TÜRK OLMAYI ATATÜRKTEN İBARET SAYANLAR HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Bütün sol görüşlü kişilerin karşıdaki insanlara ATATÜRK olmasaydı ingilizler ananızı beceriyor olurdu diyor herkes ama sanki copy paste yapmışlar. TÜRKLÜK sadece ATATÜRK olduğundan itibaren mi var. TÜRK olanlar zatenATATÜRK seVer tapaR bu nasıl bir cümle ya. iyi de sizin yobaz dedikleriniz ATATÜRKlaf etmiyor ki siz ceddinize laf söylüyorsunuz. gerek burda gerek başka sitede görüyorum kim söyledi ALLAH aşkına iyi bir kelime öğrenmişler ingilizler ananızı beceriyordu hey ALLAHIM. Peki SELÇUKLU DEVLETİ. OSMANLI bunlar gavur muydu. OSMANLININ yönetim şeklini yeren zihniyetlere sesleniyorum o yönetimle de olsa kaç yüzyıl dünyaya hükmetmiş bir devletten söz ediyoruz. biz OSMANLIYA laf ettirmediğimiz gibi ATATÜRKe de laf etmiyoruz saygı duyuyoruz sorarım size ilkokula başladıĞımızda kim osmanlıyı biliyordu ben 7. sınıfa gelene kadar osmanlıyı bilmiyordum. bu tarz yazılar OSMANLIYI kötüleme politikası, yobaz denmek. çevremdeki insanlar anıtkabiri bir kabe olarak ATATÜRKÜ haşa ALLAH olarak görüüyor. bir tartışma oldu mu PEYGAMBERLERE dine en önemlisi KURANA ve ALLAHA laf söylemek özgürlük ama iş ATATÜRKE geldi mi kardeşim sen npyn ya ATATÜRKTEN BAHSEDİYORUZ OLUYR. tarih bir bütün bir devir kapanır bir devir açlır fakat siz tarihinize sahip çıkmıyorsunuz cıkanlara da yobaz diyorsunuz. başka cümleler kurmayı deneyin. tek bir yazara bağlı kalmayın tarih kitapları okurken ve ayrıca bu sorunun altına kötü yorumlar yapmayın küfür kullanmayın...TÜRK OLMAYI ATATÜRKTEN İBARET SAYANLAR HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ??

3|2
8|19

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdi şöyle oluyor, bütün olay islam dinini kabul etmemiz ve her geçen gün araplaşmaya başlamamızla koptu, 89 doğumlu biri olarak ilkokul olsun ortaokul lise olsun, Atatürk'ün hayatından çok Osmanlı devletinin tarihini öğretirlerdi. Dolayısıyla hem çok koyu bir Osmanlıcıydım hem de Atatürk demeyi anne baba demekten önce öğrenmişim. Yani ikisi birbiriyle kıyaslanacak bir şey değil kesinlikle, Kaldı ki Atatürk'te gayet seçkin bir Osmanlı askeriydi. Fakat şöyle bir şey var, Osmanlı'yı osmanlı yapan ve 600sene hüküm sürmesini sağlayan Türklerdi, ne zaman ki saraya Arap padişahlar girdi, ne zaman ki yabancı eşlerle evlilikler başladı, Osmanlı tepetaklak oldu, bilimde çığır açan bir imparatorlukken bir anda din yüzünden tüm bu bilim olayından uzaklaştılar. Sokaklarda insanlar açlıktan kırılmaktayken sarayda arap soysuzları hareminde fındık kırıp varlık içinde yaşıyorlardı. Artık kaçacak bir yer olmayınca teslim olma yoluna giden ve kendi g*tünü garantiye alıp halkını sömürgeleştirmeye karar veren padişaha karşı Osmanlı kumandanı Mustafa Kemal ki 7 göbek Türktür! Türk teslim olmaz bilinciyle, iç güdüsüyle, halkı ayağa kaldırdı ve güzel ülkemizin onurumuzun bayrağımızın bağımsızlığı için zorlu mücadeleler verdiler ve yok olmaya sürüklenen bir kültürü bir mirası hayata döndürdüler, iktidar ya da güç sarhoşu olmadığı için Kral padişah ya da türevleri olmak yerine Cumhuriyeti getirdi. halka seçme ve seçilme hakkı tanıdı, herkesi eşit saydı, bütün ülke devletlerini ayağına çağırdı, dünyanın ilk barış antlaşmasını imzalamaya işgalci güçleri ikna etti, artık Türk kültürünün kaybolmaya yüz tuttuğu bir topluluğa Türk olduklarını hatırlattı ve iktidar sürecini olabildiğince kısa tutup bir öğretmen olarak hayatına devam etti. Buraya kadar her şey tamam. Osmanlı düşmanlığı ne zaman başladığına gelecek olursak ki evimde tuğralar asılı olan ben bile artık iğrenir oldum. Bu Osmanlı savunuculuğu ve Atatürk düşmanlığı son 13 yıldır sürekli bize dayatılan ayrımcılık yüzünden...

