Çok kitap okuyan okumayı seven arkadaşlar bakar mısınız bir :)?

Çok. kitap okumanın size faydaları ne oldu kendinizde kitap sayesinde oluşan değişimler farklılıklar neler?

0|0
6|14

En İyi Erkek Görüşü

• Kitap okumak bir hobi değildir gerekliliktir. Avrupa da kişi basi kitap 35 iken turkiyede 10 kişi den sadece 1 kişisi 1 kitap okuyor kişi başı 1 demiyorum 10 kişi 1 kitap diyorum bir millet bilimden genel kültür sanat edebiyattan ne kadar uzaksa ve usaklasiyorsa o ülke çok geridir ve asla gelişemez çünkü bilim ilerleyemez!!! Yılda 25_30 kitap okuyorum ve herkese zorla dayata dayata oturuyorum 50 yaşında anneme bile zorla kitap oturuyorum. Küçük kuzenleri olsun kardeslerim arkadaşlarım olsun zorla kitap tutrurum soru sorarım eğer okursa karşısında bir şey yapıyorum zorla zorla kitap okuma alistiryom. Bnce hobi olarak kitap okumayin :/

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Akıcı konuşma. Hızlı düşünebilme. Olaylara farklı acilardan yaklaşabilme. Empati kurma. Kelime haznesini genisletme. Kendine vakit ayırdığın için de mutlu olabilme. Benden bu kadar.

4|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Bir konuda sadece bir yazarla yetinmem. O kendi görüşünü de katmıştır. Onun yanında başkalarının da o konuda neler yazdığını okurum. Bu sayede karşılaştırma, tarafsız veya çoğul düşünme, yorumlama yeteneği gibi artıları oluyor. Ancak atıyorum a konusunda x yazarı okuyan insan bana göre taraflı okuduğu için bir öneriyi kabul edemeyebiliyor, konu hakkında tartışamıyor başka yazar okumadığı için. Okumak önemlidir, ancak farklı yazarları okuyunca bir değer kazanıp sana fayda sağlar.

1|0
    0|0
  • Klasiklerin çoğunu okudum, milli edebiyat dönemi kitaplarının çoğunu okudum. Tanzimatta toplum için sanat anlayışını benimseyen yazarların kitaplarınıda inceledim. Ne kattı bana dersen tarih bilgim büyük ölçüde arttı. Ve bazı görüşler gerçekten hayatını şekillendirmende sana yardımcı oluyor. Ayrıca kitaplardaki psikolojik analizleri kendinde görmen kendini tanımana da yardımcı olur. Güzel cümleler kurup kendini daha iyi ifade edebilmeye başlaman da cabası.

2|0
    0|0
  • Tarih kitabı okudum resmen içine daldım fatih sultan mehmed han göreve çağıracak gibi olayın içine girdim.

2|0
    0|0
    • 2ay

Osmanlı icin hangi kitapları okudun

• 2ay

Son osmanlılar, Abdülhamid'in kurtlarla dansı, fatih sultan mehmed han dirildi ve birçok kitap ama hepsi aklimda değil fakat bazıların'dan okurken çoo etkilendim gerçekten tarih kokuyor hepsi hatta gidip olaylar'ın yaşandığı yerleri gezmek istiyorsun.

• İletişim becerim arttı , kelime haznem çoğaldı, bilgim arttı mujabbetlere katılabilme oranım arttı, boş boş bakmıyorum,

2|0
    0|0
  • yüze yakın roman yirmi kadar felsefe ve sosyoloji üzerine kitap okudum. kesin olarak söyleyebilirim ki çok az bir faydasını gördüm ve kesin olarak söyleyebilirim ki okuduklarım başkalarının yorumundan öte bir şey değildi ne bir düşünceye sahip oldum ne de bir adım ileriye gidebildim. insan kendi zihinsel yeteneklerini geliştirmeyip düşünmez ve bir ülküye sahip olmazsa okudukların zihninden gider, geriye eskisi gibi boş bir zihin kalır. kitap okumanın yararlarından bahsedenler kitabın kelime haznesini geliştirdiğini, daha iyi düşünme ve yorumlama yeteneğine varıldığını söylerler. şahsi fikrim bunların kendilerinin tatmin olarak geliştirdikleri koca bir yalan olduğu yönünde. kitap okumanı tavsiye etmiyorum. ben okumayı bırakalı çok oldu.

0|0
    0|0
    • 2ay

Hiç böyle bir yorum beklemiyordum ilginç oldu..

• 2ay

@SeMPaTiK61 insanlar bilgiyi aradıklarını söylerler daha derine inerlerse aradıklarının bilgi olmadığını görürler.

• 2ay

@SeMPaTiK61 ben tc vatandaşı değil dünya vatandaşıyım.

• Neticesi: Kitap yazıyorum şu anda..

1|0
    0|0
  • Tarih falan okursan dünyanın düzenini, nasıl döndüğünü falan anlarsın.

1|0
    0|0
  • Yolda yürüyüşüne kadar birçok davranışını etkiler.

1|0
    0|0
  • Kitap ehlileştirir ama değiştirmez

0|0
    0|0
  • okumayı seviyorum ama o kadar. okumam

0|0
    0|0
  • Aramızda kalsın ama... onlar😐
    Boşlukları doldur. Hediyeyi kazan.

0|0
    0|0
  • hüseyin nihal atsız a sormak gerek, ama oda şu an yaşamıyor

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 5

• daha cok empati kuruyorsun sonra konusman hızlı ve akıcı oluyor bilgi dagarcigin ve kelima dagarcigin artiyor stresliysen okuyorsun stresin gidiyor (ben romantizim kitaplari hic okumadim o yuzden bunu diyorum bazilari romantizimi sevdigi icin kitabi takar ağlar streslenir) sen hangi türleri seviyorsun?

1|0
    0|0
    • 2ay

Ben kitap okumayı bir türlü sevemeyenşerdenim malesef :/ neleri kaçırdığımı farketmez istedim o yüzden sordum bu soruyu. Senin önerdiğin türler ya da kitaplar var mı :)

• 2ay

kalp hapishanesi (kisisel bir kitap) bilim kurgu egzantrik kitaplari oku seversin 😊

• 2ay

Aklımda mutlaka bakıcam çok teşekkür ederimm 😊😊💗

• Sınavlarda çıkan paragraf sorularını çözmemde büyük yardımı dokundu. ÖSYM'nin yaptığı sınavlarda Türkçe sorularının %90 ı paragraf sorusu.

1|0
    0|0
  • Okuduğunda kelime haznen artıyo hayal gücün gelişiyo bilgin arttığı için başka ortamlarda sohbete girdiģinde ne kadar kültürlü olduğun anlaşılıyo özgüvenin geliyo

1|0
    0|0
  • ygs 40 soruda 3 yanlış
    konuşmam
    hızlı düşünme
    bunlar faydaları

2|0
    0|0
  • bende hiçbir şey farketmedi galiba :'(

0|0
    0|0
Yükleniyor...