İnsanlar neden şairlerden hoşlanmaz?

Gece gece ilham geldi hemde uygunsuz bir şekilde, 3 tane şiir yazdım. Sabaha kadar uyku tutmadı üzerine çalıştım. Az önce kahvaltı yaptım ve dedim bir araştırayım sitedekiler felan şiir yazan erkeklerden hoşlanıyor mu diye...

Sitenin arama motoruna "Şiir yazan erkek" yazdım ve ilk çıkan soruya girdim. Sonuç tamamen hayal kırıklığıydı. Kızların hemen hemen hepsi "Şiir yazan erkek sevmem", "Romantik erkek sevmem", "Ne o öyle düşünceli, romantik erkek", "Vıcık vıcık ıyy", "Erkek dediğin elini masaya vuracak" gibi yorumlar gördüm.

Ben zannederdim ki insanlar şiir yazanı sever. Şiir yazmak gerçekten vıcıklık mı? Şiir yazmak karaktersizlik veya karşısında ki kadının önünde sıkı duramamak mı? Sorsan hiç birisi despot, baskıcı, hegamon erkek istemez. Eşitlik, özgürlük diye haykırırlar. "Odunluğu bırak biraz romantik ol" derler. Peki nedir bu tutarsızlık?

Biz mi yanıldık yani? Bence sevgilisinden, bir erkekten tek kelime güzel söz duyamamanın getirdiği aşağılık kompleksi sonucu meydana gelmiş birşey bu romantik olamayan kadın. Kadın gibi duygusal bir varlık nasıl duygusuz olabilir ki yoksa?

İkinci bir nedense ancak "üzüm üzüme baka baka kararır" cümlesi ile açıklanabilir. Bizim odunluğumuz(!) ile iç içe ömür geçiren sevgili romantizmi sevmeyen kızlar, bize baka baka odunlaşmış olabilirler!

Kısaca özeti şudur ki ya çekememezlik vardır, ya da o "ben vuran kıran erkek isterim" diyen kişi karşısında ki odunla birlikte oduna dönüşmüş kişidir. Kısaca size sorum nedir bu şaire ve şiire kötü bakış?

NOT: Gizli sen edebiyattan anlamıyorsun, bence hiç bulaşma.

0|0
24|17

En İyi Erkek Görüşü

• Cemal Süreya , Özdemir Asaf , Ümit Yaşar Oğuzcan , Edip Cansever, Atilla İlhan bu şairlerle facebook paylaşımlarında tanışan ve sadece terk edildiklerinde akıllarına gelen bir çok kız , şiiri de sevmez şairleri de tanımaz. Ezbere bildiğin bir şiir var mı deseler lise kitaplarında zorla okutulan bir Orhan Veli vardır bir de onun İstanbul'u Dinliyorum u oda yarım yamalak.

Bunları sevmeyecek insanla aşk zaten yaşanmaz Ne güzel söylemiş Cemal Süraya

"unutma ki

insanlarimiz gibi asklarimiz da

kazilarla bulacak kendi gunesini...

Şiirler aşkın Mısırıdır. En değerli aşkları şiirler içinde barındırır.

Özdemir Asaf

kendimi sileceksem, bilirim sende varım.

senin ben yarısıyla seni ben tamamlarım.

seni sende bütünler, sana sende inanır,

seni sende silerim, seni bende yazarım.

kim o, deme boşuna...

benim, ben.

öyle bir ben ki gelen kapına;

başdan başa sen.

Nazım Hikmet Ran

seni düşünmek güzel şey

ümitli şey

dünyanın en güzel sesinden en güzel

şarkıyı dinlemek gibi bir şey.

fakat artık ümit yetmiyor bana,

... ben artık şarkı dinlemek değil

şarkı söylemek istiyorum...

3|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 24

• Şiir "sanattır".

Ve sanat her zaman aynı değerde kalır. Zaman geçtikçe değerinden bir şey kaybetmez yada demode olmaz.

