Samimiyetle bir soru soracağım arkadaşlar genel kültürle ilgili siz de samimi cevaplar verin lütfen?

19 yaşındayım ve son 4 senemi birini severek onun dışında kendimi dünyaya kapatarak tamamen boş geçirdim. Az çok dizi izlerim. Film çok izlemem. Kitap çok okurum ama faydalı kitaplar okumuyorum bence hep kurgu yani. Kendimi yetersiz görmeye başladım. Özellikle siyasi konularda ailemin veya çevreöin bana dayattığı şeyler doğru da olsa tamamen bilmeden kabul etmek istemiyorum. Bir konu açıldığında kendimden emin olarak konuşmak istiyorum. Lütfen bana siyasi konularda sağlam güvenilir ve okunabilir kitaplar önerir misiniz. Ve beğendiğiniz belgesel tarzı şeyler. Şimdiden çok teşekkür ederim.

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• Kitapların hepsi yalandır. mesela şöyle bir örnek vereceğim. Bugün etrafındaki tayyip severleri ve tayyip düşmanlarını görüyorsun. Bundan 100 sene sonra eline bir kitap geçti diyelim kitap 2037 yılında yazılmış. Eğer o kitap bir tayyip severin elinden geçmiş ise Tayyibi büyük lider sanarsın ama eline bir tayyip düşmanının yazdığı kitap geçerse Tayyip vatan haini şerefsiz diye kalır aklında. o yüzden özellikle siyaset yalandır ne sağcı haklıdır ne solcu kimse kimseye doğruyu anlatmaz. Mesela sana başka bir örnek ak parti yanlısı bir kurum var 15 temmuz gecesi çalışanlarına mesaj atıyor herkes dışarı çıksın diye arkadaşlar bilmem nerede toplanıyoruz gelmeyenle olaylar sonrası görüşeceğiz gibi msjlar adam dönüp yüzüme bakıp gitmez isem işimden olurum diye mecbur olay gününü dışarıda geçirdi. Yani dışarıdan baktığında anlayamayacağın kadar karışık şeyler. O yüzden sen hangi düşüncede isen o düşünce sahibi insanların yolundan gideceksin. Karışık anlat anlat bitmez :D

2|0
    0|0
    • 2ay

Ne demek istediğini anladım. Uzun uzun anlatma zahmetine girdiğin için çok teşekkür ederim :)

• 2ay

Rİca ederim :) Benim bildiğim tek bir şey var, eğer batıdan övgü alıyorsak yanlış yoldayız eğer batıdan olumsuz görüş alıp ülkemiz zor dönemler geçiriyorsa doğru yoldayız. Çünkü onların uşağı gibi olduğumuzda sorun yok ama çaktırmadan sömürülüyoruz. Ne zaman onların sömürgesi olmamak için ayaklansak kürt sorunuydu savaştı iç karışıklıktı darbeydi bilmem neydi bunlarla uğraşıyoruz. Dünya siyesetini öğrenmen için sana 2 ip ucu bunlar sağlam ve bilinen kaynaklardır. Rockefeller ve rockeschilder ailelerini araştı ne olduklarını öğren. Google ye falan yaz 2 saat sonunda dünya düzenini aşağı yukarı öğrenirsin. Ondan sonra da biz niye bu kadar sıkıntı yaşıyoruz onu kestirebilirsin diye düşünüyorum. Oha ya uzun uzun yazıyorum ama siyaset konuları konuşmayı sevmem sözde :D

En İyi Kız Görüşü

• Kişisel gelişim kitapları oku. Siyasi alanda gelişmek içinde farklı görüşler içeren kitaplar oku. Daha sonra kafana yatan şeyi bulacaksındır ve kendi fikirlerini oluşturacaksındır.

1|0
    0|0
    • 2ay

Teşekkür ederim😊😊

Erkekler Ne Diyor 7

• uzay bilimine meraklıysan evrenin ucuna yolculuk izleyebilirsin çok faydalı ve herkesin neredeyse bir yerden duyduğu kozmozu izleyebilirsin kitap olarak var bir kaç tane ama şimdi tam ismi aklımda değil ama carl saganın yaşamın sırları kitabı iyidir mesela

1|0
    0|0
  • Oltada ki balik Turkiye, Bay Pipo, İmamlarin ocu, Muazzez İlmiye Cig Uyanin Artik. Bunlarla basla.

1|0
    0|0
  • siyasi konularda şöyle yapcan herkesin ne dediğine bakcan sonra kendine uygun olanını seçeceksin veya kendi yeni görüşünü ortaya atacaksın

1|0
    0|0
  • Bu devirde ne oldugunu cozebilmen icin osmanli siyasetine gitmen gerekir 2. Abdulhamit donemini kavrarsan bugunku siyaseti de anlarsin. Bunun icin filinta dizisini izleyebilirsin.

1|0
    0|0
  • genel kültür mantığa dayalı biraz yaşanmışlığa

1|0
    0|0
  • erdal sarızeybek - büyük suikast ı oku

1|0
    0|0
  • kozmoz belgeselini izle

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bence siyaset ogrenilmeden once tarihi, osmanlı donemini iyi kavramak gerekiyor bu yüzden yavuz bahadıroğlunun kitaplarını okuyabilirsinil mesela

0|0
    0|0
Yükleniyor...