Nazım hikmet ran?

Nazım hikmetin asklariyla evlilikleriyle ve piraye hakkinda dusunceleriniz nedir? Siirlerini okuma imkani buldunuz mu sizce nasillar?

0|0
2|11

En İyi Erkek Görüşü

• Yalçın Küçük'ün ''nazım ölürken karısı yan odada başka erkekleydi'' sözü hep aklımda

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• nazım aşka aşık bir adamdır. ne piraye'yi ne de vera'yı öyle yüce sevdiğine inanmam. O o duyguya aşıktı, yoksa piraye'ye ölürken nasıl başkalarına giderdi ki?

şiirleri güzeldir ama, kalemi sağlamdır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• “Senin adını kol saatimin kayışına tırnağımla kazıdım Piraye” diyen Nazım'ın saatinde, Verâ yazıyordu. O gün aşk öldü.

0|0
    0|0
  • Aşka ve vatana hasret yaşamış ve yine ikisine de hasret ölmüş.
    Hapishane mektuplarından birinde şöyle yazar hatta;
    Hapisane müdürü geçen gün bana, “Evli misiniz?” diye sordu. Ben de “Nişanlıyım” dedim. Nişanlım benim! Yüzüğünü kalbimde taşıdığım, kalbime geçirdiğim sevgili! Sana öyle hasretim ki…Seni, seni, seni ve Memet oğlumuzu doya doya kucaklarım!

0|0
    0|0
    • 2ay

Off bu adami okurken iyi olamiyorum ya

• 2ay

Nasıl olabilirsin ki?
      Adama vatan haini demişler ama adam demiş ki;
      Dörtnala gelip Uzak Asya'dan Akdeniz'e bir kısrak başı gibi uzanan bu memleket, bizim.
      Bilekler kan içinde, dişler kenetli, ayaklar çıplak
      ve ipek bir halıya benziyen toprak, bu cehennem, bu cennet bizim.
      Kapansın el kapıları, bir daha açılmasın,
      yok edin insanın insana kulluğunu, bu dâvet bizim...
      Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine, bu hasret bizim...
      Yine hasret yine hasret...

• O adamın şiirlerini algılayabilmek için bile çoğu insan fazla kusurlu...

1|0
    0|0
  • Tanımıyorum

0|0
    0|0
  • Okuduğum şiirlerinde vatan , hapis ve bazen siyasi şeyler vardı ilgi duymadim birkaç şiiri hariç. Daha çok Ümit yaşar oğuzcan , cemal sureyya , atilla ilhan , orhan veli... okuyorum.

0|0
    0|0
  • Büyük şair. evlilikleri özel yaşamı beni ilgilendirmez

0|0
    0|0
  • şiirlerı guzeldır aşk hayatıyla ılgılenmıyorum

0|0
    0|0

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 1

• Ayran gönüllü
    Ama severim siirlerini

0|0
    0|0
    • 2ay

Off beni hep cok etkiler deli gibi sevip birden baska birine asik olabilen insan aska asik olan bir insan

• 2ay

Benim tarzım değil. Seven sevsin ama aşk 1 kere olsun

Yükleniyor...