1|1
    1|0

En İyi Kız Görüşü

• Güzel bir tarihimiz var. Destanlar yazmış kahramanlarımız var. At gözlüğü takan çoğu insan kirletiyor bunları. Bence belli bir düşünceye bağlı kalmamak lazım. Kimi zaman solcuyum kimi zaman sağcı, kimi zaman laikliği savunurum kimi zaman şeriatı. Çünkü sadece bir tane doğru yoktur. Yanlış olan fikirler değil, o fikirleri kirleten biz insanlar.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Yazıyı sonuna kadar okuyun !!! ister seve seve ister zorla bu adamı sevmeyebilirsiniz ama saygı duymaniz şart. Özelikle bayanlar kâfir dediniz adam erkeklere tek eşlilik getirdi iki olsun baro denildinde hayır 1 dedi. Miras hakkı verdi. kadın erkek eşitliği getirdi. Bayanlara seçme seçilme hakkı verdi. Ayrıca bir yoneticiyo namaz kılmıyor zampara falan diye sorgulayamazsiniz o onun OZEL HAYATİDİR onun sadece devlet için yaptıklarını sorgulayabiliriz. İsterse monarsiyi kaldırmaz kendi geçerdi ama yapmadı o halkını milletini seven bir adamdı kemiklerini sizlatiyotuz adamın. yok namaz kılmıyor yok şey yapmıyor. Namaz kılan kişi illa duruatmu olacak? Veya kılmayan kişi serefsizmi olacak? Bu kişiliğiyle alakalıdır bir kisiyi ibadetiyle diniyle sorgulayamazsiniz. Size İSTANBULU 19 yaşında fetheden FATİH SULTAN MEHMET in bir lafını soyliyim. Bir insana namaz kılıyordu ibadet ediyonmu gibi Allah (c. c)'u tarafından sorulacak sorular sorulmaz. Karnın tokmu halin vaktin yerinde mi bir ihtiyacın varmı? Kulun kula soracağı soruları sormaliyiz. Demiş bence de doğru demiş çünkü kişinin yaptığı şey Allah (c. c) ile kendi arasindadir. Bizi ilgilendirmez benim yapımı seni senin yaldini beni onu onurunu ilgilendirmez. ayrica kâfir dediniz adamin laiki getirdi. Su an turkiyede dönen laiklik Atatürkün getirdi laiklik değildir. Atatürkün laiklik ilkesinde din vicdan ibadet özgürlüğü vardır kimse karnın ibadetine dinine düşüncesine karışmaz yazar bunu sonradan gelen ahmak adamlar değiştirdi. Su anki cumhuriyet halk partisi lideri ve yönetimi koplen değişmeli çünkü Atatürkün ilkelerini yerine getiren hainletdir. Bir kemalistim ama asla bir CHP li değilim bir bozkurtum ama asla MHP li değilim AKP nin düşüncelerin yarısını falan onaylıyorum onaylamadı şeylerde var. turkiyede parti tutamıyorum çünkü yönetecek kapasitesi olan bir adam yok ama düşüncelerini tastiklrdiklerim var ama tutamıyorum.

1|1
    2|1
  • Atatürk olmasa dünyaya geleceğini nerden biliyorlar anlamış değilim herkez evliya olmuş. Tamam Atatürk'e ne diyorlarsa desinler sonuçta bu toprak için savaştı ama diğer İnsanlarımızı görmezlikten gelmeyin örneğin. Fatih Sultan Mehmet vs vs.

