Okuduğunuz şiir kitaplarından en çok beğendiğiniz satırlar..

arkadaslar okudugunuz siir kitaplarindan bildiginiz en cok begendiginiz ask siirlerden güzel anlamli satirlari paylasirmisiniz?

Güncellemeler:
cevap veren herkese +1 :) yorumlarinizi bekliyorummm
aska dair bildiginiz güzel siirler.. mutlulugu aski sevgiyi anlatan siirler varsa paylasalim lütfennn :)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Hoş geldin kadınım benim, hoş geldin, yorulmuşsundur;Nasıl etsem de yıkasam ayacıklarını,Ne gül suyum, ne gümüş leğenim var, susamışsındır;Buzlu şerbetim yok ki ikram edeyim, acıkmışsındır;Beyaz ketenli örtülü sofralar kuramam,Memleket gibi yoksuldur odam.Hoş geldin kadınım benim, hoş geldin,Ayağını basdın odama,Kırk yıllık beton, çayır çimen şimdi,Güldün, güller açıldı penceremin demirlerinde,Ağladın, avuçlarıma döküldü inciler,Gönlüm gibi zengin,Hürriyet gibi aydınlık oldu odam.Hoş geldin, kadınım benim, hoş geldin...Nazım Hikmet Ran

Erkekler Ne Diyor 29

• GülceUçurumun kenarındayım HızırUlu dilber kalesinin burcundaMuhteşem belaya nazırTopuklarım boşluğun avcundaDerin yar adımı çağırırDikildim parmaklarımın ucundaBir gamzelik rüzgâr yetecekHa itti beni, ha itecekUçurumun kenarındayım HızırCivan hazırDivan hazırFerman hazırKurban hazırUçurumun kenarındayım HızırGüzelliğin zulme çaldığı sınırBaşım döner, beynim bulanırEl etmezGel etmezGülce'm uzaktan dolanırUçurumun kenarındayım HızırGülce bir davetMecaz değilMaraz değilGülce bir afetPeri değilHuri değilGülce beyaz sihirGülce ölümcül nazBuram buram zehirYar yüzünde infazBir gamzelik rüzgâr yetecekHa itti beni, ha itecekGüzelliğin zulme çaldığı sınırUçurumun kenarındayım HızırBen fakirEn hakirBin taksirAteştenKalleştenMızrakla gürzdenDabbetülarz'danDeccal’dan, yedi düveldenKorku nedir bilmeyen benTir tir titriyorum Gülce’denÖdüm patlıyor Gülce’ye bakmaktanNutkum tutuluyor, ürperiyorumSaniyeler gözlerimde birer canHer saniyede bir can veriyorum1981 Ömer Lütfi Mete

• +1 allah rahmet eylesin çok muhterem, güzel bir insandı.. Ömer Lütfi Mete.. buda benden.. link

• Seni bulmaktan önce aramak isterim.Seni sevmekten önce anlamak isterim.Seni bir yaşam boyu bitirmek değil de,Seni hep hep yeniden başlamak isterim- Özdemir Asaf

• şiir kitabı okumuyomm

• ve aşk iki kez geldiğindeve iki kez bize yalan söylediğindebir daha asla sevmemeye karar verdik,böylesi adilaneydi,bize ve aşkın kendisine. ne merhamet dileniriz ne demucize;yaşayacağız,öleceğiz, sineköldüreceğiz, boks maçlarınave hipodromlara gideceğiz, hayatımızısırf talih ve yetenekle sürdüreceğiz.

• arkadaşlıklara neden açık değilsin sen ya

• Çaresiz kalmışım bağlı bileğimKahretsin sen yoksun, nasıl güleyimEy benim hevesim, arzum, dileğimYaşamak seninle, öl de öleyim...

• Evet çok harika bir insandı , bizzat tanışma şansım olmuştu.
      Allah rahmet eylesin.