Nasıl her insan güzel şiir yazamazsa, yine her insan güzel şiir okuyamaz.

Merak eden, çalışan herkes zamanla doğru ve kusursuz şiir okuyabilir. Demek ki doğru ve kusursuz şiir okumak başka şeydir, güzel şiir okumak başka şeydir.

Şiirleri herkes anlayamaz, çünkü anlamak istemezler. Bir cümleden onlarca anlam çıkarılabilir.

Şiir yazmak ise apayrı bir şeydir. Her insan yoğun duygular yaşayabilir, içinde yangınlar olabilir ama bunları kağıda dökmek, kendini ifade edebilmek ve bunları güzel ortaya koyabilmek apayrı bir şeydir. Şiirden herkes hoşlanmaya bilir fakat "şiir" için asla demode, saçma gibi kelimeler kullanamazlar. Bu cahiller "öz şiir'i" araştırsın biraz. "sanat, sanat içindir." şiir sanat'ın başı kabul edilir.

Lakin üstadların şiirleri ile kendi yazdığımız amatör şiirleri karşılaştırmak doğru olmaz, evet her iki kelime yazan kendine şair diyor, fakat bunu bile yapamayanlar var. Erkek dediğin yumruğunu konuşturur diyenlerede diyecek lafım yok, gülüyorum.

Bana göre şiir yazan, duygularını kağıda aktaran erkek duygusal zekası gelişmiş, ince ruhlu ve kadınların dilinden anlayabilen bir erkektir.

0|1
    0|0
    • Birşey dememe gerek var mı? Eğer bu yazının üzerine iki çift laf daha edersem, yukarda ki yazının tüm ahenk ve anlamını yok etmiş olurum.

Altına imzamı büyük ve görünür bir şekilde ekliyorum. Sonuna kadar katılmaktayım. Teşekkürler. :)

• sairlerden hoslanmama degil de,herkes sanatin farkli alanlarina ilgili belki de..sevdigim bazi siirler,sairler benim de vardir,bana özel bir siir yazilirsa hosuma da gider tabii...ama yine de siirlere pek de merakim oldugu söylenemez, yani kendim gidip de siir yazayim, ya da okuyayim pek de demem acikcasi..su da var aslinda yazmaya kalksam da yazabilecegimi de sanmiyorum,o yetenek ben de yok diye düsünüyorum,bu da bir etken sanirim:)

0|1
    0|0
    • Resim, Müzik ve bilmediğiniz bir çok hobiniz sizi değerli kılmaya yetiyor. Teşekkürler yorumunuz için.

• ben tesekkür ederim...

• Bu tutarsızlık bence erkek egemen bir toplumda yetişmenin bir sonucu. Sadece bayanlar değil bence çoğu erkekte şiir ya da romantizm gibi kavramları erkeklik ile bağdaştırmıyor. Ayrıca bayanlarda ya da genellikle insanlarda özgüven eksikliğinden kaynaklanan birilerine ya da biryerlere ait olma, güçlünün yanında olma, ona sığınma düşüncesi var. Bayan ve erkek gözünde de güçlü olan erkek. Her ne kadar bunu kabul etmediğini söylese de bayan, bilinçaltında bu var. O zaman da "erkek dediğin masaya bi vurmali ki" ile "asla erkek egemenliğini kabul edemem" aynı kişide tutarsızlık oluşturuyor bence.

0|1
    0|0
    • Katılıyorum. Özellikle "bence çoğu erkekte şiir ya da romantizm gibi kavramları erkeklik ile bağdaştırmıyor." bu cümlenize şiddetle katılıyorum.

Yahu şiir yazan adam bir başkasının karşısında sıkı duramayan, güçsüz bir erkek olarak neden değerlendirilir anlamış değilim. Böyle birşeyde yok zaten. Yani bende yok... Bende yoksa benim gibi insanlarda elbet vardır.

• Düşünceniz beni sevindirdi, teşekkürler.

• Bu güzel sorunuz için asıl ben teşekkür ederim.

