Nasil kültürlü olurum?

Psikolojik rahatsizligim var bu yüden 5 yildir evdeyim sebebini vs sormayin.

Yurtdisinda da yasiyorum Ama hic kültürlü degilim. Konusamiyorum konusacak konu bulamiyorum kendi fikirlerim yok. Ne yapmam lazim?

Film ve dizi mesela izlemen kitap okumam ingilizce bile bilmiyorum. Kendimi ezik gibi hissediyorum.
Baska sehir ülkeler gezmedim , konser ve müzeye gitmem.

nerden baslicam ne yapmam lazim hangi birinden baslasam :(

lütfen yardim edin önerilerinizi bekliyorun

Güncellemeler:
2ay Arkadaslar yardimci olursaniz sevinirim

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• Haberleri takip et, kitap oku, gez, kendi degerini bil, özgüvenini yüksek tut, insanları tanı, onlara değer ver, her birinin anlatamadığı ama içinde koskoca bir dünya olduğunun farkına var. Olmuyor ama deme, olur. Yap.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Önvelikle en azından evde söz hakkın olsun , annen bir şeyleri sana sorsun bunu nasıl yapayım diye

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• -Kitap okuyacaksınız!
    -Film izleyeceksiniz!
    -Dizi izleyeceksiniz!
    -Gazete okuyacaksınız!
    -Bulmaca çözeceksiniz!
    -Belgesel izleyeceksiniz!
    -Pencereden dışarı bakıp hayatı izleyeceksiniz!
    -Eşiniz ile konuşmaya çalışacaksınız!
    -Bol bol farklı şarkılar ve müzikler dinleyeceksiniz!
    Veee her şeyden önce kendinizi "ezik" hissetmeyeceksiniz!

0|0
    0|0
    • 2ay

isteeee nerden baslasam? Faydali kitap Film dizi önerirmisiniz?

• 2ay

Tesekkürler 👏

• 2ay

Rica ederim.

• Önce kendine ilgi alanları belirleyecek ve ilgi alanlarından başlayacaksın

0|0
    0|0
  • amaç okumak öğrenmekse canın neyi istiyorsa onu öğren bence, önce meraklı olmak gerek. atıyorum bir film izle, izlerken not al veya izledikten sonra aklına gelenleri araştır. kitap için de geçerli, takıldığın şeyleri araştırınca çok şey öğrenirsin

0|0
    0|0
  • Hayır ezik hissetme lütfen ben istersen yardımcı olurum bu konuda. Çizgi Dizi kitapları okuyarak başla. mesela çocuklar için dünya tarihi diye beş ciltlik resimli müthiş bir kitap var onu al. Daha sonra ntv cep dizisi var onu al. İnternetten de bir bak. Youtube da da khanacademyturkce ve teded kanallarına bak, Ted edin bircok videosunu türkçe altyazılı izleyebilirsin. Kesinlikle arkadaşlarına beş kat fark atacaksın

0|0
    0|0
  • Kitap okumadan kulturun yanindan bile gecemezsin.

0|0
    0|0
    • 2ay

Tavsiyelerin var mi? Nerden baslicagimi bilmiyorum ve aklima kalmiyor okuduklarim Yani birine anlatamiyorum

• 2ay

Homerosun eserleri de guzeldir İlyeda ve Odyassa destani yeni okumaya baslayanlar icin bile heyecan vericidir. Sonradan Tolstoy ve Dosdeyevskiye de gecis yapabilirsin boylece.

• 2ay

😒👏 Tesekkürler

• Araştırmayı seviyorsan internet bile yeter.

0|0
    0|0
    • 2ay

Sence seviyormuyum ki bu haldeyim :( hicbirsey aklimda kalmiyor

• 2ay

İstek olmazsa hiç kimse bir şey yapamaz. Sen isteyeceksin önce.

• biraz kafa patlatmak dirsek çürütmek gerekir. öyle rüya görür gibi olmuyor. genel kültür yetenek seti al hepsini bitir o zaman düşünce yapın bile değişir

0|0
    0|0
  • Ağır olmayan akademik kitap okumalardan başlayabilrsin. Sosyal ortamlara katılıp sık sık gezinti yap. Bu şekilde insanlarlamkaynaşarak genel kültürünü geliştirebilirsin.

0|0
    0|0
  • Muhabbet etmek istersen mesaj atabilirsin. Atamiyorsan takibe al ben yazicam sana

0|0
    0|0
  • madem ingilizce bilmiyorsun niye yurtdışındasın

0|0
    0|0
    • 2ay

belki yasadigim ülkenin ana dili farklidir ve ben o dili biliyorum sadece olamaz mi?

• yaşadığın ülkenin tarihini araştır

0|0
    0|0
  • Kitap oku günde 1, 2 saat

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Youtubeyi aç merak ettiğin herseyi izle

0|0
    0|0
    • 2ay

iste Neyi merak ertigimf bilsem icim bos

• 2ay

Hangi konuda zorlaniyorsan veya kafana bişey takilmistir çevrede duyduğun ona benzer şeyler

Yükleniyor...