Istihare duasi yapan varmi arkadaslar

netten arastrdim ama. pek anlayamadim..yapan varmi. bana aciklasa mesela su kisi hakkinda hayirlimi diyemi basliyoruz uyuyorz napioruz

0|0
3|6

En İyi Erkek Görüşü

• istihare namazı 2 rekat kılarsın ilk rekatta kafirun suresi ikinci rekattada ihlas okursun sonra bişey yiyip içmeden vede kimseyle konuşmadan sağ kolunun üstüne yatar uyursun hakkında hayırlısımı değilmi görmek istediğin şey için dua edeceksin ancak bunlar Allah rızası için yapılmalı ki görsende rüya ile amel edilmez istihare yerine istişare daha etkilidir

1|0
    0|0
    • istisare nedir

• istihare ruya ile degil kuran ile yapilir cunku ruyaya baska seyle mesele seytanda mudahile eder

• tEŞEKKÜRLER Caps Lock açık kalmış :D heyecanlandım vede duygulandım

Erkekler Ne Diyor 5

• Zaman istihare zamanı değil

istişare zamanı.

kalbi temiz niyeti halis inananları tenzih ederim

link

0|0
    0|0
  • İslam'da bir iş veya durum için hayırlımı değil mi olumlu mu yoksa olumsuz mu gibi durumları önce bir bilene danışma gerektiği ifade edilir. Ancak sağlıklı bir sonuca ulaşılamadığı zaman istihare yapılması uygun görülmüştür. Bunu da 2 rekaat namaz kılındıktan sonra dua edilir ve yatılır görülen rüyanın durumuna göre yorum yapılır.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Ah gizem ahh

0|0
    0|0
  • Böyle bir kültürüm yok üzgünüm.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• istiharenin duasi bu ama turkce tercumesin bilmiyorum arapca biliyorsan oku

«اللَّهُم إِني أَسْتَخِيرُكَ بعِلْمِكَ، وأستقدِرُكَ بقُدْرِتك، وأَسْأَلُكَ مِنْ فضْلِكَ العَظِيم، فإِنَّكَ تَقْدِرُ ولا أَقْدِرُ، وتعْلَمُ ولا أَعْلَمُ، وَأَنتَ علاَّمُ الغُيُوبِ. اللَّهُمَّ إِنْ كنْتَ تعْلَمُ أَنَّ هذا الأمرَ خَيْرٌ لي في دِيني وَمَعَاشي وَعَاقِبَةِ أَمْرِي، فاقْدُرْهُ لي وَيَسِّرْهُ لي، ثمَّ بَارِكْ لي فِيهِ، وَإِن كُنْتَ تعْلمُ أَنَّ هذَا الأَمْرَ شرٌّ لي في دِيني وَمَعاشي وَعَاقبةِ أَمَرِي، فاصْرِفهُ عَني، وَاصْرفني عَنهُ، وَاقدُرْ لي الخَيْرَ حَيْثُ كانَ، ثُمَّ أرضني بِهِ»

0|0
    0|0
  • aman internetten dini konular araştırılır mı bee yanında yörende hacı, hoca yok mu

0|0
    0|0
  • en iyi cevap seçtiğin çok güzl açıklamış ben arkadaşıma yaptrımıştım rüyada genelde yeşillk görülrse hayırlı oluyor ksiyah kırmızı renkler görülrse hayırsız .oluyor.ama rüyadan sonra istişare yapmak daha iyidir

0|0
    0|0
    • istisare ne demek ya

• bi kaç kişyle toplanıp araalrında fikir lerini söylenmesi olur yanlarını olumusz yanlarını birlkte çözülmesi

Yükleniyor...