• kim demiş şairlerden hoşlanılmaz diye

şairler bence her zaman diğerlerinden bi adım önde başlar bence

0|0
    0|0
    • Teşekkürler efsun... Bilgili ve özgün bir üyesiniz zaten. Direk genelleme yapmadığım için sizi ve sizin gibi düşünenleri zaten bu sınıfa sokmadım. Teşekkürler tekrar.

• asıl ben teşekkür ederim:))

sadece insanım diğerleri gbi:)

• ben anlamıyorum ya öyle duygulu bi insan değilim dekki şiirden hoşlanan insanlar bana hep çok hassa gelmişlerdir ben öyle değilim galiba hiç hoşlanmıyorum zaten o da bi yetenek ve bende yok

0|0
    0|0
    • Benim vurgulamak istediğim nokta şu ki; Tutarsızlık var. Kaba erkek istiyorum diyor. Bulunca ay ne kadar odunsun diyor. Odun olmayanı bulunca ayy kılıbık diyor.

Ne istediklerini bilmiyorlar. Bunu yaparken direk "şair" diyerek genellemeye başlıyorlar. Bu da bizim üzerimizde kötü bir intiba bırakıyor. Yoksa insanların tercihlerine asla karışmam. Teşekkürler yorumun için.

• dediklerin çok doğru işte bu kız milleti naptığımız belli olmuyo azcık dengesiziz

• Vuran-kıran isteyenin karşısına öyle brini çıkar."Çok kültürsüzsün,hiç romantik değilsin,elin adamı yapıyor sen neden yapmıyorsun?"diye adamın başının etini yer.

İtiraf ediyorum şiirden anlamam ama şairlere garezim yok.Aksine,yazabilene saygı duyarım.

Ayrıca ne kadar aksini savunsalar da her kızın hoşuna gider adına şiir yazılması.Büyük ihtimalle "sevmem"diyenler adlarına hiç şiir yazılmamış kişilerdir.Kedi-ciğer hesabı..

0|1
    0|0
  • Şiir yazmak için bence dile hakim olmak gerekir.

Bir erkeğin dilinden-kaleminden çıkan "felan" kelimesi kadar itici bir şey yok yaa

0|0
    0|0
    • İlk defa senden duydum. Edebi değeri olmayan ve günlük konuşma diliyle yazılan yazılarda kullanılabilir. Bir toplumun değil de, bir kişinin düşüncesi olduğu için birşey değişmedi.

• Değişsin diye söylemedim zaten ;) Açık platform fikrimi dile getiriyorum

• ya bu şiir ,müzik değil ki olmadı kulağa hoş geleni dinleyesin.yani şiirin birçok türü var ve gerçekten sevdiğim türde şiir olmazsa tiksinirim o şiirden.yani her yazılan şiir okunmaz.amatörce müzik yapan bir sevgilim var diyelim çaldığı şeyler kötü de olsa dinlersin ama amatörce şiir yazan bir adamın şiirlerini okumam.ayrıca şiir yazan erkekler çoğunlukla hayal dünyalarında yarattığı şeylerle daha çok ilgilendiği için ben sevmem.gerçekçi olmasını isterim.evet biz güzel sözler duymayı isteriz ama romantik olduğumuz için değil kendimizi sevdiğimiz için.romantizim o sözleri duymak için yaratılcak bir ortam sadce.anlaşıldı umarım.

0|0
    0|0
    • Benim anlatmak istediğim şey şu... Latin edebiyatında "Alea iacta est" diye bir atasözü vardır. Yani "Bilmedikleri şeyleri kötülerler" der. Ben bu bilmedikleri şeyleri kötüleyenleri eleştiriyorum.

Yukarda ki cevabımı tekrarlamayayım yine. Yani tutarsızlara karşı benim isyanım. Bir erkeğin odunluğundan şikayet edipte, sonra odun olmayana da kılıbık muamelesi yapılmasından şikayetçiyim.