2|0
    0|0
  • yani cogu sol goruslu insanimiz Ataturku savundugunu sanarak baska fikirleri baska dusunceleri savunuyor osmanlinin kisitlayici kadini ikinci planda tutan bir devlet yapisina sahip oldugunu soylerler ancak bu soyledikleri sozler gercegi yansitmazlar ornegin ataturk chp yi turk milliyetcisi bir parti olarak kurmustur ataturk turk tarihini arastirmayi seven ve savunan biriydi bunun icin 1931 yilinda turk tarih kurumunu kurarak arastirmalar yapilmasini istemistir ve ilk turk kagit paralarinin ustunde bozkurt sembolleri vardir aslini inkar eden bir insan bunlari yapmazdı fakat ataturkten sonra gelen kisiler ulkeyi kokenlerinden daha cok batiya batinin ozentiligine itmistir ecdadi kotu tanismistir iste onlarin cocuklarida suanda fikirleri carptirarak yok Atatürk olmasa soyle olurdu boyle olurdu diyorlar ancak Türk buyuk bir millet ve tarihin her sayfasinda bir kahraman yetiştirmiştir o gun Atatürk olmasaydi kazim karabekir zaten ordusunu teslim etmemisti ve direnisi baslatmak uzereydi kazim Karabekir ordusu olmasaydi diye dusunmuyorlar

2|1
    0|1
  • ama ATATÜRK sayesinde devam ediyor türklük üşkeyi bölünmekten kurtardı onun dışında zaten 3.4. sınıfta osmanlı anlatılıyordu derslerde ve tam dersi var senin desğinin ATATÜRK laf serpest ama peygambere kurana allaha müslümanlara sövmek vatan hainliği öyle diyorlar

0|0
    0|1
  • Hocam şimdi Atatürk iyi bir komutan eyvallah lafım yok. Fakat bizim tarihimizdeki tek iyi komutan Atatürk değil herkesin Atatürk e saygı duyması gerekir sevmesi şart değil fakat biz 1923 de doğmuş bir millet değiliz. Ha şu yok Atatürk olmasaydı ecdadın yunan olurdu diyenleri de bir çift lafım var kendileri nerden biliyor geleceğin veya kaderin koşullara göre nasıl değiştiğini haşa Allah olmuşlar Türk milleti esaret altında yaşayacak bir kimliğe hiçbir zaman sahip olmadı olmazda elbet Anadolu bağrında başka komutanlarda vardır başka yiğitler de Atatürk olmazsa benim dedem niye yunan oluyormuş yani şimdi fatih yetrine vefat eden kardeşi gelseydi tahta İstanbul fetih olunmazmıydı böyle şeyleri bilemeyiz asla fakat bazı sabit görüşlü arkadaşlar bu konuda fikirlerini sabit tutmaya devam edecekler...

1|0
    0|0
    • 2ay

işte bende tam olarak bundan bahsediyorum

• Var ol,
    Kan önemli kan.
    Atatürk'te bu yüce atalarımızın taşıdığı Yüce Türk kanını taşıyordu.

Tanrı Türk'tür, ordusu tektir.

0|1
    2|1
  • Sırf şurada Atatürk u nasıl kötülerim Osmanlıyı nasıl yuceltirim diye paylaşım yapıyorsun ama seninle polemiğe girmeye niyetim yok çünkü saygın olsa bunları buraya yakmazsin. Sana tek birşey söylüyorum insanlar ölür ama eserleri bir ömür yaşar. Kim kime ne bırakmış otur dusun bakalım.

0|1
    1|1
    • 2ay

Kardeşim hiçbir hakaret ve kötü söz içermeyen bir yorum yazacağım. Bence yanlış düşünüyorsun. Şuanda okullarda öğretilen ve Atatürk hakkındaki bilgilerin çok büyük kısmı yalandan ibaret bilesin. Sadece biraz araştırmanı istiyorum eminim sende benim gibi düşüneceksin. Bilmemek değil öğrenmemek, araştırmamak yanlıştır.
      (Araştırmacı ve tarihçi eğitim görevlisiyim)

Sağlıcakla kal 😄

• 2ay

Bide şu mevzu var. Herkes diyorki "atatürkün günahları o ve Allah arasındadır bizi ilgilendirmez"

Öyle diyorsunuz ama bal gibi de ilgilendirir.

Dinimiz gereği bir yakınımız, akrabamız, komşumuz, arkadaşımız veya tanıdığımız herhangi bir insan bir günah işlediğinde bizde onun günahına örnek oluyoruz.

Örnek vermek gerekirse bir arkadaşımız Allah korusun zina etti ve bize anlattı. Veya anlatmadı ama biz durumu anladık.

Bu durumda bizde o günaha giriyoruz. Bir müslüman olarak toplumumuzdan sorumluyuz. Sade tanıdıkta değil toplum diyorum. Eğer büyük kitlelere ulaşıyorsak, kötü bir davranışımız varsa ve toplum da bundan etkileniyorsa çok büyük vebale giriyoruz.

Tabi biz o kadar büyük çaplı insanlar olmadığımız için sadece kendi çevremizden sorumluyuz.

