" Sevgiyi ölümsüz kılmak için ölümsüzü sevmek" cümlesinde ölümsüzlüğü temsil eden güç nedir ?

Eğer kalplerine gerçek anlamda bakmayı öğrenirlerse, insanların çoğunluğu, şiddetli bir şekilde istedikleri şeyin bu dünyada olmadığını anlayacaklardır... öyle bir hasrettir ki hiçbir evlilik, hiçbir seyahat, hiçbir eğitim gerçek anlamda onu tatmin edemez. Bunu söylerken başarısız evlilikleri, tatilleri, eğitimleri kastetmiyorum. Olması mümkün en başarılılarını kastediyorum... Eğer kendimde, bu dünyadaki hiçbir deneyimin tatmin edemediği bir arzu tespit edersem, bunun en muhtemel açıklaması başka bir dünya için yaratılmış olduğumdur. Eğer dünyevi hazların hiçbiri onu tatmin edemezse; bu, dünyanın bir hile olduğunu göstermez. Muhtemelen dünyadaki hazlar onu tatmin için değildir, fakat onu açığa çıkarmak içindir

0|2
1|2

Erkekler Ne Diyor 2

• Fiili anlamda ölümsüzlükten bahsediliyor gibi görünsede ironi yapılmış. Aslında öyle birşeyin bu dünya da var olmadığından bahsedilmiş. Yapmış olduğun açıklamalar da bunu örneklemişsin zaten. Benim için ölümsüz sevgi rab sevgisidir. Başka yok!

1|0
    0|0
  • ölümsüzü seveceksin ki sevgin ölümsüz olsun...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...