• valla farketmez ne desen inancaktım zaten:D

• Biz doğrusunu söyleyelim de... :D Zaten çoğu kişi es geçiyor. :D

• Kesinlikle katılıyorum bir tutarsızlık var herkes romantik erkek istiyor bulunca terk ediyor nerede odun var gidip ona aşık oluyor sonra o odununuda romantıkleştiricem diye uğraşıp duruyor

0|1
    0|0
  • Ben bayılırım şair ruhlu insanlara. Hatta facebookta da takip ettiğim bi yazar şair grubu var. Elimden geldikçe bende yazmaya çalışıyorum. Tamam erkek dediğin yeri geldiğinde elini masaya vurmayı bilecek ama yeri geldiğinde romantik olmayı da bilecek. Monotonluk her insanı sıkar.

0|0
    0|0
    • "Tamam erkek dediğin yeri geldiğinde elini masaya vurmayı bilecek ama yeri geldiğinde romantik olmayı da bilecek."

Katılıyorum... ama benim bahsettiğim insanlar şiiri direk lanetlemiş insanlar. Bir erkek prototipi arıyorlar. Ya odun olacak, ya odun olacak, ya odun olacak, ya ince olacak. Bir orta yola hiç kimse varmıyor. Ben bu soruyu sorunca milletin aklı başına gelmiş olacaktı heralde.

• Emin ol... Benim bu soruyu açmama sebebiyet veren insanlar senin kadar açıklasaydı bu soruyu açmazdım. :) 1 cümle bile yeterdi anlatmak istediklerini anlatmaları için.

• Herkesin ilgi alanı farklı tabi :)

• Eski edebiyatılar mı kalmış. Artık 2 kelime edeni şair ilan ediyorlar. Bizim milli kültürlerimizden biriydi o büyük üstadlarımız.. Şimdi tırnağı olamayan onca insan var ki, topunu alıp; benzin döküp yakmak gerek. Bir de o büyük şairlerimizden esinlendik deyip, onların şiirlerini kopyalayıp yapıştırmazlar mı. Bilmesek şair diye yutacağız. Neyse ki yalnız değilmişim.. Sizlerin farkında olması beni mutlu etti. Değerlerimizi koruyalım, onları 3 5 çapulcuya malzeme etmeyelim.

0|0
    0|1
  • Atilla İlhan boşuna dememiş ne kadınlar sevdim, zaten yoktular diye.

pis kadınlar ne istediklerini bilmezler ki zaten.! ben severim, bayılırım, kendim de yazarım :) yazan birini de çok çok severim ben. Yazın efendim yazın.

0|0
    0|0
  • En iyi cevap seçilmiş fakat bir kadın gözüyle cevaplayayım dedim...

Biz şairleri severiz...Bize yaranmak için şiir ve duygusallığı kullanan erkekleri sevmeyiz...

Ha arızalar yok mu aramızda var...Fakat onlar da özlerinde iyi insanlar..

0|0
    0|0
  • Ben siirden anlamam. Ama sairlere gayet olumlu gozle bakarim. Bakis acilari bile bir farklidir genelde ve bu guzel bir sey. Sairlerden hoslanmayan kisilerin bakisiyla bakarsam olaya, belki de sair ruhlu insanlari fazla duygusal buluyor olabilirler. Genelde turk erkekleri denince de akla maco vb insanlar geldigi icin hoslanmiyor olabilirler.

0|0
    0|0
    • Bu tutarsızlığı aşmaları gerek işte. :) Herkes sizin gibi analitik düşünebilse, böyle birşey olmaz aslında. Teşekkürler yerinde yorumun için.

• Evet odun kisiler aliskanlik olmus artik :) Rica ederim.