Yani özet olarak bir arkadaşınız zina etti ve sizde ona yeter artık ne yapıyorsun diyip o kişiyi kötü yoldan kurtarmıyorsanız sizde o günaha giriyorsunuz haberiniz olsun.

• 2ay

Tabi onun yaptığı o, Allah ve sizin aranızda kalacak millete kesinlikle duyurmayacaksınız. Tabi zina dedikte daha küçük günahlar içinde geçerli. En basitinden bir arkadaşınız sevmediği birinin arkasından konuştu ve siz dur demediniz. O halde aynı günahı sizde üstleniyorsunuz.

Asıl konumuza dönersek atam dediğiniz şahsiyet çok büyük günahlar işlemiş belkide dinden çıkmıştır (Allah'ın kitabını hiçe saymak imanın şartlarına aykırıdır ve adamı dinden çıkarır)

Ve siz bu adamı övüyorsunuz. Tapacak derecede olanlar bile var. Biz en fazla "Allah razı olsun ülkemize azda olsa faydası oldu. Allah günahlarını affetsin" diyip geçebiliriz.

Ama onu heryerde savunmak, heleki "atam izindeyiz" demek çok büyük bir yanlıştır. Günahkar bir insanın izinden gitmek "Fethullah Gülen Hocam izindeyiz" demek kadar cahilce bir düşüncedir. Sonuç olarak ikisininde gideceği yer aynı gerisi bizi ilgilendirmez.

• Gideyim bir dövme yaptırıyım da vatansever olayım

1|0
    0|0
  • hayat sana güzel laa :D

0|0
    0|0
  • Peki ya Türklüğü osmanlıdan ibaret olarak görenler?

0|1
    1|1
  • Sinirlari asmadiktan sonra herkesin fikrinr saygi gostermrk lazim

1|0
    0|0
  • Bu tip insnalar, tarihini bilmeyenlerdir maalesef.

0|0
    0|0
  • Kendi hallerine birak

0|0
    0|0
  • Sadece ATATÜRK diyorum. Osmanli diye bişey yok. ATAM İZİNDEYİZ

0|1
    4|2
  • Sizler hiç bir zaman Atatürk e saygı duymadınız ve sürekli hakaret ettiniz. Sizin gibiler 14 yıla yakındır cesaret bulmuş medyada dahi Atatürk ü yerin dibine soktunuz. Senin taptığın adam Atatürk ü ve silah arkadaşını kastederek 2 ayyaş için diye cümle kurmadı mı? Yazar Mustafa Armağan, kafir ve Selanik pici dedi diye öldürülen Hoca Ahmet Eyyubi, Akp Büyükçekmece bld başkanı Cuma Bozgeyik, Nagehan Alçı, Yeni Akit gazetesi, Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Seyfullah Kaplan ve daha yüzlercesi. Atatürk e hakaret etmedi mi? Bunları google a yazarsan göreceksin doğruluğunu. Biraz utanmanız olsa hakaret etmiyoruz demeszin ki sizlerde hiç utanacak yüz yok. Bir kanıt daha sunayım buyur oku belki utanırsın.
    www.yeniasya.com.tr/.../ataturk-u-koruma-kanunu-kaldirilmali_121407
    Osmanlı yı övüyor kaç yıl dünyaya hükmetmiş diyorsun. Sen Osmanlı torunu musun? 1 gr zekan olsaydı bilirdin ki bizler Osmanlı nın toprağını savaşta elegeçirip vergi alarak toprağını işletme ve o topraklarda yaşama hakkı verdiği kişilerin torunlarıyız. Osmanlı torunu olanlar şu anda sesini çıkarmıyorken siz karacahiller Osmanlı savunuculuğu yapıyorsunuz. ÇÜNKÜ ONLAR GERÇEĞİN NE OLDUĞUNU BİLİYOR. Dedelerinin yabancı kadınlarla düşüp kalktığını soyunu değiştirdiğini ve o kadınlar yüzünden Osmanlı nın geleceğini alt üst ettiğini biliyorlar. Bak bakalım tarihe kaç padişahın eşi gerçek Türk? İsimlere sakın aldanma çünkü şehzade veren her yabacı kadının ismi değiştiriliyor Türk ismi konuluyordu. Osmanlıyı bitiren bu yabancı kadın sevdasıdır ve biteceği zaman yok olmaya yüz tutmuş toprakları kurtaran yoktan devlet kuran Türk olarak kalmamızı sağlayan da Sizin beğenmediğiniz hakaret ettiğiniz asıl BAŞKOMUTAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK tür. Hani olmasaydı yunan ingiliz pici olurdunuz diye bir geyik var diyorsun ya haklısın çünkü zaten o zaman bizler olmayacaktık. Ermenilerin zamanında köyleri basıp tecavüz edip hatta hamile kadınların karınlarını deşip öldürdüğü gibi yunanlı ve ingilizlerde aynısını yapacaktı.

