Osmanlıca ve arapça aynı anda öğrenilir mi?

Arkadaşlar iki kurs aynı zamana denk geldi ikinsinide öğrenmek istiyorum ikisi aynı anda öğrenilir mi? Birbirlerine yakınlar ama siz ne düşünüyorsunuz?

0|0
9|13

En İyi Erkek Görüşü

• Ikisi birbirini destekler. Daha dogrusu iyi derecede osmanli turkcesi okumak ve yazmak istiyorsan arapca bilmek gerek. Birazda farsca bilmek gerek. Osmanli turkcesinin ogrenme demek, arap harflerinj bilmek ve ustune osmanlicada gecerli olan harfleri bilmek demek. Gerisi kolay. Donemin turkcesine hakim olmak sadece. Yani Şu an az kullanilan kelimeleri bilmek. Arapca oldukca zor bir dil. Kurallari, grameri, kelime hazinesi. Oldukcada zevklidir. Kolay gele :)

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Osmanlıcayı açıköğretim kitabından 2 haftada öğrendim ben 😄 El yazısı zor oluyor ama matbu şiir vs okuyabiliyorum. Arapça ise uçsuz bucaksız derya, çok zor. Bir ara mezdeke oynarken söylerim de ne güzel diye öğreneyim dedim ama hiç kolay değil. Telaffuz bile yeter... Öğrenilir kısaca, zaten osmanlıca dediğin şey çok zor değil.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Sadece alfabe birbirine yakın. Kelimeler ve anlamları çok farklı. Öğrenilip, öğrenilmeyeceği de kişiye bağlı.

0|0
    0|0
  • Dil öğrenilmezki zaten dilde öğrenmek ömür boyu sürer ben şu an 4 dili aynı anda geliştirmeye çalışıyorum aralarında bağlantı varsa zor olmaz

0|0
    0|0
  • Arapça bilen osmanlıca bilmiyo bunı söyliyim ama harflerden baya işe yarar. Osmanlıca zor değil dil aynı ama harfler farklı osmanlıcayı bir kaç aya halledersin sürekli okuman lazım. Ama arapça senelerine alır çoğu dilden daha zor

0|0
    0|0
  • Arapça ve Osmanlıca çok farklı..
    Arapçayı biliyorum ama Osmanlıca da çok zorlanıyorum :S

0|0
    0|0
  • zor olur bence. harf olarak benzeyebilirler ama içerikleri farklı

0|0
    0|0
  • ikiside bambaşka

0|0
    0|0
  • Ogrenilir hatta daha kolay ogrenilir bizim imam hatipte iken osmanli turkcesi ve arapca yan yana goruyorduk

0|0
    0|0
  • Yani

0|0
    0|0
  • yoğun bir çalışma yaparsan öğrenirsin...

0|0
    0|0
  • farsçada öğren o zaman

0|0
    0|0
  • Ogrenmesi zor

0|0
    0|0
  • Boş diller, işe yaramaz

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Alfabeleri neredeyse ayına ama Arapça da Osmanlıca da ziyadesi ile zor diller ve çatı bakımından çok farklılar.
    Çok çalışırsanız tabii öğrenirsiniz ama ikiside gereksiz ve boş diller, size hiç bir artı sağlamaz.

0|0
    0|0
  • Arapca alfabesine hakim olan osmanlicayi kolay ögrenir.. tek tük harfler var mesela osmanlicada türkce olmayan p, j gibi.. ben bir aylik kursla ögrenmistim. rika yazisinida ögrenmek istiyodum, kursu devam ettirmediler😑

0|0
    0|0
  • Arapça çok zor bir dildir zannetmiyorum

0|0
    0|0
    • 2ay

Zor ama isteyen yapabilir bence pratik yaptıkça kolaylaşır bence

• 2ay

Bana arap arkadaşlarım kuran okudukça bile kelime haznen gelişir dedi sözlük felan okumaya baslicam zor diye bakmamak lazimmis öyle dediler

• 2ay

Dene zorlanirsan birakirsin

• Öğrenebilirsin. Osmanlıca arapçanın harekesiz hali zaten 😌 bence strest yapma.

0|1
    0|0
  • Birbirine yakın diller karıştırabilirsin

0|0
    0|0
  • Denedim, çok da güzel oldu

0|0
    0|0
  • İstedikten Sonya olur bahane bulma yeter

0|0
    0|0
  • osmanlica da o kadar zorlanacagini sanmiyorum hemen ogrenirsin neden olmasinki

0|0
    0|0
Yükleniyor...