• vay güzel yazıymis gayet haklı olabilirsin tabi ama bende şiir yazan okuyan fazla romantik erkek sevmem kişilik meselesi birazda durgunluk sevmiyorum belkide ondan:) lakin sevgilim benden kat kat romantik. Him birde kimse odunlastirmadi beni ilk sevgilim 3+3 yıllık bi ilişki:) sevgilimle birbirimize yazdığımız şiirler elliyi bulmuştur hep akrostiş:) ama edebi boyutu tartışılır bi yerde komik şeyler yazıyoruz :) geleneğimiz oldu resmen bi hediye verirken içine komik bi akrostis koyuyoruz

0|0
    0|0
  • yo hoşlanırım

0|0
    0|0
  • Bir de googleda arasaydın. Bence şiire yeteneğin varsa yorumlara bakmamalısın...

0|0
    0|0
    • Zaten hedef kitlem şiir ön yargısını kırmak için, bu site... Çünkü kötü yorumlar ile burada karşılaştım. Soruyu da ondan ötürü buraya açtım. :)

• Ben şiir severim . Sadece yazamıyorum.

• bayılıyorum bu not larınıza =)

tek kelimeyle harikasın şiir sevmeyen yazmayan askı sevgiyi tatmamıstır ...

0|0
    0|0
    • Teşekkürler iltifatların için. :)

Türkiye'de ki bu abzürt düşünceyi yıkacağım ve işe buradan başlamaya karar verdim.

• arkandayım sonuna kadar =) Rica ederim gercek düsüncelerim

• benim için yazılmadıkça hoşlanmıyorum

0|1
    0|0
  • Siir yazabilen erkek, sana iliklerine kadar aski yasatabilecek bir erkektir... Ne mutlu bulana...

0|0
    0|0
  • Yok seviyoruz hemde cok :)

0|0
    0|0
  • Ben şairlerden gayet hoşlanırım ama ŞAİR..

0|0
    0|0
    • Sevindim şiirden hoşlanan birini görünce...

Şiir yazma yetisine sahip her insanın ŞAİR sıfatına sahip olduğunu düşünürsek, Sezar'ın hakkını Sezar'a iade ediyorsunuz gibi. Tebrikler.

• Neyse otur oku anlamak istediğin gibi anla çünkü tartışmayı uzatacak mecalim yok şuanda başka zaman başka konularda :)))

• Hay hay :) İyi günler.

• ceasar beycigim bende edebiyattan anlamıyorum musadenizi istiyeyim:)

0|0
    0|0
    • Edebiyattan anlamaya gerek yok, benim yazdıklarımı değerlendirmek için. Biraz akıl fikir sahibi insan anlar zaten. Bence sen bir okumayı denemelisin yazımı. :)

• edebiyat yazısını görünce okumaya korktum:)

• Hergün bana şiir atan, yazan bir platoniğim var formspringmede. Mutlu oluyorum yahu.

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 16

• Tamam bir şair değiliz fakat ne zaman bir "ozanım bugün, şairim bugün" moduna girsem hep bastırıldım kız arkadaşlarım tarafından, yani nedir bu?! Saçlarını kulağının arkasına götürüp, başparmağımla gözlatını ve yanağını okşadıktan sonra dudaklarına bir öpücük kondurup, bir kaç seksi haraket daha yapıp gözlerine bakaraktan onun için yazdığım şiirleri titreyerek okuyamayacak mıyım ben lan ?! :(((88 Yok.. Anca kalçasına şaplağı yapışırtırıp çay koy da içelim zilli diyeceksin daha çok hoşlarına gidiyor lan... Kara kaplı defterimle çok t*şak geçildi benim, kara bahtlım benim, kem talihlim... Kıça şaplak...

0|1
    0|0
  • Bunu, yine toplumsal olarak genelleme yapma hastalığına tutulmuş olmamızla ilgili buluyorum. Şöyle ki;

Şairler aşk acısı çekmiş, kaybetmiş fakat satırlarında kazanmaya çalışan kişiler olarak görülebiliyor. Bazıları gerçekten öyle, fakat eminim ki kendini kanıtlamış şairlerimizin neredeyse hiçbiri böyle değil. Kadınların grup içinde baskın erkeklerden etkilendiği bilinen bir durum fakat birebir olan durumlarda bu değişebiliyor. Yan,bir kadın grup içinde erkeğinin aslan kesilmesini fakat yanında kendisinin kuzusu olmayı isteyebilir.

