Sayı Sorunları :D?

Türkçe'de 1 milyon, 1 milyar ve 1 trilyon dememiz doğru bir ifadeyken, neden 1 on, 1 yüz veya 1 bin dememiz doğru değil? Bu bir çelişki değil midir? Ya hiçbir sayı basamağının başına 1 gelmemeli ya da bütün sayı basamaklarının başına 1 gelmeli, eşitlik olmalı :D?

0|1
6|2

En İyi Kız Görüşü

• Roma rakamlarında 1 2 ve 3 ün I II III olması ve 4 ün IIII olarak devam etmemesi gibi. Çok sinir olmuştum ilkokulda bunu öğrendiğimde

0|1
    0|0
    • 2ay

Roma rakamlarına göre en fazla kaç yazabilirsin? Roma rakamlarına göre 4 milyon 999 bin 131 yazarsan sana hem +1 puan hem de eig vereceğim :D

• 1ay

Teşekkür ederim

• 1ay

Biraz geç gelen teşekkür oldu ama birşey değil :-)

En İyi Erkek Görüşü

• sözcüklerin hangi dilden türediğine baktım ben, on yüz bin Türkçe kökenli diğerleri ise yabancı dil kökenli, yüz bin derken bile 1 gelmiyor başa. [Tarihteki ilk onluk sistemi de Türkler bulmuştur (askeri alanda), bu da içimden geldi]

0|1
    0|0
    • 2ay

Milyon, milyar ve trilyon aslında Türkçe olmadığı için başlarına 1 gelebildiği düşüncesi doğru olabilir.

Kızlar Ne Diyor 5

• Haah. gece gece beynimin icine nüfus ettin Mahmut Tuncer modunu açtın sorular kafamın içinde halay çekiyo be

0|1
    0|0
    • 2ay

Oturmaya mı geldik buraya, hadi halaya devam :D Tey tey tey tey :D

• 2ay

Ardından yanımıza Madagaskarlı İbrahim gelir :D Madagaskarlı İbrahim'in söğüş lokantası vardır, bu lokantanın ismini Savaşma Söğüş koymuş :D Sonra bu lokantanın camına "eleman alınacaktır" yazan kağıt yapıştırmış. Sonra lokantada çalışan bir eleman bu yazıyı görünce alınmış :D

• 2ay

ayyyy iğrenç be :D

• Haklisin😂

0|1
    0|0
  • Haklısın, mantıklı.

0|1
    0|0
  • Bu sorudan matematik seviyeni anlıyoruz...

0|1
    0|0
    • 2ay

Ben şakasına Türkçeyle ilgili bir soru soruyorum, matematik seviyemi anladığını söylüyorsun. Matematikle ilgili bir problem sormadım ki matematik seviyemi anlayasın.

• 2ay

Doğal haliyle güzel olan kızlar gerçekten güzel olan kızlardır :-) Duyduğuma göre felsefeye ilgin varmış :-D Lisedeyken benimde felsefeye ilgim vardı, hatta okulda lakabım filozoftu :-D Üniversitede felsefeyle alakası olmayan bir bölüme geçince felsefeyi bıraktım

• 2ay

Teşekkürler bana da miço derlerdi (nietzsche'yi miço zanneden kitapçı geyiği bir ara vardı nette)

• 1 on ne allah askina

0|0
    0|0
    • 2ay

İşte bende neden milyonun başına 1 geldiğinde garip durum olmamasına rağmen onun başına 1 geldiğinde garip durum olduğunu sooruyorum :D Hepsi sayı basamağı işte, aralarında fark yok :D

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...