bilginize bakalım dedik :)

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

• 962-1197

Alp tigin kurmuştur. Gazne şehri merkez alınmıştır.
    Gazneli mahmut en önemli hükümdarıdır
    Ayrıca dünya tarihinde ilk sultan ünvanını gazneli mahmut almıtır
    İslamiyeti ilk defa koruyan devlettir.
    Gazneli mahmut sultan ünvanından sonra yaşamım boyunca her yıl 1 kez hindistana seferler yapacağım diyerek 17 kez hindistana sefer yapmış ve oraların müslümanlasmasını sağlamıstır ( pakistan, bangladeş vs)
    Bu seferlere " Buruni" de katılmıştır (4 kez) gazneli M. Burüni için sarayımın en kıymetli hazinesi demiştir.
    Seraş, nesah ve dandanakan savaşlarını b. selcukluya karsı kaybetmıslerdır
    Gurlular tarafından da yıkılmıslardır.

Aklıma gelen bu kadar varsa bir eksik kusura bakmayın artık uzun süre geçti üstünden

0|1
    0|0
    • 2ay

Benim kaynağımda babası Sebük Tigin kurdu yazıyor ayrıca kendisinin İslamiyet yönünün aşır basması ve despot bir yönetim uyguladığınıda yazıyor ne kadar doğru bilinmez saygılar kattıkların için

• 2ay

Tarih değişken bir bilim dalıdır. Misal yanlış hatırlamıyorsam 2012 ye kadar kuruşunu ve yıkılışını 961-1187 sanıyorduk. Sonra yeni bulgular belgeler ortaya çıktı. Hop tarih 962-1197 olarak değişti. Eğer herhangi bir sınava çalışıyorsanız milli eğitim bankanlığının kitaplarından ya da güncel kitaplardan çalışın derim. Gerçi seneye değişmeyeceği anlamına gelmiyor :D

• 2ay

Ben politikacıyım tarihe bir dava adamı olarak bakıyorum teşekkür ederim aydınlığınız için

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• https://www.youtube.com/watch?v=h1z7AsgeDho bunlar panpa yazmaya üşendim

0|0
    0|0
    • 2ay

Panpa ben pek sevmedim Mahmud'u

• 2ay

ya illaki tarihte bize kadar gelemyen ne melunluklar yapmışlardır ama hangi lider yemz sömürmezki halkını ya da halkları irili ufaklı dolaylı ya da dolaysız kendi üzerinden olmasada yiyen lider mutlaka olur takmıycan baba sadce haram olsu nde geç masum birlerinin hakkını yemişlerse cezasını çekcekelr cekiyoalrdırda senelerrdir

• 2ay

Sadece o değil çok öakallıkları ve gericilikleri olmuş

• Gaznelileri %90 bu memlekette tanımaz

0|0
    0|0
  • sınavdan sınava
    az mı çalıştık kopya çektik

0|0
    0|0
Yükleniyor...