Ne alaka ? Yine bir genellemeyle ilgili. Şairler ezik kişiler gibi görülebiliyor. Yanıltıcı olan kısım ise, bunu düşünenlerin tecrübe edindiği ilişki sayısı yok denecek kadar azdır. Demiyorum ki otuz kişi ile birlikte olun sonra evlenin. Az tecrübe ile (özellikle kadınlar) çok fazla genelleme yapma hatasına düşüyor. Erkekler şöyledir böyledir. Tecrübesi olan bir kadın, en azından biraz insan tanımış bir kadın, şairliğin alfalığa aykırı olmadığını, hatta şair olan kişinin, alfalığın en önemli özelliklerini (duygularını ifade edebilme, dili iyi kullanma ) taşıdığını bilir.

Bir diğer genelleme hatası ise, bazı kadınlar (bunların sayısı az değil) o büyük şairler gibi artık adamların olmadığını düşünebiliyorlar. " Yani tamam Nazım Hikmet süper adam ama nerdeeee onun gibisi gelicek de bizi bulucak. Kalmadı ki öyle erkekler. "

Bakmasını bilmeyen göremez. Öyle erkeklerin var olmadığına inandıkları için, karşılarına çıksa bile farketmiyorlar. Hal böyle olunca, aman salla be ne şairi tepkisi oluşabiliyor.

Şiir sanatın bambaşka bir halidir. Birkaç kelime ile insanı apayrı dünyalara götürebilir, kalbin kapılarını sonuna kadar açabilir.

Son olarak, bazı kadınlar (bunların sayısı az değil) hayallerindeki erkeği beklemekle öyle meşguller ki, sadece " O " olduğuna inandıkları kişi şiir söyleyince etkilenirler. Onun haricinde kim şiir söylerse söylesin, ona göre , o , sadece aşk acısı çekmiş, çakma isimle şiir yazan bir eziktir.

Saygılar

Pollux

0|0
    0|0
    • Bilmediklerini kötülerler hocam. Benim yazımı sanat babında çok güzel genişletmişsiniz kendi düşüncleriniz ile. Teşekkür ederim. Aşk doktoru dediğim bir adamdan bu beklenirdi zaten.

• Ben teşekkür ederim. :)

• İşim gereği şu yorumu çok rahat yapabilirim ki, Türkiye'de yetişmekte olan gençlerin çoğunda fundamental sorunlar var. Gelenekçi yapı düzenleyici ve dengeleyici olma özelliğini yitirip, sosyal anlamda baskı oluşturmaya başladığında bu baskıdan en fazla kızlar etkilenir. Sosya-kültürel anlamda kendini tamamlayamamış hatta bölünmüş bir toplumun genç nesil üzerinde olumsuz etkileri kaçınılmazdır. Teslimiyetçilik, boş vermişlik ve kaçış bunun önemli sonuçlarındandır ki, kitap okumamak ,güzel sanatlara kayıtsız kalmak vs.. de bu bağlamda mutlaka kendini mutlaka gösterir. .

0|0
    0|0
    • Güzel bir çözümleme...

Sanatı ana hatları ile ele alırsak. Müzik, Resim, Şiir, Dans... Hepsi gereksiz ve aşırı lüks hobiler olarak görülüyor ama en azından her insan bir sanat dalıyla uğraşmalı. Sosyolog musun?

