Sizce nasıl yazıyorum, uzun ama benim için önemli, Öylesine karaladım, dürüst olur musunuz, nasıl gidiyor sizce?

Kırmızı, büyük, bez bir oyuncak kutusunun içinde başladı her şey. Mavi elbiseli, kahverengi, uzun saçlı bebek;kırmızı tüylü, dört kısa bacaklı tilkiyi, parçalara ayrılmış arabaların ve her türlü sarışın, mavi gözlü bebeğin arasında gördü. Tilki, bebekle ilk karşılaşmasında, onun başka olduğunu düşünmedi hiç.
***
İki çocuğun neşeli bağrışları, sokaktan geçen insanların kulaklarını tırmalıyordu. Biri dört, diğeri beş yaşındaki kardeşler sabah erkenden uyanmışlardı. Büyük olan kız mavi, pırıl pırıl ama içi kurcalanmaktan kırık dökük olmuş otomobile annelerinin yemeleri için getirdiği elma parçalarından birini sokmaya çalışıyordu. Erkek çocuk, elmanın arabada seyehat için uygun olmadığını söyledi. Eğer arabayı illa içinde biri varken kullanmak istiyorsa, içine amcasının yeni aldığı küçük sarı köpeği koymayı önerdi. Ancak konuşmayı hala sökemediğinden sözcükler ağzından"Ayabaya köpüşü koy, elma oyaya giymez"gibi çıkmıştı.
Sabah serinliğinin öğlen sıcağına çevirmeden önce erken kalkan insanlara iyi geldiği bir günde iki çocuk, kalabalık servise adım attılar. Yepyeni bir gün onları bekliyordu. Bugün kızın topluluk önünde yapacağı ilk konuşmanın günüydü. Annesi ve babası orada olacaktı.
***
Tilki, dağınık odada çevresine göz gezdirdi;tüm oyuncaklar harika bir parti veriyorlardı. Uzun saçlı, kabarık elbiseli prensesler cilalı ve gösterişli arabalara biniyor;kendisi gibi küçük hayvanlarla oyunlar oynuyorlardı. Çocukların iki gün önce odaya sevinç çığlıklarıyla daldıkları ve bir saat kadar ilgilendikleri küçük sarı köpekle pembe kurdeleli beyaz kedi delirmiş gibi oradan oraya koşuyor, her yere tozlu pati izleri bırakıyorlardı.
Tilki bir köşeye çekildi. Serseri Şimşek McQueen'in getirdiği aşırı şekerli portakal suyunu pipetten yavaş yavaş içine çekerken, oyuncak kutusunda gördüğü mavi elbiseli kızı fark etti. Pırıltılı elbisesi ve kuaförde yapılmışçasına özenli saçları onu diğerleri gibi gösterse de, davranışları o kadar mesafeden bile ilgi çekici görünüyordu.


0|0
48

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 7

Kızlar Ne Diyor 3

Yükleniyor...