0|0
    0|1
    • 2ay

Bunun kanıtı belli, 1974 e kadar yunanlılar Kıbrıs ta Türklere zulüm edip tecavüz vs ile insanları öldürmedi mi? Bırakın Artık Atatürk düşmanlığını. Saygı duyuyoruz diyorsun ya asla saygınız yok. Onu kabul edemiyorsun uz çünkü bunu size aşılamışlar beyniniz yıkanmış. Bizim Fatih e Kanuni ye Yavuz Sultan Selim e saygımız var. Osmanlı yı geliştiren büyüten bunlardı ama devamındakiler Osmanlıyı batıranlardır. Bunun sebebi de Yavuz, Fatih ve Kanuni gibi padişahların yabancı kadın sevdasıdır. Onlarla başladı diğerleriyle devam etti. Şimdilerde bunun sebebi eş yakınlarının saraya baskı kurmaması akrabaları ile halka baskı yapmaması gibi bahaneler gösterilmektedir. Kim padişaha baskı uygulayabilirdi o dönemde. Eşleri bile padişaha karşı gelemiyorken akrabaları ağzını açamazdı. Bir şey daha Osmanlı elegeçirdiği topraklarda halkın inancına dinine asla baskı uygulamadı. Olduğu gibi bıraktı ve kimse dininize karışmayacak demişlerdi. Peki sizler ne yapıyorsunuz. O alevi bu sunni şu şafi yuh be

• Hepsini okumaya gerek duymadim basliga bakarak crvap basit aptal solcu kesimden baska bir davranis mi bekliyordun yoksa? 😂 Onlar Atatürk ü ölumune savunur ama Atatürk hakkinda hikayelestirilmis ders kitaplarinin souledikleri hariç hicbir fikirleri ve bilgileri yoktur bu adamlardan bahsediyoruz.. Mantikli ve zekice hareketler davranislar beklemek sacmalik ;)

1|0
    0|0
  • Atatürk'ü sevmeyenin yedi sülalesini skym

1|1
    4|1
    • 2ay

Aynen Kardesim sevmeyenlerin anasını avradini s i k e y i m

• 2ay

Çağır benide, ya kansızları yobaz köpekler.

• 2ay

👍👍👍😊😊😊😊

• türklük elbeteki atatürkle baslamadı ama türkçülük yanı miliyetçilik ataturkle basladı

1|0
    1|1
    • 2ay

Kardeşim ermeni asıllı bir insanın Türkçülük Akımı' nı başlatması imkansızdır. Türkçülük- Milliyetçilik Akımı atatürkten bağımsız bir olgudur. Keşke atatürkçü kardeşlerimiz fetonunda atatürkünde hangi milletten geldiğini ve yaşama amaçlarının ne olduğunu bilseydide böyle konuşmasalardı 😄

Sağlıcakla kalın

Kızlar Ne Diyor 7

• Tüm liderlerimiz saygı ve hürmet görmeli, haklısın.

2|0
    0|0
  • tamamıyla haklısın kardeşim.

2|1
    0|1
  • Her konu gibi bu konuda da körü körüne bağlı olmak saçma. Sonuçta bir süreç bu. Aradaki bir kişiyi övmek, tüm süreci çöpe atmakla eşdeğer. Tabii ki Atatürk'ün değeri ve önemi konusunda ağzımı açıp tek bir şey demek haddime değil ama tek taraflı da bakmamak lazım. Sonuçta Atatürk'ü Atatürk yapan da tarihin bu şekilde ilerlemiş olması.

0|0
    0|0
  • Bunu yazanin yas kac

0|1
    3|0
  • Ben diğerlerinide çok iyi biliyorum da acaba bu kadar çok kişinin böyle sanmasının sebebi TÜRKLÜK kavramını ortaya tekrar koyduğu için olabilir mi?

0|0
    0|0
  • Sasani emri altındaki Kıpçaklar filanda var ordan biliyom sizi asds :D

0|0
    2|1
  • Asıl soru Atanın arkasın da Anadolu halkı olmasa ne olacaktı
    Atatürk hiç bir şey tek başına yapmadı Bu halk onu destekledi ve bu sayede Türkiye Cumhuriyeti kuruldu

0|0
    0|0
Yükleniyor...