Dublaj film izliyor musunuz?

Benim tanıdığım hiçkimse izlemiyor. Ama internette bazı filmlerin altyazılı halini bulmak imkansıza yakın. Hem de altyazı daha az emek gerektirirken 😂 Demek ki dublaj izleyen çok insan var. Neredesiniz dublajcılar?

• Evet
    37% (20)49% (33)43% (53)Oy Ver
  • Hayır
    63% (34)51% (35)57% (69)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
12|35

En İyi Kız Görüşü

• Eğer uğraşmam gereken bir işin yanında sırf bir ses olsun diye açıyorsam dublajlı açabiliyorum. Her söylediğini anlamadığım için. Ama onun haricinde orijinal izliyorum çünkü ağızlarına baktığımda sesleriyle kelimeler uyuşmazsa sinir ediyor. Ama bir keresinde bir çılgınlık yapıp Alman filminin İngilizce dublajını Türkçe altyazılı izlemiştim.

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Eskiden izlerdim kendi sesi daha iyi. Ama bazı karakterlere ses veren dublaj sanatçılarına da hayranım başka bir ruh katıyorlar filme. geleceğe dönüşte marty MC fly ı seslendiren kardeşimiz mesela

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Altyazılı izlemeye alışık olduğumdan dublajlı izlemiyorum bana itici geliyor. Hele bazı dublajlar o kadar kötü ki altyazılı bulamazsam izlememeyi tercih ediyorum.

0|1
    0|0
  • Hiç sevmem ama dublajı ile ünlü filmler var, sadece onları altyazısız izlerim. Mesela Asteriks ve Oburiks alt yazılı olsaydı bu kadar güler miydik bilmiyorum

1|2
    0|0
  • İzlemiyorum. Oyuncunun kendi sesini duyamayınca filmin duygusunu alamıyor, filme giremiyorum.

0|1
    0|0
  • Ben hic sevmiyorum dublaj film izlemyi ama benim bir arkadas var onunla nezaman film izlemeye kalksak dublaj izliyoruz kendisi dublaj manygi

0|1
    0|0
  • Hiç sevmem dublajı sesler çok yapmacık gelıyor izleyesim gelmiyor

0|2
    0|0
  • benn

0|1
    0|0
  • İzlemiyorum 😂

0|0
    0|0
  • Genelde izlemiyorum çünkü tadı çıkmıyor ozaman

0|1
    0|0
  • Alt yazılı daha çok seviyorum

0|1
    0|0
  • Evet@Yiddish

0|1
    0|0
  • Cocukken izerdim simdi kotu geliyor alt yazisiz izliyorum :3

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 34

• Dublaj film izlerim altyazılı film izlemenin saçmalık olduğunu düşünüyorum. İster istemez filmi kaçırıyorsun. Orjinal dilinde dinlersin anlarsın o ayrı ama altyazı bence saçma

0|1
    0|0
  • Dublaj izliyorum çünkü altyazılı filmde olayı tam kavrayamıyorsun çünkü dikkati altyazıya vermek zorundasın. Bazen üst üste olan konuşmalarda bazı yazılar hemen geçiyo dururup geri sar falan film izlediğine pişman oluyorsun.

0|1
    0|0
  • Genelde altyazılı izlerim

0|1
    0|0
  • eğer filmde çok ağır bir aksan kullanılmıyorsa orijinal halini izliyorum ağır bir aksan varsa çok hızlı konuşuluyorsa alt yazılı izliyorum

0|1
    0|0
  • Hayır altyazılı izlerim

0|1
    0|0
  • dublaj tercihim insan filme daha iyi odaklanıyor
    özellikle aksiyon filmlerinde şart

misal avengers 1 2 yi altyazılı olarak izleyin, filme odaklanamıyorsunuz, o keyfi vermiyor size

0|1
    0|0
  • Ben hem altyazıya hem filme odaklanamıyorum ama dublajlı bulamayınca mecburen altyazılı izlerim😁

0|1
    0|0
    • 2ay

Yahu bende de tam tersi oluyor. Özellikle refleksif tepkileri ve çığlıkları-gülüşmeleri de dublajlıyorlar ya tam şenlik... 😄

• ben alt yazılı izliyorum. bilgisayara indirmediğim için sorun olmuyor.

unutulmazfilmler. com ve 720pizle. com gayet iyi

0|1
    0|0
  • Daima, buyur.

0|1
    0|0
  • Hayır. Ama hala etrafımda "yav altyazıyı mı okuyayım filmi mi izleyeyim bu ne saçmalıktır yav" diyen sığırlar var. Evet maalesef, var.

0|1
    0|0
  • Evet, izliyorum ama altyazılı izlemeyi tercih ediyorum...

0|1
    0|0
  • Sevmem.

0|1
    0|0
  • ikisinide izliyorum :D hangisi var ise ikisdie benim bebeklerim :D

0|1
    0|0
  • altyazi izlerim genelde ama altyaziyi okumaktan filmin yarisini izleyemiyorum, filmi mi izleyek yaziyimi okuyak 😒

0|1
    0|1
  • Yekta Kopan'ın seslendirdiği cim keri filmleri hariç alt yazılı izlerim genelde

0|1
    0|0
  • Dublaj, orijinal olmadığından tadı çıkmıyor bence. Alt yazılı daha çok ilgimi çeker.

0|1
    0|0
  • Eski kafalar izliyolar

0|1
    0|0
  • alt yazı izlediğim zaman yazıları okumaktan filme bakamıyorum olayları iyi kavrayamıyorum çünkü sürekli ekranın altına bakıyorum gözün görüş açıcı vardır baktığın yeri tam net görürsün çevresini bulanık görürsün

0|1
    0|0
  • Her zaman orjinal olarak izlerim.

0|1
    0|0
  • orjinal dilinde altyazısız izliyorum

0|2
    0|0
  • filmi takip edemiyorum

0|1
    0|0
  • Alt yazi izlemem full dublaj tam dublaj

0|1
    0|1
  • Dublaj film izlemek çakma nike giymek gibidir

0|1
    0|0
  • izlediğim tüm filmlerin alt yazılıhali var sadece bitane animasyonun altyazılı halini bulamamıştım gittim orjinal dilde indirip dvixplanetten alt yazısını indirip izledim

0|0
    0|0
  • Dublaj değilse izlemem. İzlediğim filmlerin %3-5'i altyazılıdır.
    Bazen dublajlı filmleri izlerken altyazılı olsaydı nasıl olurdu diye aşağıya bakarım ve eğer altyazılı izlesem ne kadar detay kaçıracağımı görürüm..

Dublaj candır.

0|0
    0|1
    • 2ay

Benim yaptığım doğru (ben ne yaparsam doğrusu odur), ben süperim kafasında olup diğer insanlara laf eden sığırların olduğu bir gerçek tabi.

• Altyazi okumak iskence

0|1
    0|1
  • Altyazı gibisi yoktur.

0|1
    0|0
  • Evet izliyorum

0|1
    0|0
  • Orjinali, adamın kendi sesini duymak bir başka

0|1
    0|0
  • Filmin yari yariya heyecanini aliyor ses efektleri ile hele ustune ayni kisiler seslendirince vede orjinal seslere zit bir ton varsa tamamen berbat oluyor...

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4
Yükleniyor...