Suudi Arabistan vatandaşı nasıl olabilirim?

Türkiyeden sıkıldım. Kutsal toprakları barından İslam ülkesinde yaşamak istiyorum

0|0
2|12

En İyi Erkek Görüşü

• Yabancılara Suudi Vatandaşlığının Verilmesinde Suudi Arabistan Tarafından Yapılan Yeni Düzenlemeler , 06.03.2012

Suudi Arabistan, yabancılara Suudi vatandaşlığı verilmesi konusunda yeni bazı düzenlemeleri hayata geçirmiştir. Yapılan düzenlemeler, “yabancı bir baba ile Suudi anneden doğan çocuklar” ile “Suudi erkekle evli yabancı kadınlar”ı ilgilendirmektedir.

Buna göre;

A) Yabancı baba ile Suudi anneden doğan çocuğun Suudi Arabistan vatandaşlığını alabilmesi için, ayrıntıları aşağıda belirtilen hesaplama yöntemine göre 7 puan elde etmesi gerekmektedir. Verilecek puanlar şu şekilde hesaplanacaktır:

1. Çocuk reşit olduğu tarihte Suudi Arabistan’da daimi olarak ikamet ediyorsa bir puan,
    2. En az ortaöğretim diploması varsa bir puan,
    3. Hem annesinin babası, hem de annesinin babasının babası Suudi Arabistan vatandaşı ise altı puan,
    4. Annesinin sadece babası Suudi Arabistan vatandaşı ise iki puan,
    5. Suudi Arabistan vatandaşı en az bir erkek veya kızkardeşi varsa iki puan.

Bu hesaplamaya göre en az 7 puan alan başvuru sahibinin başvurusu işleme alınacak, alamayan başvuru sahibinin başvurusu ise beklemeye alınacaktır.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• olamazsın, vatandaslık hakkı yok orda doğman gerekirdi arap olunmuyo doğuluyo :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• onlar hayvanlara vatandaşlık vermiyo son günlerde ülkede kadınların memeli hayvan olup olmadığı tartışma konusu

0|0
    1|0
  • Bizim gibi ülke yok ki başka her önüne gelene vatandaşlık versin. cok zor veriyorlar.

0|0
    0|0
  • Vermiyor diye biliyorum.

0|0
    0|0
  • Maalesef. Çok sevdiğin o muhterem arap kardeşlerin seni hiçbir şekilde istemiyorlar.

0|0
    1|0
  • suudi ile evlenerek

0|0
    0|0
  • Zengin bir prensin 4. Karısı olarak

0|0
    0|0
  • Ben arap manita alıp orda yasicam sanirim

0|0
    0|0
  • Türkiye zaten Arabistan gibi oldu 😃

0|0
    1|0
  • Suriyeli ile evlen iykkkk

0|0
    1|0
  • Güzelseniz arap erkekleri kapıp götürüyormuş zaten :)

0|0
    0|0
  • Aileni arkadaşlarını da yanında götür. daha mutlu olursun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...