Atlantisin var olduguna inaniyor musunuz ?

Yoksa sadece efsanelerden mi ibaret? Bu konu hakinda tezleriniz nelerdir

0|0
10|19

En İyi Erkek Görüşü

• ama atlantis ama başka yer.

dünya üzerinde kıtaların hareketi, depremler ve suyun yükselme hareketlerine baglı bircok kıyı şehri ve ada şehri okyonuz altında kalmış veya yok olmuştur.istanbul un altında bile eski roma ve osmanlı mimarileri bulunmaktadır.gelgitler ve tusunamilerle yer altında kalmaktadır.okyonus kıyısındaki yerler ise suların yükselmesi buz devrinin bitiş aşamasına gelinmesiyle malesef su altında kalmıştır. sadece mitolojik olarak atlantis degil bir cok şehir de bulunmuştur ve bulunmaya devam etmektedir

0|2
    0|0
    • Haklisin arkadaşımda herkes bu şehrin var olduguna inaniyor ama hala bulunulmuş degil gunumuzun teknolojilerini biliyorsun buna ragmen hala bulunamamis

• tabikide en üstün olan insandır.fakat efsanelerin bir cogu hayal ürünüdür.bir kısmı gercektir.belkide gercekten güzel bir sehir vardır.anlantisin geçek olup olmadığını zaman ve araştırmalar gösterebilir.

• Orhun yazitlarindada bir çok efsane vardir ama tarihimizi şekilendirmemizde en buyuk kaynak olmuştur haklisin zaman göstericek

Kızlar Ne Diyor 10

• var .gördüm.

2|1
    0|0
  • Homerosun Ilyada destaninda da Troya'dan bahsediliyor ve düne kadar herkes sacmalik diyordu ama Troya diye bir kentin gecmisimizde var oldugu uzmanlar tarafindan ve arheologlar tarafindan kanitlandI.Atlantisin var olup olmadigi kanitlanabilir mi bilmiyorum(sular altinda kaldiysa biraz daha zor tabi)ama varolmadigina inanmamiz icin bir sebebimiz yok henuz.

0|0
    0|0
  • Tabikide innaıyorum ve görmek istiyorum

0|0
    0|0
  • sen hangi cagda yasiyorsun sorarim ben ? :)

0|0
    0|0
  • Sonunda kadar inanıyorum...

Critias - Plato 360 Bc okumalısın

0|0
    0|0
  • evet inanıyorum

0|0
    0|0
  • Bu konuyu baya bir araştırdım. Sana bu kitabı tavsiye ederim. link

0|0
    0|0
  • Kitabını okumuştuım.

0|0
    0|0
  • İnanıyorum.

0|1
    0|0
  • link

Bu kitabı okumustum bu konu hakkında.

0|1
    0|0
    • Bu kitabi okumadim ama ataturkun mu adasi hakinda arastirmalar yaptirdgini biliyorum sence koskoca kita 1 gecede nasil batmis olabilir arastirmalarima göre orda yasiyan kavrimlerin özel yetenekleri varmiş

• Yarın ilk işim bu kitabi almak olucak teşekürler

• rice ederim :)

Erkekler Ne Diyor 18

• Bence vardı. Çünkü eski medeniyetler bizden daha gelişmişlerdi. Eski mısırda piramitlerin içinde meşale kullanılmadığı tespit edilmiş elektirik kullanıldığı sanılıyor yani mısırlılar elektriği edisondan önce bulmuşlar bu bağlamda Atlantis in varlığınada inanıyorum ben.

0|0
    0|0
  • Atlantis adında kayıp bir şehir vardır. Ancak adı üstünde tartışmalar mevcuttur. Atlantik okyanusunda yer alan Thera Adasında yer aldığı günümüzde en geçerli tez olarak mevcut. link Bu belgesel'i derste hoca izletmişti. BBC yapımı. Sanırım piyasadaki en iyi Atlantis belgeseli olma özellğine sahip. Film tarzında sıkıcı değil. Kesinlikle izlemeni tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • nedense denizi hic sevmem ama atlantise karsi icimde istemsiz surekli ilgi ve merak vardir filmler kitaplari kacirmam :) onla ilgili

0|0
    0|0
  • efsanelerden ibaret

0|0
    0|0
  • Bence vardır. Günümüz teknolojisi onu bulmaya yetersiz. Çünkü teknoloji artık ticarete hizmet eder olmuş.

0|0
    0|0
  • valla Atatürk'e göre varmış. hatta esas Türk yurdu olduğunu bile iddia etmiş Atamız. bende bu düşünceyi öğrenince biraz araştırdım. ama pek bir yere varamadım.

0|0
    0|0
    • Türk yurdu olma olasiligi var mi ya oranin ilginç efsaneler farkli bir kavrimden bahseder çünkü

• Evet var. Atlas okyanusunun dibinde şu an :) Gidip keşfetmeyi çok istiyorum... Tezlerim yok ve zaten başlı başına bir merak konusu bu Atlantis :)

0|0
    0|0
  • yok inanmıyom

0|0
    0|0
  • Las Vegas' ta değil miydi orası..?

0|0
    0|0
  • Atlantis değilde kayıp kıta mu 'nun varlığından eminim

0|0
    0|0
  • senin bahsettiğin Atlantis fantezi dünyası, bence yok.

0|0
    0|0
  • link

Bu kitabı okuyabilirsin. Gerçi çok fazla detaylı bilgi yok . Ancak çok değişik bilgiler var.

0|0
    0|0
    • Yukardaki bir arkadaşta bu kitabi önerdi yarin ilk işim almak olcak ne gbi dgsk blgiler?

• Türklerle ilgili tarihi bilgiler.

• Hocam o konuya girersek çıkamayiz çinde tür piramiti vardir ve bunu çinliler açtirmiyor açilmasi demek tarihin baştan yazilmasi demek belkide korktuklari birşey var

• daha dün oradaydım yeni geldim ama çok geri kalmışlar :)))

0|0
    0|0
  • tabikide hatta bizim arka bahçede gel bir bigün ziyaret et.

0|0
    0|0
  • illaki gerçektir

0|0
    0|0
  • ayıb edyon tabiki .d

0|0
    0|0
  • @ottomanslap isimli üye gerekli açıklamayı yapmış..

0|0
    0|0
  • Evet inaniyorum hatta ataturkun bu konuyla ilgili arastirmalari var zaman gosterecek

0|0
    0|0
Yükleniyor...