• vayy tanıştında .? ne mutlu sana... :)

• Yokluk dahi yok idiKaranlığım icindeHiçlikten var ettin deSen yarattın kendiniSen yarattın sen yarattınLahzaya doğdu manaNura ızdırap kattınHayalin oldu peydaIzine ulaşamazGirift yolu kaderinSana amade olsaIstirhami emelinVaramaz huzurunaNe bir ah ne bir duaGölgesi olamaz şevkininEy gönülün amiliSevk edip cebrailiEmrime verse huda

• bir adın kalmalı geriye, bir de o kahreden gurbet, Üzgünüm sevgilim beni affet, kaybetmek için erken sevmek için çok geç..

• Yokluğun cehennemin öbür adıdır. üşüyorum kapama gözlerini. (Ahmet arif-hasretinden prangalar eskittim)

• Ne hasta bekler sabahı, Ne taze ölüyü mezar.Ne de şeytan, bir günahı, Seni beklediğim kadar.

• Ayva dalın uzatÇiçek açtığın göreyim Sen yaşıyorsan eğer Bileyim ki dünyadaBütün güzel şeylerMutlaka yaşıyordur. ilhan berk

• Saniyeler gözlerimde birer canHer saniyede bir can veriyorumYardan düşmüştüm yaralarım yardan armağandı kutsal kitabımdı ziyan edilmiş sevgililer atlası Ben sevmeyi beceremedim belki de sevilmeyi Benim sevmeye engel evcil acılarım vardı

• oysa gülmek kolaydı.Sen bende olduğun sürece gülerdik.Ama gittin boş kaldı kahkahalar. Bir sessizlik çöktü yüzümüze gittin ve bitti gülmeler gülüşmeler

• bu benim kitabımdan alıntıdır.

• VedaEimde skutun nabzını dinleDinle de gönlümü alıver gitsinSaçlarından tutup kör gozlerinleYaşlı gözlerime daliver gitsin.Yürü golgen seni uğurlamaktaKüçülüp küçülüp kaybol ıraktaYolu tam dönerken arkana baktaKöşede bir lahza kalıver gitsin.Ümidim yılların seline düştüSaçının en titrek teline düştüKuru yaprak gibi eline düştüIstersen rüzgara sal veri gitsin.

• Mutsuz bir kadını dansa kaldırma.Her an başka bir an içindir. gibi gibi :)

• Bekle dedi gittiBen beklemedim, o da gelmedi...Ölüm gibi bir şey olduAma kimse ölmedi...Ö. ASAF--------------------------------Ben gülüşüne öldüm,O ölüşüme güldü,Farklıydık İşte...Ö. ASAF

• ''Ben Sevdanın Otırduğu Sokakta Oturuyom,GEceler Hiç Bitmiyor, ve Ben Hiç Uyumuyorum '' ibrahim sadri... BEN SANA MECBURUM - ATİLLAH İLHANBen sana mecburum bilemezsin Adını mıh gibi aklımda tutuyorum Büyüdükçe büyüyor gözlerin Ben sana mecburum bilemezsin İçimi seninle ısıtıyorum.

• “iki çay söylemiştik orda, biri açık,keşke yalnız bunun için sevseydim seni”

• Give us this day our daily bread;

• bekiyorum...öyle bir havada gel ki vazgeçmek mümkün olmasıno.veli

• Alışırım seni yalnız düşlerde okşamaya;Bunun verdiği mutluluk da az değil kiÇıkar giderim bu kentten daha olmazsa,Sensizliğin bir adı olur, bir anlamı olur belki...

• Cevap verdiğmize pişman etttin. Kırk defa güncelliyorsu ya!

• cok siire ihtiyacim var, ne kadar cok yorum yapilirsa benim icin okadar iyi, secenegim daha cok olucak, surda 3 defa güncelendi ne dert ediyorsun bukadar anlamis degilim

• scooby doo kitabı okuyorum:D

• nazım hikmet in bir şiiri var madrit teki 1939 daki demokrasi savaşı için yazmış onun içinde geçiyordu bir dörtlük sen madrit kapıalrında ... diye başlıyordu aklıma gelmedi

• Sükûtumu mazur gör,adını dudaklarımdan çıkarmak bile paylaşmaktır seni . . . Hazreti Mevlana :)

• başka türlü bir şey benim istediğimne ağaca benzer, ne de bulutaburası gibi değil gideceğim memleketdenizi ayrı deniz,havası ayrı hava... CAN YÜCEL

• Gelecegim bekle dedi.Ben beklemedim oda gelmediolum gibi birseydi Ama kimse olmedi...ATILLA ILHAN

• Bu şiir Özdemir Asaf'a ait olacak :)

• evet özdemir asafın.. arkadaş yanlış hatırlamış..

