Neden yaşıyoruz? ne için, kim için..

bu dünyada yaşama amacımız ne için kim için.. inançsız biri değilim ama oldukça sık gelir oldu bu soru aklıma.. 30-50 en fazla 60 sene sonra ölüp gidecez.. bu kadar çaba neden.. yaşamak için?

0|0
6|2

En İyi Kız Görüşü

• Amacini bulup mutlu olmak icin.. herkesin amaci kendine gore degisir sen unlu olmak istersin bn insanlara yardim etmek vs vs..

0|1
    0|0
    • amacım yok benim:(

• Liseyi bitirdikten sonra universiteye baslamadan once kendilerine bir yil ayiriyorlar sadece isteikleri seyleri ya da denemek istediklerini dunya turu falan filan sonra ne yapmak istediklerine karar verip universiteye basliyor burda uniye girmek zor bitirmek kolay orda girmek kolay bitirmek zor cunku biz gibi lisede gereksiz bilgilerle donatilmayip unide donanimlasiyorlar

Kızlar Ne Diyor 5

• seni bilmem ama ben kendim için yaşıyorum

0|1
    0|1
  • Aslinda hepimizin yaradilis sebebi ayni . Hrpimiz Allah'a kulluk etmek onun rizasini kazanmak icin yaratildik. Obur tarafi kazanmak icin yasiyoruz. Su ezani her dinledigimde icime huzur doluyor ve aklima su soru geliyor " Bu gun ebedi dunya icin ne yaptim ?". O ezanin tek amaci namaz kilin demek degil bence. Allahi bize 5 vakit hatirlatiyor. Ben namaz kilmiyorum mesela ama boyle seyler dusununce kendimi huzurlu hissediyorum. Aslinda obur tarafi da kendimiz icin , kendi rahatimiz icin kazanmak istiyoruz. Yani kisaca kendimiz icin yasiyoruz. Evet sanirim ozeti bu. Boyle dusunuyorum.Derin konular tabii. Ancak cikmaza girdiginde tek cikisin bu olduguna inaniyorum.

0|0
    0|0
    • allah bizi neden yarattı.. kendisine kulluk etmemiz için.. bizim kulluğumuza ihtiyacı mı var hayır yok.. o zaman neden yarattı..

inançsız biri değilim.. fakat bu sorularda kurcalamıştır hep aklımı

• Arastirdiginida bilmiyorum. Ama buradaki cogu insan sadece kendine ogretilenleri biliyor. Bende dahil. Sen cevabini ogrenmek istiyorsan daha.iyi bilen birine sormlisin. Sorduysan ve yine de ayni dusunuyorsan bilemeyecegim.

• yes sorrmadım ama.. soranı gördüm.. ve aynı cevaplar veriliyor hep.. ben de aynı düşünüyorum

• hayattan keyif almak için

0|0
    0|0
  • Dini inanç eksikliğinden böyle düşünüyorsun dini inancını güçlendirmeye bak.

0|0
    0|0
    • sanmam.. şu dünyaya neden geldiğimizin, yaşamamızın bir sürü açıklması var.. hiç biti mantıklı gelmiyor nedense:(

• bende dini inanç eksikliği yok.. :) sadece kafama takılan sorular var..

• Dinin inanç eksikliği olmasa aklında hayat ilgili sor işareti olmaz çünkü dinde herşeyin bir açıklaması var , tabi senin mantığına uymaması ayrı birşey.

• tabikide kendim için

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• dostum uğraşmadan amaçsızda dünya geçmiyor be şuan amacım yok açık liseden okuyorum ne çalışıyorum ne ediyorum kocagün evdeyim 1 süre sonra insan bunalıyor illa bir amaç gerek.

0|1
    0|0
  • kalıcı şeyler bırakmak tatmin edici yaşamaya değer..

0|0
    0|0
Yükleniyor...