Sizce nasıl yazıyorum, uzun ama benim için önemli, Öylesine karaladım, dürüst olur musunuz, nasıl gidiyor sizce?

Kırmızı, büyük, bez bir oyuncak kutusunun içinde başladı her şey. Mavi elbiseli, kahverengi, uzun saçlı bebek;kırmızı tüylü, dört kısa bacaklı tilkiyi, parçalara ayrılmış arabaların ve her türlü sarışın, mavi gözlü bebeğin arasında gördü. Tilki, bebekle ilk karşılaşmasında, onun başka olduğunu düşünmedi hiç.
İki çocuğun neşeli bağrışları, sokaktan geçen insanların kulaklarını tırmalıyordu. Biri dört, diğeri beş yaşındaki kardeşler sabah erkenden uyanmışlardı. Büyük olan kız mavi, pırıl pırıl ama içi kurcalanmaktan kırık dökük olmuş otomobile annelerinin yemeleri için getirdiği elma parçalarından birini sokmaya çalışıyordu. Erkek çocuk, elmanın arabada seyehat için uygun olmadığını söyledi. Eğer arabayı illa içinde biri varken kullanmak istiyorsa, içine amcasının yeni aldığı küçük sarı köpeği koymayı önerdi. Ancak konuşmayı hala sökemediğinden sözcükler ağzından"Ayabaya köpüşü koy, elma oyaya giymez"gibi çıkmıştı.
Sabah serinliğinin öğlen sıcağına çevirmeden önce erken kalkan insanlara iyi geldiği bir günde iki çocuk, kalabalık servise adım attılar. Yepyeni bir gün onları bekliyordu. Bugün kızın topluluk önünde yapacağı ilk konuşmanın günüydü. Annesi ve babası orada olacaktı.
Tilki, dağınık odada çevresine göz gezdirdi;tüm oyuncaklar harika bir parti veriyorlardı. Uzun saçlı, kabarık elbiseli prensesler cilalı ve gösterişli arabalara biniyor;kendisi gibi küçük hayvanlarla oyunlar oynuyorlardı. Çocukların iki gün önce odaya sevinç çığlıklarıyla daldıkları ve bir saat kadar ilgilendikleri küçük sarı köpekle pembe kurdeleli beyaz kedi delirmiş gibi oradan oraya koşuyor, her yere tozlu pati izleri bırakıyorlardı.
Tilki bir köşeye çekildi. Serseri Şimşek McQueen'in getirdiği aşırı şekerli portakal suyunu pipetten yavaş yavaş içine çekerken, oyuncak kutusunda gördüğü mavi elbiseli kızı fark etti. Pırıltılı elbisesi ve kuaförde yapılmışçasına özenli saçları onu diğerleri gibi gösterse de, davranışları o kadar mesafeden bile ilgi çekici görünüyordu.

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• Valla iyi gidiyor bro bende şiirciyim

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hikayenin konusunu daha ön planda tutmalısınız ki sürükleyici olsun. Bunun için hikayede bir konu olması gerek ve malesef konu yok. Hayal ürünü bir yapıt olduğu fazla belli oluyor ve bu da tamamen değersiz kılmış ortamı.. Karakterler fazla animasyonik olduğu için muhtemelen çocuk okurlara hitap edilmiş. Oysaki yetişkinlerde hedef almak gerekirdi. Girişlerini beğendim fakat gelişme ve sonuç kısmında bocalanmalar olmuş. Bu tamamen okuru boğar bu yüzden hikayenin ilk 7 mısrasından sonrası insanlar için önemsizleşir.

Olumsuz eleştiri yaptım çünkü maksat hataları düzeltmek dışardan bakıldığında fark edilen hataları. Olumlu olan tek ve en önemli şey senin zaten bu yetenege sahip olman ve hayal gücünü ortaya ifade olarak koymandır. Tebrik ediyorum güzel bir yetenek fakat geliştirebilirsin inanıyorum buna :)

0|0
    0|0
    • 2ay

Teşekkür ederiim:)

• 2ay

elbette yanlış anlamadım :) faydalı bile oldu diyebilirim:) peki yine de insan okurken ne kadar saçma ya bu ne demiyor değil mi :/

• 2ay

Okuyan gerçekten insansa eğer demez emin ol :) Dediğim gibi kalıp bir hikaye tasarla ve düzenlemelesini yap. Eminim daha güzel şeyler çıkacaktır :)

Erkekler Ne Diyor 7

• Haha.

0|0
    0|0
  • Okurken sabah yedigim kebabi cikarttim.

0|0
    0|0
  • Bismillahirrahmanirrahim ıslahat fermanı gibi mübarek :o

0|0
    0|0
    • 2ay

okur musun lütfen ya

• 2ay

Çok teşekkürler:)

• 2ay

Rica ederim ne demek :)

• cok guzel gidiyor

0|0
    0|0
  • bence devam et. yazdıkça kendini geliştirirsin.

0|0
    0|0
  • 2. satırda okumayı bıraktım sıkıcı

0|0
    0|0
  • Hea tamm

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Hepsini okudum. Bence paragrafında ilk kısmında ki renk betimlemelerini biraz daha azaltıp başka ozelliklerinden bahset çünkü okurken kafa karıştırıyor. Onun dışında cümle yapıların gayet güzel. Bence konu biraz daha farklı olabilirdi ve Şimşek McQueen yerine başka bir isim kullanmanı öneririm

0|0
    0|0
  • Betimeleri arttirmalisin, ben beğendim.

0|0
    0|0
  • Aynen devam

0|0
    0|0
Yükleniyor...