• ey şiir okuduğunu zannedenler şu satırları google a yazında görün bakalım kimin özdemir asafın değil bu şiir özdemir asaf ınki daha farklı. arkadaş yanlış hatırlamış özdemir asafın şiiri deyipte gülen şahıslar şimdi ben size gülüyorum siz hyatınızda şiir okumamışsınız :))

• Pahası derttir aşkın, ucuzluğu zevk sefaAşk ki gerçek aşk olur varsa içinde cefa

• azm-i hammam edelim sürtüştürem ben sanakise ile sabunu, rahat etsin cism-ü can.lal-ü şarap içirem ve slatup geçiremparmağına yüzüğü, hatem-i zer drahşan.eyil eyil sokayım iki tutam azmıdır?lale ile sümbülü kakülüne nevcivan.diz çökerek önüne ılık ılık akıtam,bir gümüş ibrik ile destine ab-i revan.salınarak giderken arkandan ben sokayım,ard eteğin beline, olmasın çamur aman.kulaklarından tutam, dibine kadar sokam,sahtiyenden çizmeyi, olasın yola revan.öyle bir sokayım ki kalmasın dışarda hiçdüşmanın bağrına hançerimi nagıhan.herkese vermektesin bir de bana versene,avuç avuç altını, olsun kulun şaduman.eğer arzu edersen ben ağzına vereyim,yeter ki sen kulundan lokum iste her zaman.

Kızlar Ne Diyor 11

• şiir kitabı okumam.

• Hani büyük aşklar her türlü engeli aşardı?Hani gercek dostluklar her sınavı gecerdi?Hani sevgi eninde sonunda kazanırd?Hani hayatta hiç kirlenmeyecek degerler vardı?Hani en büyük zaferler en kanlı savaşların ardından kazanılırdı?Bunların hepsi yalanmışSahiden gitmesen olmazmıBitmesek olmazmıPeki ozaman senin istedigin gibi olsun…Öyleyse sende KENDİNE İYİ BAK

• saçlarından ödünç ver dört bahar geçti çiçek kokusu öpmedim çok oldu mutluluktan vazgeçeli... gülüşünden ver ömrümden al Ceyhun Yılmaz

• Yıkıldı yolunu bekleyen şehirArtık gelsen de bir,gelmesen de bir...----------------------------------Sen o karanfile eğilimlisin,alıp sana veriyorum işteSen de bir başkasına veriyorsun dahaa güzelO başkası yok mu bir yanındakine veriyorDerken karanfil elden ele...

• Artık ardından ne dua ederim, nede beddua.Belki de en çok bu koyar sana!------------------------------------------------Tuhaf olanı bunca fedakarlığıma rağmen.Beni sevmemen değildi tuhaf olanı neydi biliyor musun ?Tüm insanlar içinde beni en çok senin kırıp, yaralayıp, üzmendi ve buna rağmen seni hiç unutamamamdı uykusuz gecelerde iç çeke çeke adını sayıklamamdı. İşte galiba bu aşktı...

• Herkes herkesi seviyor.Hepsi de başka türlü seviyor.Herkes herkesi sevmesin,gerek yok.Adam azaldı, sevgi de elden gidiyor.Özdemir ASAF

• If you can keep your head when all about youare losing theirs and blaming it on you; ----And—which is more—you’ll be a Man, my son!

• Benim sana verebileceğim çok bir şey yok aslında… Çay var içersen,Ben var seversen,Yol var gidersen… Aşık Veysel

• bir adın kalmalı geriyebir de o kahreden gurbetbeni affetKaybetmek için erken, sevmek için çok geç

• Bütün renkler aynı hızla kirleniyordu, birinciliği beyaza verdiler Özdemir Asaf

• sökülüyor cart curt ontolojik yamam şarj olsam hasretinle, amatörce mi kaçar? murat menteş

Yükleniyor...