• Peki teşekkürler yorumun için. :)

• rica ederim :)

• bir arkadaşım evliklerinin catırdagını , hatta kızı olmasa eşinden ayrılacagını söz etmişti.

eşiyle olan problemleri bu seviyeye getirdi onu , kararsızdı. karşılıklı fikir alış verişi yapıp olabilecek gelecek seneryoları hakkında konuşuyorduk

aradan 3 gün geçti yok bu ( nette )

sonra konuştuk rahatsızlanmış gece ve o sattede eşi apar topar hastaneye götürmüş

nöbetci doktor pek ilgilenmemiş

eşi de sen nasıl benim eşimle ilgilenmessin diye patlatmış buna ve güzel bir hırpalamış

sonra bana anlatıyor

bana ne kadar deger veriyormuş , ben ne yanlış düşünmüşüm vs vs

kadınlar böyle

0|0
    0|0
  • güzel bi tespit yapmışsınız ceasar.erkekler delikanlı adama şiiri,romantizmi yakıştırmadığı gibi kadınlar da bundan etkilenip odunluğundan şikayet ettiği erkeğin odun kalmasına katkıda bulunuyo bu tavrıyla.biz diyelim ki ey serde edebiyatçılık bulunan erkek sen yolunda devam et.

0|0
    0|0
  • sairler bitli ve pasaklı oluyorlar o yüzden

0|0
    0|0
  • şairlerden hoşlanmayan birisinin kalbi yoktur robot gibidir şiiri okumak anlamak ve okuyanın içinde güneşler açar ): şiir yazan insanüretkendir yaratıcıdır bende yazarım :)) ince ve hassas duygularımızdır bizi biz yapan şiir bi duygu selidir insanı alır götürür ne mutlu şiirlerden zevk alana:)

0|0
    0|0
  • Öyle değil..

Şair ruhlu bir adamın yazdıkları, herkese uygulanabilir. Öğrenilmiş romantizm kalıpları kokar ve gerçek ile aynı potada erimez. Bu yüzden, genelde kadınlar tarafından itici-yavan bulunurlar..

Durduk yere, sadece kadınına ''kadınım'' diyen ve spontane şekilde, içindekileri olduğu gibi kadının gözlerine içine döken bir adam asla sıkıcı ve bik-bik yapılası olarak görülmüyordur..

Eminim..

0|0
    0|0
    • İşte o kişiler bunu açıklasa... Ben bu soruyu sormaya lüzum görmezdim. Direk şiir yazana kılıbık, cıvık yaftasını yapıştırmışlar ama. Keşke 1 allahın kulu senin yaptığın açıklamayı yapsaydı. Teşekkürler, beklediğim açıklama.

• Benim don sponsorum var, onlar hallediyor. Sevgili ebeveynlerim sağolsun. :D

• İkiyüzlüler de ondan.

Duygusallık maskesi takıp güce taparlar da ondan.

1|0
    0|0
  • Sonuna kadar katılıyorum duygusal şiir seven erkekler hayal kırıklığı maalesef memlekette.

0|0
    0|0
  • yüce sezar,insanlar hiç bir zaman ne istediklerini bilemezler,

2|0
    0|0
    • Öyle elbette fakat bu insanların tercihlerinin tutarsızlığını sorguluyorum ben. Bugün şiirden hoşlanmayan, yarın sevgilisinin odunluğundan şikayet etmesin.

• çok doğru +1

• allah razı olsun:)

• O adamların şiir yazabilmeleri için aşık olmaları gerekir.

Aşık erkekte çekilmez beaa :D

3 gün sonra yeni ilham kaynağı aramaya başlarlar

0|0
    0|0
  • Şiir yazabilen insan matematiğin bütün rakamlarını kullanarak en bilinmez soruları çözebilen kabiletine sahip dehaya benzer ve ne ifade etmek istiyorsa onları bir ahenk içinde anlatan insandır. Saygılarımla...

0|0
    0|0
  • Ben hoşlanırım Özdemir asaf en sevdiğim şairdir

0|0
    0|0
  • Kim demiş şairlerden hoşlanmaz diye. Herkesi kendin mi sandın ?

0|0
    0|0
    • Yazı mı okumaya zahmet etseydin. Adın gibi muhalefetsin herşeye heralde. O nedenle güle güle...

• Severim ama sadece okumayı. Alıp odamın şiirini birine hediye etme :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...