Türkçe Olimpiyatları ve yabancı ülkelerdeki Türk Okulları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sadece başlıktaki soruya cevap istiyorum. Siyasal veya dini eleştiriler beklemiyorum.

Teşekkür ederim :)

Güncellemeler:
olaya gerekli gereksiz gibi yorumlar yapanlara teşekkür ederim. beklentim buydu

bu siyasi bir etkinlik değil dini birşey hiç değil bunu da belirtelim

0|0
5|6

En İyi Erkek Görüşü

• Çok güzel. Her sene takip ediyorum. Siyasi ya da dini bir etkinlik değil ki bu. Çocuklar var orda. Tertemiz çocujlar dilimizi konuşuyor. İlla çomak sokacaklar...

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 5

• Güzel ülkemdeki insanların kendi özdillerine yabancılaştı(rıldı)ğı ve kendi öz kültürünü,dilini önce öğrenmesi gereken kişilerede Türkçe öğretildiği, yabancı oldukları dili ne kadar öğrenebildiler kendi özlerinden ne kadar uzaklaştılar diye yarışmalara sokulup anlamını kavrayamadığı marş veşarkılar söyletilen bir zamandayız. Bunun adı bana göre "kültür emperyalizmidir".

Bu ülkenin birçok okulunda yazıcı,bilgisayar, kitaplık vb gereçler eksik iken, yabancı okullarda okuyan öğrencilerin kişi başına bir bilgisayar düşebilecek kadar donatılabilmesine anlam veremiyorum. Buna bir açıklama getirebileni içtenlikle dinlerim.

Siyasi ve dini açıdan fikir belirtmemek şartı var ise kısaca şunu söyleyebilirimki; kendi ülkemde İstiklal Marşı şairinin kim olduğundan haberi olmayan bir nesil yetişiyorken, bu ülkeye komşu bile olmayan kıta ülkelerindeki çocuklara İstiklal Marşı'nı ezberletip okutmayı doğru bulmuyorum.

1|0
    1|0
  • siyasi ve dini bir konuyu bu şekilde eleştirmeyeceksek cevap vermeye de gerek yok bence

1|1
    1|2
    • CEVAP için teşekkür

• bu cevaptan çok fikir beyanı.sorunu karşılayacak bişey yok burda :)

• CEVAP yorumları

CEVAPLAYAN

bu cevaptan çok fikir beyanı.sorunu karşılayacak bişey yok burda :)

• güzel bir organizasyon.dilimizi yaymamız dünya dili yapmamız lazım.

3|0
    1|0
  • cemaatin okulları cemaatin olimpiyatları

1|1
    3|3
  • Fethullah gülen hareketinin hareketlerini itici buluyorum

1|2
    2|1

Kızlar Ne Diyor 5

• Çok gereksiz bi' organizasyon.

Ayrıca siyasi ve dini olarak eleştirmeyeceksek neden fikrimizi sordun, ne açıdan eleştirelim?

0|2
    4|2
    • +665 en iyi cevap.

hem siyasi hemde dini olan birşey konusunda böyle bir kısıtlama açıkça konuşmayın demek. ya da sadece övgüleri alalım demek.

• O zaman düşüncemizi sorma..

Olumlu yanıt bekliyorsun bariz.

Ne saçma..

• BİNLERCE ARTI SANA

• siyasal bir yorum ve eleştiri beklemediğini söylemişsin fakat ben bu olimpiyatları siyasetten bağımsız düşünemiyorum . ama bunun sorumlusu ben değilim. fethullah gülenin ta kendisidir..bu ülkede cemaatin eli değen bütün organizasyonlardan midem bulanıyor

0|0
    2|0
  • bir sürü ülkenin vatandaşı senin dilini su gibi konusuyor. bu kadar gurur verici bişey var mıbilemiyorum..

2|0
    0|0
  • cemaat olsun ya da olmasın türkçemin dünyada konuşulması beni çok mutlu ediyor.

1|0
    0|0
  • Biraz önce Türkçe olimpiyatındaydım. Açıkçası bunda art niyet göremiyorum.

2|1
    0|1
Yükleniyor...